Blog
Tomáš  11. 2. 2014

TRX - posilovací závěsný systém

TRX - posilovací závěsný systém

Můj první článek bych věnoval závěsnému posilovacímu systému TRX. Myslím, že se pomalu stává jednou z nejoblíbenějších cvičebních pomůcek v dnešní době.

I já jsem si nedávno pořídil TRX domů do Kamenice kde v blízkosti nemáme žádné lepší fitko a když nejsem v ČB tak cvičím na TRX doma. Tato hračka se dá pořídit za cenu kolem 5000,- na oficiálních českých stránkách tohoto systému, kde si můžete přečíst i další podrobnosti ohledně TRX. Dále na youtube můžete najít velké množství videí se cviky pro TRX a technikou provedení. TRX se dá dnes, ale pořídit na jiných e-shopech či aukru za cenu kolem 1000,- a je to stejná hračka, pravděpodobně to není originál a může mít vady, ale musím se přiznat, že já jsem ho objednával z aukra a zatím mě slouží stejně jako originál, který mám vyzkoušený z fitness center a je úplně stejný. 

   

Mě se velmi zalíbil tento posilovací systém a má plno výhod:

 

  • Nekonečné množství cviků - TRX přináší větší funkčnost než velké a drahé stroje. S jediným kusem nářadí provedete nekonečné množství cviků.

  • TRX je vhodný pro každého - Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla.

  • TRX posune váš trénink na vyšší úroveň - Cvičení na TRX zapojuje více rovin pohybu. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

  • Vybudujete si silné jádro - TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla.

  • Můžete cvičit kdekoli - Kompaktní a lehký design TRX vám umožní cvičit doma, v tělocvičně nebo při cestování v hotelovém pokoji.

  • TRX šetří váš čas - Díky TRX trénujte bez nutnosti cestování do fitness centra a zpět domů. Neztrácíte čas a energii hledáním fitness stroje nebo činky.

  • Efektivní trénink celého těla - Můžete provádět celkové posilování těla, cviky na pružnost, sílu nebo výbušnost. Dokonce známé cviky jako kliky, shyby, dřepy a výpady.

  • Maximální výsledky v minimálním čase - Používáte svou vlastní tělesnou hmotnost. TRX umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím.

 

Pokud váháte, jestli začít posilovat a třeba se vám nechce chodit do fitka mezi ostatní, nebo už posilujete a nemáte možnost dále chodit do fitka, tak vám určitě TRX velice doporučuju a věřím, že se vám zalíbí. Rád vám mohu i pomoct sestavit vám cvičební plány na TRX, kterým procvičíte celé tělo, a poradím vám s technikou cviků. Pro běžce je určitě tento závěsný systém velmi užitečný při cvičení kompenzačních cviků. Na fotce můžete vidět TRX, které mám doma na půdě upevněný k hrazdě a zde cvičím kompenzační cvičení.Taktéž můžete kouknout na mé video jedné varianty kompezačních cvičení, které cvičím.


Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---