Blog
Tomáš  6. 2. 2016

Winter run ČB - 8km

Winter run ČB - 8km

V únoru nemáme žádné závody Jihočeského poháru, tak jsme vybrali dva závody běžeckého seriálu Winter run. Závod v Praze, na který pojedeme za dva týdny a závod právě v našich oblíbených Budějicích kam jsme se vydali tuto sobotu 6.2. Název závodu úplně vystihoval atmosféru závodu. Aby jsme zaparkovali, museli jsme odházet metr sněhu a zbořit sněhuláka... Aá, sakrá, vlastně ne, to se mi jen zdálo, na tomhle Winter runu, si ségra spálila stehna od sluníčka, který fakt žhavilo. Asi 18° na sluníčku a neuvěřitelně jarní atmosféra 6. února. Triko a kraťasy a málem jsem se přehřál. Ale nestěžuju si, co víc si v únoru přát. Hold kdo chce lyžovat, musí na ledovec, kam i my se vydáme v březnu.

Takže jsme trochu naplnily auto z Kamenice, Já, tatík, ségra a Páťa Novák, jsme vyrazili na Winter-Summer run do Budějovic. Prezentace a start byl na Sokolském ostrově u bazénu a trasa byla cca 4 kilometrová - vedena Stromovkou, přes pár mostů, trasa vcelku pěkná. Běžci si mohli vybrat a běžet buď 1 nebo 2 kola... Hehe samozřejmě i s mojí stále né zcela doléčenou achilovkou jsem běžel 2 kola, jedno kolo bych prostě neuběhl, to nemá cenu se převlíkat :D...Ségra a tatík šli samozřejmě taky 8km, Páťa si střihnul 4km, to je náš rychlík, ale on by to zajisté povodil i na 8km trase.

Hromadný start běžců jak na 4 tak na 8km byl ve 12:00 a byla to trošku mačkanice. Snažil jsem se prodrat alespoň trochu dopředu, ale myslím, že i tak jsem před sebou měl 20 závodníků. Takže nezbývalo než to po startu trošku přepálit a v tempu kolem 3 minut na km jsme to rozeběhli. Hned na prvním mostě po 200 metrech byla docela sranda, kromě štěrku na který se muselo dávat bacha a zpomalit, se první most pěkně houpe a taky vám to slušně rozhodí tempo. Štěrk byl na více místech na trati a určitě to taky trochu ubralo na tempu. Trať a počasí jinak paráda, V ČB jsem dřív trénoval když jsem tam ještě bydlel minulý rok, takže trať mě moc překvapit nemohla.

 

Kluci ze 4km trati Patrik a závodník, který doběhl za Páťou se utrhli a po první půli prvního kola už se začalo tvořit pomalu pořadí. Vysoký běžec, který běžel také 8km mi docela uběhl, tak jsem to vedl na 2. místě z běžců co běželi 8km. Za mnou, ale v blízkosti "funěli" další vytrvalci a šlapali mi hodně na paty. Po odběhnutí prvního kolečka to pěkně prořídlo a mi už jsme věděli na čem jsme. První měl docela slušný náskok, takže já jsem se spíš snažil udržet druhé místo. Nicméně v těsné blízkosti se mě držel další závodník a ještě nás poměrně viditelně doháněl další závodník, který běžel na rozdíl od nás víc takticky a šetřil síly do druhého kola a "vysr*l" se na přepálený start (To se chci naučit :D)... V půlce druhého kola mi bylo jasný, že větší problém bude ten závodník, co nás dohání, než ten který mi celou dobu "funí za zády", protože ten už vážně skoro hekal, a "respekt", že to dokehal až do cíle a neodpadl a doběhl pár vteřinou za mnou.

Nicméně 2km před cílem se mi ještě stala věc, která se mi při žádném závodě nepovedla. Vždycky si dávám pozor a tkaničky zavážu pořádně na 2 smyčky a ještě překontroluju. To jsem udělal i dnes, ale prostě byli nějaký hravý a rozpletly se a 2km před cílem se mi naférovku rozvázala levá bota. Bylo to v momentě, kdy mě a "Mr.funěla" zamnou dohnal závodník, který se šetřil. (Dotyčnému se omlouvám se za přezdívku "Mr.funěl", nemůžu si to odpoustit :( )... No tak mi bylo jasný, že pokud si tkaničku zavážu jsem v prd*li a na 3. místo to nebude. Takže jsem samozřejmě běžel dál a snažil se nezabít a nezakopnout s rozvázanou tkaničkou. Bota se čim dal víc povolovala, ale naštěstí mi vydržela a před cílem nespadla :D. Závodník co nás doběhl mi nakonec o 7 sekund uběhl, a "Mr.funěl" se držel těsně zamnou, ale ve spurtu jsem si to pohlídal a doběhl alespoň na to 3. místo... Nicméně už je to znát, víc jak měsíc bez pořádného tréninku jen ve zmítání mezi závody, občas trénink naprd a stále blbá achilovka. Tenhle týden už jí doléčím, to si slibuju sám sobě :D !... 

Takže s časem 29:36 jsem obsadil 3. místo, ségra doběhla s časem něco kolem 32,5 mina prvním místě v ženách a Patrik vyhrál muže na 4km, tuším, že to bylo nějakých 14:45, nicméně běžci co běželi 2 kola, druhé kolo neběželi znovu na start, ale u mostu se pokračovalo dál, tudíž oni to neměli 4km ale asi 4,2km. Výslekdy ZDE. Na 8km trati běželo celkem 234 běžců a běžkyň! :) Pěknééééé. GARMIN

Tak za dva týdny ještě jeden Winter run, doufám, že bude opět spíše Summer ! 

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---