Recepty
Vegan zdravý domácí sýr

Ingredience na 6 menších sýru viz. foto:

  • 150g kešu
  • 2 lžičky lahůdkového droždí
  • 1 lžička granulované cibule
  • 1 lžička agaru + 200ml vody
  • Šťáva z 1 citronu
  • Sůl
  • Bylinky a koření dle vlastní volby

    KOUPIT INGREDIENCE

Vegan zdravý domácí sýr

Tenhle recept zbožňuju. Je jednoduchý a vytvoříte si lahodný roztírací sýr z pár surovin za pár minut. Totálně zdravý "sýr" a hlavně bych se toho užral. Na svačinu nejraději roztírám na pohankové chlebíčky nebo přidávám do salátů apod.

S ingrediencemi si můžete hrát. Základ sýru jsou namočené kešu. Potom díky agaru dosáhnete správné konzistence, většího objemu a je velmi zdravý. Lahůdkové droždí a granulovaná cibule udělá ještě sýrovější konzistenci a suprovou chuť. S bylinky si pak můžete hrát libovolně a sýr pokaždé udělat úplně jinak. Paprikový, česnekový, pepřový, kmínový, kari, kurkumový atd...

Postup

Kešu necháme přes noc namočené, pěkně nabobtnají a změknou. V případě, že jste zapomněli, namočte kešu alespoň na 2-3 hodiny do vlažné vody. Druhý den vodu slijeme a kešu rozmixujeme společně s granulovanou cibulí, lahůdkovým droždím, solí a citrónovou šťávou. Směs rozmixujeme na hladkou hmotu a necháme buď v mixéru nebo v nádobě, ve které mixujeme ručním mixérem. 

Nachystáme si formičky tvarů, jaký budeme chtít výsledný sýr. Pokud chcete nějakými bylinkami ochutit sýr, nasypte si bylinky na dno forem. Přivedeme 200ml k varu, až se bude voda vařit tak přidáme lžičku agaru. Dejte max. jednu lžičku, cca 2-3g, aby se výsledný sýr dal roztírat a nebyl moc tuhý. 2 minuty agar povaříme, odstavíme z plotny a vodu s agarem ihned nalijeme do mixéru či nádoby, kde máme rozmixovanou hmotu. Směs znovu mixujeme do hladké konzistence, vše se pěkně spojí.

Rozmixovanou směs ihned nalijeme do formiček, promícháme s bylinky, uhladíme povrch a dáme do lednice na 2-3 hodiny ztuhnout. Vzniklý sýr z ingrediencí má cca 400g a cenově vyjde na 70 kč. V lednici vydrží 5-7 dní. Mazat už můžete na vše, co vás napadne, přidávat do salátů apod. Cool Zdravá lahoda.
                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---