Recepty
Čoko RAW konopné kuličky

Ingredience na cca 10 kuliček:

  • 3 lžíce loupaných konopných semínek
  • 3 lžíce datlové pasty (nebo namočených datlí, těžko říct kolik, odhaduji tak 15-20ks)
  • 1 a 1/2 lžíce tahini pasty (Pokud nemáte a nechce se vám vyrábět, přidejte sezamové semínka, trochu panenského oleje a špetku soli. Nicméně vyrobená pasta vytvoří lepší chuť)
  • 1 a 1/2 lžíce raw kakaového prášku
  • volitelně: karob, další konopná semínka či kakao na obalování kuliček

Čoko RAW konopné kuličky

Tyto kuličky si určitě oblíbíte. Dají se dělat na mnoho variant, příchutí a jsou vždycky strašně výborné. Poslouží jako zdravá svačinka, můžete si je zabalit sebou na delší výšlap nebo výběh, připravit pro hosty jako dezert anebo na Vánoce je můžete vyrobit místo nezdravého cukroví.

Kuličky z těchto ingrediencí obsahují velké množství minerálních látek, vitamínů a vyvážený poměr zdravých nenasycených "tuků". To právě díky konopnému semínku, které obsahuje vitamín A, C, E, B1, B2, dále železo, fosfor, draslík, hořčík atd. Tahini pasta, kterou si můžete vyrobit podle toho receptu, je taktéž nabitá podobnými látky. Ostatní suroviny ještě zvyšují cenné látky, a tak jsou tyto kuličky prostě TOP! :). Ale všeho s mírou, nezapomínejte!

S předpřipravenou datlovou pastou od Puritas nemusíte přidávat ani vodu a zvládne to i tyčový mixér

Postup

Kuličky můžete vyrábět buď z čerstvých datlí, z datlové pasty nebo ze sušených datlí, které si bude dobré předem namočit alespoň na hodinu. S poměrem datlí a ostatních ingrediencí můžete trochu experimentovat, mě se nejvíce osvědčil poměr cca stejný díl konopných semínek a datlí s polovinou dílu tahini pasty a kakaového prášku.

Všechny ingredience smícháte a rozmixujete na hmotu. Z té pak můžete tvořit libovolné útvary, já si dělám většinou kuličku. Na vánoce si s tím můžete trochu vyhrát a udělat různé tvary, stejně jako se dělá jiné cukroví.

Hmota bude trochu lepkavá a proto je dobré nakonec ještě kuličky znovu něčím trochu obalit. Můžete použít znovu trochu konopných semínek nebo kakaa. 

Mňamkaaa!... Na svačinu si dám někdy třeba jen 3-4 kuličky a úplně mě nabijí energií, zasytí a uspokojí mé chuťové buňky. A nic vás potom netíží, můžete jít s lehkým žaludkem trénovat.

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---