Blog
Tomáš  19. 10. 2015

Velešínský půlmaraton - mistrovství Jihočeského kraje

Velešínský půlmaraton - mistrovství Jihočeského kraje
Tak jsme se vydali na poslední říjnový závod a zároveň si myslím, že i na poslední půlmaraton tohoto roku. Závod konaný ve Velešíně o délce krásných 21,1 km, který byl určen zároveň i jako závod - mistrovství Jihočeského kraje na půlmaraton.

 

Počasí jsme si nemohli přát lepší. Ráno bylo sice zataženo, ale než jsme vyběhli, sluníčko vykouklo a nakonec bylo jasno a příjemných 12 podzimních stupínků. Slunce v zádech a téměř bezvětří. Prostě parádička Cool ... 

Trasa byla vedena po menších silničkách z Velešín nádraží - Markvartice - Zubčická Lhotka – Bor - Zubčice – Kaplice nádraží a zpět, dohromady to dalo půlmaratonových 21 kilometříků. Profil tratě byl mírně zvlněný, ale běželo se to super tempově. Občas to vypadalo jak cestou tam běžíme 2km z kopce, že to budeme muset cestou zpět vybíhat, ale když jsem běžel zpět, furt jsem čekal ten kopec a najednou jsem už byl za ním. Takže to byl takový optický klam, všechno to bylo jen lehce zvlněný a já ani nevěděl kdy běžím z kopce nebo do kopce Laughing Převýšení dohromady bylo kolem 200m, což na půlmaratonu není vážně moc. Ještě nemám výsledky takže nevím přesně kolik nás běželo, ale mohlo nás tam být určitě kolem 100 běžců v hlavním závodě.

Po rozběhnutí jsem se držel v čelní skupince, někde kolem 3-5 místa n se to trochu roztrhalo. První kilák cca za 3:30 nebyl moc přepálený, jelikož to byla rovina a spíše z kopce. Tempo mi přišlo dokonce pomalé, ale nechtěl jsem to hnát, půl roku už jsem půlmaraton neběžel. Asi na druhém nebo třetím kiláku už se to trochu roztrhalo, Jirka Csirik si šel klasicky na první místo, ale běžel na pohodu, ten je prostě jinde Kiss ... Za ním Karel, kterému jsem nakonec koukal na záda od začátku až dokonce, ale furt si držel bezpečný odstup. Se mnou na 3-4. místě se ze začátku střídal jeden běžec, kterému jsem ale asi na 5. kilometru trochu odběhl a pak už si náskok jen zvětšoval. Jak jsem zjistil on to dost přepálil a skončil asi až na 6-7 místě. Takže nakonec jsme to tak doběhli, první byl Jirka s časem kolem 1:18, druhý Karel necelých 1:19 a já jsem měl 1:19:40, za mnou cca minuta a něco mezera. 

Osobák urvanej asi o 9 minut, jelikož poslední půlmaraton závodně jsem běžel v ČB kde jsem vážně nebyl ve své kůži a zaběhl si to za 1:28. Nicméně i to byl tenkrát taky osobák, jelikož hold těch půlmaratonů jsem nezaběhl poslední dobou moc když jsem byl v USA.Laughing 

Celkově určitě docela spokojenost, konečně čas pod hodina dvacet, teď mi nezbývá než si dát cíl to dát třeba pod hodinu patnáct, ale to už je zase jinej level a dřina ani nechci říkat na jak dlouho Yell... Takže celkově 3. místečko, nějak moc jsem to nerval, spíš jsem si nasadil svoje tempo a prostě si to držel, tak snad nebude ani moc únava... V Listopadu 3 kratší závody a ke konci listopadu asi po-sezoní, alespoň týdenní pausa, kdy pojedu na dovolenou do Afriky. Od prosince budu chtít začít nabíhat pořádné objemy, no uvidíme, snad půjde vše podle plánu.

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---