Recepty
Přírodní antibiotikum - medicína

Ingredience:

  • Jablečný ocet (Bio kvalita - zde bych vážně doporučil bio, je to důležité)
  • Cibule
  • Česnek
  • Chilli papričky
  • Kořen zázvor
  • Kořen křen
  • Kurkuma (koření)

Přírodní antibiotikum - medicína

Rád bych se to s Vámi podělil o recept na takovou medicínu z přírodních surovin, kterou používám neustále preventivně, aby mě to ochránilo před nemocemi a nachlazením a byl jsem furt fit. Velkou roli hraje samozřejmě celkové stravování, přiměřená aktivita a dost odpočinku, ale tato medicína je určitě velký pomocník a držák a doslova nabíjí vaši imunitu silou. Denně si dávám preventivně 1-2 polévkové lžíce samotné, nebo to lze dát i do salátu jako zálivka. A teď už se podíváme jak nato.

Postup

Postup jak jednoduchý. Vezmete nějakou zavařovačku, třeba klasickou kolem 1l. Do poloviny ji naplníte nakrájenými či nastrouhanými ingrediencemi zmíněnými výše (cibuli, papričky, česnek - krájím velice nadrobno a zázvor a křen strouhám najemno), všeho tak přiměřeně, podle toho kolik čeho máte a pak přisypete trochu kurkumy a celé to zalijete bio jablečným octem (na litrovku zavařovačku budete potřebovat tak 0,5 - 0,7l octu) a pořádně zavíčkujete. Pak s naplněnou zavařovačkou "zatřeste", aby se to vše dobře promíchalo a dejte na nějaké chladnější místo.

 

Zde to necháte cca 2 týdny, aby to prošlo procesem, vše se spojilo, nasálo apod., a je dobré každý den když si vzpomenete třeba 2-3x se zavařovačkou "zatřást" aby se to promíchalo. Po dobu těchto 2 týdnu zavařovačku neotvírejte! Po 2 týdnech otevřete, a přes plátýnko nebo velice jemný cedník přeceďte všechnu nastrouhanou hmotu (tu hodně vymačkejte prsty, abyste všechen ocet nasáklý ve hmotě dostali do jiné lahve), přeceďte do nějaké jiné dobře uskladnitelné lahve a výsledná tekutina (ocet nasáklý všemi těmi ingrediencemi) je ona zázračná medicína. Díky složení a jablečnému octu je velmi zdravá a může pomoct  na kde co a je to velmi dobrá preventivní přírodní medicína proti nemocím. Chuť je taková trochu pálivá, ale nijak nepříjemná, tedy aspoň pro mě, já si jí dám rád samotnou nebo si občas přidám 2 lžíce do salátu jako část dresinku.

 

Nechť zdraví provází život nás všech! :) 

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---