Blog
Tomáš  19. 12. 2015

Závod Perná na Pálavě 10km

Závod Perná na Pálavě 10km

Dne 19.12. v sobotu jsme se vydali na závod, kam vyrážíme každý rok a to do Perné. Tedy myslím, že letos jsem ho běžel již po třetí. Nicméně bohužel můj poslední týden jsem nemohl skoro trénovat, od minulé soboty mě chytla nějaká střevní chřipka, posra** jsem se pěkně párkrát, a pak jsem měl dost divnej žaludek a jícen celý tejden. Takže jsem chodil nějak klusat, občas si "ubliknul" do příkopu a netrénoval, jen se snažil občas trochu prokrvit nožky. Poslední dny už to nemělo nic s chřipkou společného, ale furt jsem měl nějakou bolest na hrudníku a vracelo semi tam nějak jídlo do krku a vůbec se přesto nedalo běhat a vůbec nevím co to bylo.  


 

Nicméně dneska už jsem závod zaběhl vcelku normálně, nějaký extra výkon to nebyl po tomhle týdnu, ale aspoň jsem tam nehodil "šavli" do příkopu. Takže já, tatík a ségra jsme vyrazili. Perná je vcelku pěkná "díra" na Moravě, ale vesnička je to moc pěkná. Na každém rohu vinný sklípek a určitě se místní mají dobře :D. Taky jsme si sebou do Kamenice odvezli pěkných pár litříků natočený vínka, taky aby ne když už jedem na Moravu. Start měl být v 11:20, ale jelikož byla na silnicích mlha, tak to do sebe nějaký chytráci napálili a udělali zácpu někdo cestou na Pernou, takže někteří závodníci nedorazili včas a lehce se na ně čekalo. Start byl přesunut na 11:45 a to jsme asi i vyběhli.   

 

Jen škoda, že nevylezlo sluníčko, jelikož zdejší krajina je fakt nádherná, kochat se Pálavskými vrchy a těmi pískovci či vápenci nebo co to tam je, je prostě fajn no... No co, alespoň bylo docela slušných 5-6 nad nulou a tak to byl další zimní-nezimní závod, na blátě v tričku. Závod je to vážně vyhlášený a jezdí tam borci z celé Moravy, jezdí tam hodně Rakouských sousedů a každý rok tam běhá Česká legenda a nejlepší nás ultramaratonec Daniel Orálek. V posledních letech se tam objevuje často i Robert Míč, který běhá taky trochu "jinou" ligu. A spoustu dalších Rakušáků a Moraváků co jsou fakt našláplý. 


 

Už od začátku jsem do toho radši moc nešlapal, nevěděl jsem jestli se mi nebude chtít "ublinknout" tak jsem to docela flákal. No tak se to nějak rozběhlo a tak jsem i víceméně doběhl. Čas jsem měl okolo 41 minut, první Robert Míč něco přes 36 a druhý Dan Orálek necelých 37. Ale skončil jsem až na 13. místě celkově, no žádná sláva. Celkem nás běželo 171. Nicméně čas to není zas tak tragický, přece jen kopečky jsou to slušný, technicky dost náročná trať, je to o něco delší a klouzalo to taky pěkně. Minulý rok jsem měl něco kolem 45-46 minut a rok předtím snad přes 50. Ségra doběhla s časem okolo 45:40 a postačilo jí to na krásný 2. místečko :)... Tatík taky vcelku slušný výkon, nato že ho bolí koleno, kolem 55 minut dobréééé ! :)   

 

Pak jsme zajeli na obědo-večeři a dali si u Brna v Modřicích hodinku ve vířivkách a sauničce relaxPěkný závod, pěkný den, snad už zase nějak najedu do pořádného tréninku a ty výkony budou lepší. A příští rok to snad zase stáhnu o ty 4 minuty a zaběhnu tam čas 37 minut, to by šlo no :D Bych konečně potrápil Dana... Za týden frčíme snad do Prachatic, taky na desítku v rámci Jihočeskýho poháru :)   

 

Ať to běhá, pěkného Ježicha, kupec dárků a hlavně nedostaňte "sranec" jako já :D  

   

Část výsledků, fotka přímo po závodě,.. Bída děs, jdu se zabít, chacha :D 

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---