Recepty
Těstoviny

Ingredience:

  • 100g kukuřičných těstovin (můžete samozřejmě použít i jiné)
  • 2 kávové lžičky přírodního sladidla
  • 2 lžičky kokosového či jiného kvalitního oleje, 
  • 20-30g máku (prostě od oka)
  • hrstku mandlí (lze i bez nich)
  • 1-2g skořice trošku skořice

Těstoviny "na sladko" s mákem

Zde jeden z mých receptů s těstovinami. Těstoviny si "kuchtím" na mnoho způsobů a prostě je miluju, je to rychlé a lehké energetické jídlo a vždycky chutná. Já používám kukuřičné těstoviny, které jsou bez lepku. Jsou sice o něco dražší, 30-40,- za 500g balení, ale já to považuji za lepší zdroj energie než pšeničné těstoviny. Takto na sladko udělané těstoviny dodají dost energie a v máku najedeme mnoho minerálů a dost vápníků, v mandlích taktéž a i nějaké bílkoviny a zdravé tuky.

Postup

Uvařím si těstoviny podle návodu (kukuřičné cca 8-9 minut ve vroucí vodě), a mezi tím si na suché pánvi opražím mandle, aby měli tu správnou chuť, to je tak na 5 minutek - v případě, že chci docílit zdravějšího pokrmu, mandle si předem namočím přes noc nebo na pár hodin a přidám je až na konci vaření na pokrm.

V případě že mandle pražím tak opražené mandle si dám do misky vedle a na pánvi, kterou udržuji jen na mírný plamen, dám rozpustit 2 lžičky kokosového oleje a přidám 2 lžičky přírodního sladidla, přisypu mák a trošku skořice a zamíchám (mělo by to být tak, aby mák nebyl suchý a "vcucnul" všechen rozpuštěný olej a sladidlo). Až se dodělají těstoviny, scedím je a dám do talíře (já přidávám ještě 1 lžičku kokosového oleje na takto teplé těstoviny, je to pak ještě lepší), na těstoviny přesypu z pánve udělaný mák s olejem a sladidlem, vše to pěkně zamíchám a pak na to nasypu opražené či namočené mandle. A za mě mňamka ! :)

 

Dobrou chuť :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---