Blog
Tomáš  21. 2. 2016

Winter Run Praha - 8km

Winter Run Praha - 8km

Tak na náš druhý závod seriálu Winter run jsme vyrazili do Prahy. Od minulého závodu jsem vynechal týden běhání abych už stoprocentně přeléčil achilovku a druhý týden tzn. poslední byl hodně v nízkém objemu. No moc jsem od toho nečekal, 2 měsíce bez pořádného tréninku a poslední 2 týdny téměř nic. Vyrazili jsme v klasickém rodiném složení já, ségra a tatík.

 

Závod se konal v Praze v parku Landronka. Nikdy jsem tam nebyl, ale místo moc pěkný, víceméně rovinatý park s pěknými stezkami a dobrým povrchem. Závodník si opět mohl vybrat z dvou variant buď 4 nebo 8km tzn. 1 nebo 2 kola. Reálně to mělo o trochu víc, na 8 kilometrové trati nám to změřilo cca 8,3 - 8,4km, různě podle GPS, takže to mělo tak nějak těch 8,35km asi. Závodníků na kratší trať vyběhlo 386, ale byli to z téměř celé části spíš hobíci nebo lidi, kteří snad nikdy neběželi, ale tak samo, dobře, že si to šli zkusit. Nicméně na 8 kilometrové trati se nakonec sešla docela slušná konkurence. Celkem nás běželo 610, a jelikož ohlásili, že budou na této trati i finanční odměny, tak samo, že přijeli i pořádní chrti.

 

Start obou závodů se posunul o půl hodinu a tak jsme startovali v 13:00... Zázemí vcelku pěkný, akorát nikde žádný normální šatny, to neměli trochu pořešený, tak jsme se převlékly v autě, jak už jsme zvyklí, no stress... Počasí tentokrát nepřálo jako v ČB, bylo sice pár stupňů nad nulou, ale pocitově to bylo horší. Na Landronce foukal fakt silný vítr a byl docela studený. Jelikož jsem teď moc netrénoval venku, tak už se mi v tý kose dýchalo trochu hůř, ale nakonec to docela ušlo... Poprvé jsem vyběhl na závod s mobilem na ruce, jelikož zde měli domluvenou novou aplikaci Mixiew, díky které shromáždí všechny videa lidí, kteří natáčí a mají tuto aplikaci a závodníci, kteří mají také aplikaci puštěnou tak obdrží sestřihané video ze všech záznamů co se "nauploadujou", no pokud vás to zajímá, přečtěte si o tom víc na jejich ofiko stránkách. Do týdně bych měl mít video, tak jsem zvědavý.(Později naleznete zde ve video-blogu)

 

Podle konkurence, kterou jsem viděl, mi bylo jasné, že na bednu to není ani z daleka a tak jsem si zase konečně mohl zaběhnout závod trochu víc na pohodu a zkusit pohodovější taktiku a pomalejší start. Po startu to klasicky špice vypálila pod 3 min na km, já jsem vyběhl se skupinkou tak kolem 20 místa, ale i tak byl první půl kilák kolem 3:15, pak jsem se to snažil hodně brzdit a první kilák vyšel kolem 3:30. Zkusil jsem jít teda tentokrát pomaleji a šetřit síly. Chytl jsem se jednoho vyššího běžce a běžel jsem za nim, snažil se krýt větru, šetřit se a jít si na pohodu. Běželi jsme tempem tak kolem 3:40 a bylo to vcelku s rezervou. První kolo jsme doběhli tak kolem 15. místa v tempu asi 3:41-3:42. Druhý kolo se nás chytly ještě dva běžci z trošku starší věkový kategorie a táhly se s námi. Pomalu jsme doháněli a předbíhali jedince, který si to táhly samy proti větru a síly bylo furt dost, taktika byla zvolena dobře :D...

 

V půlce druhého kola můj vysoký běžecký tahoun odpadl, i když jsem se ho občas snažil v čele střídat a do druhé poloviny kola už jsme běželi jen ve 3. Tempo už jsme lehoučce stupňovali a poslední kilák byl určitě kolem 3:30, když bych to bral se závěrečným sprintem tak i lepší tempo. Kilák před koncem už začal pomalu ztrácet jeden běžec ze skupinky a ve dvou jsme stupňovali poslední stovky metrů do finiše. Oba jsme spolu pěkně zrychlovali a posledních 200m bylo hodně nadoraz a dali jsme si suprový spurt do cíle. Síly bylo sice poměrně dost, ale to měl i on a o půl vteřinky mi to nandal. Cílový čas jsem měl 30:32 a tempo vyšlo podle sporttestru na 3:39 - GARMIN ze závodu. Ale snad poprvé kdy jsem měl druhou půlku závodu o trochu rychlejší než první, tak to má vypadat ! :D No na aktuální formu a trénink bych měl být asi spokojený, pfff, nuda :/ :D. Nakonec jsem obsadil celkově 10. místo a 8. v kategorii. První byl Skvělý český běžec Kohut, který běhá desítku někde kolem 31 minut a trať zvládl za 26,5 minuty. No vítr a podmínky určitě udělali své a časy to zpomalilo, ale i tak to bylo asi vcelku rychlý.

 

Ségře se moc dobře neběželo, první kolo si to táhla sama proti větru a takticky to asi úplně nevychytala. Nakonec skončila na 4. místě v kategorii i celkově v ženách a chybělo jí asi 10 sekund do 3. místa a 45 na první, cílový čas měla necelých 34 minutek. No každý den není posvícení, nevaaaaadíí... A tatík běžel pěkně, skončil někde na 250. místě s časem kolem 42 minut... Atmosféra a lidi - tzn. běžci supr jako vždy, pokec fajn a nějaký nový běžecký kámíci, těch nikdy neni dost :)...

 

Teď to budeme mít trochu volnější, za 3 týdny 10ka v Pečkách, na kterou doufám už naženu trochu zpět formu a pokud budou podmínky, rád bych viděl čas aspoň kousíček pod 36 minut, ale to je ve hvězdách. Tenkrát jsem si slíbil že to dám pod 35 minut, ale to je asi teď bohužel kvůli 2 měsíčnímu výpadku nereálný, never mind... A Pak už na začátku Dubna půlmaraton v Linzu.

   

Ať to běhá, no stress, ale zase no pain no gain. Dneska si zajedeme vyklusnout trať chystaného 1. ročníku Jindřichohradeckého půlmaratonu.

 

Foto - Parta se kterou jsem běžel, pěkně jsme se potáhli. Druhá foto asi kontroluju špatný tempo :D... Výsledky

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---