Recepty
Mungo hummus s pečenou batátou

Ingredience:

  • 1/2 hrnku syrových mungo nebo,  1 a 1/2 hrnku vařených mungo fazolí
  • 100g tahini pasty
  • 1-2 stroužky česneku
  • trochu mořské nebo himalájské soli
  • 2-3 lžíce citrónové šťávy
  • trochu čerstvě namletého pepře
  • batáta (např. nebo můžete k hummus přikusovat cokoliv jiného např. tyto placky)

    KOUPIT INGREDIENCE

Mungo hummus s pečenou batátou

Tak po dlouhé době jsem zase z cestování doma a mám trochu času na další recepty. Jelikož jsem si z Keni přivezl poměrně slušnou dávku mungo fazolí, hned jsem si z nich ukuchtil něco zajímavého. Dostal jsem chuť na pořádnej hummus. Laughing Tak jsem si ho udělal z mungo fazolí, tahini pasty a dalších přísad.

Recept je jednoduchý asi jako každý hummus, ingredience můžete upravovat a trochu si hrát s poměrem. Pokud dáte víc česneku, chuť bude samozřejmě výraznější. Mungo jsou dobrým zdrojem vápníku, hořčíku, železa, kyseliny listové, bílkovin, draslíku a vlákniny. Když k tomu přidáme tahini ze sezamových semínek, kvalitní tuky a další přísady, máme z toho kvalitní, vyvážený pokrm z hlediska nutričních hodnot a taky je dost žravý a chutný SmileHummus můžete natírat víceméně na cokoli, můžete si k němu udělat různé placky nebo jako dnes já - pečenou batátu. Taky je možnost si dát vcelku dietní pokrm a pouze si k hummusu udělat zeleninový salát. (Ale zase nesmíte toho hummusu sežrat kilo, zase sám o sobě je docela kalorický, díky zdravým tukům, který obsahuje z tahini Cool)

Postup

Pokud máte mungo ještě syrové, tak ideálně propláchněte, pročistěte a namočte na 24-48 hodin (v průběhu proplachujte a meňte vodu každých 8 hodin). Poté vodu slejte, dejte novou a mungo povařte na mírnější plamen do měkka (cca 40-60 minut, raději je dělám déle, pořádně). Uvařené mungo můžete znovu propláchnout a připravit si je do mixéru, robota či do mísy ve, které je budete mixovat s dalšími ingrediencemi.

Do mixéru k mungo přidáme tahini pastu, kterou si můžete lehce doma vyrobit - návod,, a pak už jen přidáváte ostatní ingredience - česnek, trochu soli, citrónové šťávy, pepře a dle libosti a chuti tam můžete "fouknout" cokoliv dalšího Smile Pak jen rozmixujete do hladkého krému a podáváte s nějakým dalším humusem (třeba batátou Laughing) a ideálně s čerstvými bylinkami. 


                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---