Recepty
Smoothie na posílení kloubů

Ingredience na 1 větší porci:

  • 1 šálek nakrájeného ananasu
  • 20-25g mandlí (předem namočených)
  • 1-2 lžičky přírodního sladidla (datle, med...)
  • 1/2 šálku vloček (ovesných, pohankových...)
  • 1/2 šálku čerstvě vymačkané šťávy z pomeranče
  • 1/2 šálku vody
  • 2g skořice

Smoothie na posílení kloubů

Lahodné a zdravé smoothie, které poslouží jako zdravá svačina nebo klidně jako celá snídaně.

Díky ingrediencím obsaženým v tomto smoothie, je smoothie dobré jako prevence  osteoporózy, zánětů a bolesti kloubů a celkově je dobré pro mobilitu a pružnost vašich kloubů. Není to žádný lék, ale při pravidelném užívání, je pro prevenci smoothie vážně dobré. A zejména běžci, by na prevenci měli dbát.

Smoothie obsahuje mnoho vitamínu C, hořčíku, a potom důležitého křemíku a bromelainu z ananasu, který je dobrý právě na klouby. Obsahuje samozřejmě mnoho dalších minerálů a vitamínů.

Pokud nechcete či nemůžete jíst lepek, zaměňte ovesné vločky za jiné bezlepkové. Můžete přidat také kousek zázvoru pro ještě zdravější a více protizánětlivé smoothie. Postup

Mandle si namočíme předem do vlažné vody, alespoň na 3 hodiny, lepší je však přes noc. 

Dále zalijeme ovesné či jiné vločky trochou teplé vody a necháme vločky chvíli nasáknout a nabobtnat vodou. Většinou vločky pojmout cca stejné množství vody jako jste dali vloček. Toto však může záležet na typu vloček.

Dál už je to jednoduché, jako každé smoothie. Všechny ingredience s čerstvou pomerančovou šťávou dáme do mixéru a rozmixujeme do hladkého smoothie.

V létě, nebo když chcete schladit, můžete smoothie podávat více vychlazené či s ledem. Do smoothie můžete přidat taktéž ještě trochu nakrájeného ovoce, můžete přidat čerstvé bylinky a nebo zkusit experimentovat, fantazii se meze nekladou :)

Dobrou chuť

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---