Recepty
Detoxikační štáva / smoothie

Ingredience:

  • 1 jablko
  • 1/2 okurky
  • 1/4 ananasu
  • hrst špenátu
  • kousek zázvoru (zvažte sami kolik)

Detoxikační štáva / smoothie

Ovocné a zeleninové šťávy či smoothies u mě mají v jídelníčku své místo. Šťávy nebo smoothie si dělám občas ke svačině, někdy ke snídani. Většinou v dny, kdy se cítím "plný, unavený, zanešený, oslabený nebo se mi zdá, že na mě něco leze".

 
Někdy si dám i celý den pouze na šťávách a trochu tělo vyčistím. Popravdě, po jednom dni bez jídla teprve začíná pravý detox, takže ideální minimální doba pro výraznější detox těla jsou 3 dny. Ale i po jednom dni se mi vždy velice uleví a jednodenní hladovka či den na šťávách mi organismus nakopne.

Následující recept je má oblíbená detoxikační kombinace ovoce a zeleniny. Že jablečná šťáva čistí organismus je známé. Kombinací šťáv z okurky, ananasu a zázvoru docílíme ještě mnohem většího čistícího efektu. Tento drink by měl podporovat hubnutí a omlazovat organismus Laughing.Špenát pomáhá posilovat imunitu, chrání tělo před volnými radikály a uklidňuje mysl. Pokud se cítíte unavení, zkuste si dát místo jídla tento drink!

Postup

Můžete všechny ingredience odšťavnit a mít pouze šťávu bez dužnin. Nebo si můžete udělat více syté smoothie a všechny ingredience rozmixovat i s dužninou.

Občas si dělám třeba i kombinaci. V tomto případě bych odštavnil jablko, okurku a zázvor a výslednou šťávu rozmixoval s trochou ananasu a čerstvého špenátu.é
                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---