Recepty
Proteinové lívance

Ingredience cca 15-20 kusů:

  • 60g kukuřičné mouky hladké
  • 40g pohankové mouky, 
  • cca 15-20g proteinového prášku (množství můžete dát podle vás, já používám konopný či rýžový/hrachový), 
  • 1 bio vejce (lze i bez vejce, nahraďte rozmix. lněným semínkem nebo banánem apod. pro VEGANSKOU verzi), 
  • 1 lžička kokosového oleje

Proteinové lívance

Občas si dělám energetický a vyvážený oběd jako jsou palačinky nebo právě lívanečky. Dnes se s Vámi podělím o recept na Lívance. Já je dělám zase z klasicky bezlepkových mouk a v této verzi přidávám i protein, aby měl pokrm větší zastoupení bílkovin, což se před hodně dlouhý tréninkem nebo i po výkonu hodí.

 

Postup

Mouky s proteinem nasypu do nějaké mísy, přidám vejce (vegani lněné semínka), vody podle oka, tak aby to bylo pěkně tekuté a nebylo to moc husté, a přidám trochu rozpuštěného kokosového oleje, ale to není nutné. Rozmixuju nebo pořádně rozmíchám, aby to bylo pěkně tekuté a promíchané. Mohu ještě osladit javorovým sirupem, datlemi, medem apod., ale já sladím přírodním sirupem až to co si mažu na lívance a lívance nechávám jen lehce nasládlé od proteinu. Rozžhavím pánev na lívanečky, každý otvor na lívance lehce promáznu kokosovým olejem a na středně rozžhavenou pánev nalívám připravenou tekutou hmotu. Z každé strany tak 3 minutky, podle oka, lehce do zlatova.

 

Mezi tím co si dělám lívanečky, si připravím něco navrch. To je zase na každém z vás, můžete dát nějaké ovoce čerstvé, kandované nebo já si s oblibou dělám pomazánku z avokáda + banánu + raw kakaa oslazený přírodním sladidlem či datlemi. Ale jak říkám, cokoliv sladkého se na to hodí, ale nezkazte to něčím nezdravým.

 

Dobrou chuť :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---