Recepty
Chia-čoko puding

Ingredience na 1 proci:

  • 1/2 avokáda
  • 1 malý zralý banán
  • 200-300ml kokosové vody nebo kokosového mléka (pokud nemáte je možné dát pouze čistou vodu, ale poznamená se to na chuti. Pokud dáte vodu, můžete chuť trochu doladit přírodním sladidlem)
  • 20-30g chia semínek
  • 2 lžičky raw kakaového prášku
  • volitelně - přírodní sladidlo

Chia-čoko puding

Jeden receptík na lehkou, zdravou a nutričně bohatou svačinku, kterou si občas dělám. 

Miluji kombinaci avokáda, banánu a kakaového prášku. Vždy to vykouzlí jemnou, lahodnou, nasládlou chuť, prostě bombice. A ještě lahodnější chuť pokud přidáme trochu kokosového oleje či v tomto případě kokosové vody.

Tato svačinka, která by se dala nazvat pudingem je ještě obohacená chia semínky. Ty obsahují mnoho minerálů a hydratují organismus. Avokádo a zbylé ingredience obsahují další prospěšné látky a kokosová voda je přírodní iontový nápoj. Takže touto kombinací ingrediencí docílíte svačinky, která je vážně nabitá energií a je nutričně bohatá. 

Pokrm si můžete udělat také k snídani. Proč taky ne... 

Postup

Všechny ingredience kromě chia semínek dáme do mixéru a rozmixujeme. Jelikož přidáme vcelku dost kokosové vody, výsledná hmota bude spíše tekutá. Do tekuté  hmoty z avokáda, banánu, kokosové vody, kakaa a případně sladidla přisypeme 20-30g chia semínek a dáme odležet na nejméně 30minut do ledničky.

Chia semínka nasáknou hmotou a vytvoří se prostě něco jako puding. Nejlepší je to samozřejmě vychlazené. Můžeme dozdobit ještě nějaký ovocem, třeba hrozny.

Jednoduchá libovka!
Dobrou chuť

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---