Blog
Tomáš  15. 11. 2016

Velešínská krosová 12km

Velešínská krosová 12km

Závod, na který už pár let tradičně jezdíme, jsme se vydali i letos. Tentokrát bohužel jen ve složení já (Tom) a taťka. Terka vzala zodpovědně své zranění, se kterým se už delší dobu trápí a šlachy nechala odpočívat doma v teple. 

Tento víkend 12.-13.11. se v sobotu běžel i závod Jihočeského poháru - Pintovka, já však musel být ve škole na přednáškách a tak jsme tento víkend zvolili pro závod neděli, kdy se konala Velešínská krosová 12.

NĚJAKÉ FOTKY ze závodu na RAJČETI 

Ráno jsme se s tatíkem zabalili a vyjeli směr Velešín. O půl 10 jsme byli na místě a měli jako vždy ideálních 90 minut na přípravu před závodem. Počasí a podmínky byli letos zajímavé. Loni sice foukal vítr, bylo však poměrně teplo, kolem 10 stupňů nad nulou a polojasno. Tentokrát bylo taktéž polojasno, jenže teploty nám klesli pod bod mrazu. Ráno, když jsme vyjížděli bylo v Kamenici kolem -4 stupňů. Po čas závodu mohlo být kolem nuly, v lesích, kde jsme běželi, byl však vzduch pravděpodobně studenější.

Tento závod je veden po terénním okruhu dlouhém cca 6km. Veteráni a ženy běží okruh jeden. Muži do 49 let běží kola dvě, tzn. cca 12km. Trasa je vedena za Velešín, značný kus okolo vodní nádrže Římov, převážně lesem, polními cestami, náročným a hezkým terénem. Dohromady na 12km je převýšení cca 250m. Začátek okruhu je spíše z kopce, pak se vlní. Poslední 2 kilometry okruhu naopak musíme vyběhnout co jsme seběhli zpočátku. Asi kilometr a něco před cílem je nutno přeskočit 3 potůčky a zdolat slušný “krpál”, při kterém většina závodníků přechází do chůze. (Loni jsem taktéž přešel, letos ne! Laughing)

V 11:00 na tuto trať vyběhlo celkem 55 závodníků. Kategorie, které běželi 1 i 2 kola startovali dohromady. Tatík si chtěl zaběhnout také 2 kola, tak se trochu omladil a zařadil do kategorie muži B (do 49 let). 

Začátek závodu jsem vyběhl v čele, ale první kilometry jsem šel volněji a postupně se zařadil asi na 3-4. místo. Vzpomněl jsem si, jak krásně se mi běžel Velešínský půlmaraton, když jsem nepřepálil první kilometry. Po cca půlce prvního kola jsem se však ujal vedení i ve vcelku pohodlném tempu. Vedení se mi podařilo udržet až do konce závodu. Celou dobu jsem běžel s rezervou a závod jsem nakonec odběhl jako těžší tempový trénink, nemusel jsem jít “nadoraz”. V tomto období se nemá cenu “ždímat” pokud o nic nejde. Postupně jsem si trošku zvětšoval náskok a nad druhým běžcem Honzou Gregorem jsem nakonec zvítězil o 45 sekund. Do cíle jsem doběhl v čase 50:05, což je o 8 vteřin horší čas než loni. Letos však byly těžší podmínky, části trati byli namrzlé, občas bahno a ledový vzduch nám také na rychlosti nepřidali. Když vezmu v potaz, že loni jsem běžel naplno a podmínky byli lepší, jsem z letošním časem docela spokojen. 

A tak jsem konečně po delší době opět vyhrál první místo celkově a ještě jsem se nepředřel, no ale jo - fajn pocit Laughing. Jen mě mrzí, že Terka neběžela taky, bylo to prostě divné. Jsme zvyklí běhat velkou většinu závodů spolu, a když na startovní čáře Terka chybí, chybí mi i troška sourozenecké motivace Cool (Co vás nakopne víc než ztrach z toho, že vás opět předběhne vaše sestřička, když v tréninkách tak dřete ?!) Laughing


Výsledky - 335_krosova_12_velesin_-_vysledky

Další závody pro mě budou určitě nejdříve až v prosinci. Za týden odlítám a do 8. prosince budu v Africe, kde budu spíše pracovat, ale snad zbude čas a síla i na trénink.

Ahoj, 

Tom

REPORT z loňské Velešínské 12

 
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---