Blog
Tomáš  14. 6. 2016

Testování chladících sprejů a thajských mastí

Testování chladících sprejů a thajských mastí

Včera mi přišlo následujících 5 přípravků, které testuji. Samozřejmě již používám k masážím a urychlení regenerace různé masti, klasický kostival, konopné masti, různé oleje apod. Avšak momentálně test pro mě něčeho nového.

 

Thajský krém Namman Muya 100G - 100g tuba za cenu jen něco málo pod 200,-, což je samozřejmě dost, ale za kvalitu se platí. Krém se velmi dobře roztírá, a i když si s ním chcete namazat třeba celé lýtka, není ho potřeba moc, tudíž 100g tuba vystačí na poměrně dlouho. Zatím nemůžu hodnotit dlouhodobě, ale má příjemný efekt - za mě pocit, že chladí ale přitom i prohřívá a prokrvuje. Evidentně zvyšuje prokrvení a tím urychluje regeneraci.

 

Na mě po vyzkoušení působí vcelku kvalitně a funkčně. Už kdysi jsem na něj dostal doporučení od kamaráda.

Thajský olej Namman Muya 120ml - Podobná cena jako u krému. Olejíček na podobném principu jako mast, akorát prostě olej. Vcelku příjemná vůně, dobře se roztírá a je příjemný. Ideální jak na masáž pro urychlení regeneraci tak na lehkou masáž a prohřátí svalů před závodem či ostřejšími tréninky. Mast bych používal a aplikoval na místa, kde máte přímo bolístky, zatuhlé svaly apod., olej na masáže celých noh apod.

 

Všechny tři následující přípravky mají zchladit pokožku a následně zvýšit prokrvení. Vhodné pro zastavení zánětů a následnou regeneraci. Dobré i na ztuhlé svaly, bolístky apod., uvolní. Všechny tři se trochu liší, tak jsem je objednal všechny a budu hledat pro mě optimální. Ideální pokud běháte na nějaký nedoléčený zánět (jako já blbec), ihned po výkonu zamrazit.

 

Kelen 100ml - Cena něco přes 100,- není příliš, ale ještě netuším, jak dlouho to vydrží. Nicméně tento malý sprej na mě asi zatím působí nejlépe a nejefektivněji z těchto tří produktů. Stačí pár vteřin na postižené místo, udělá se bílý škraloup a pěkně promrazí lokaci. 

 

chladící spray Pharma-ice 300ml - Dost podobný Kelenu, dokonce o něco levnější a v milimetrech je ho 3x tolik. Efekt možná o krapet menší než u Kelenu, ale uvidíme, jak moc vydrží. Pokud vydrží vážně 3x tolik, tak toto bude asi má volba, pokud budu kupovat znovu. Opět pár vteřin stříkáte na postižené místo a pěkně promrazí, následně prokrví.

 

Medistik Ice Roll-on 89ml - Trochu odlišná hračka od dvou předešlých a cenově o dost dražší, kolem 300,-. Není to přímo sprej, ale má to takovou tu kuličku, se kterou přejíždíte po pokožce. Nemá zdaleka tak silný mrazící efekt jako předešlé produkty, spíše je to jako chladící mast, ale zase podle mě prokrví o mnoho více. Nebude to asi přípravek úplně dokonalý na zmrazení nedoléčeného zánětu po výkonu, ale na druhou stranu na ztuhlé svaly, pro rychlejší regeneraci částí těla asi dobrá věc. Jelikož je způsob aplikace přes kuličku, tak i když je to jen 89ml, pravděpodobně vydrží velice dlouho. Avšak za tu cenu, asi znovu neobjednám.

 

Zatím otestováno jen krátce, po pár týdnech dám vědět, který z přípravků vyhrál a má nejlepší účinek vs. cena.

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---