Blog
Terka  23. 6. 2017

T-MOBILE Olympijský běh Holubov (2017)

T-MOBILE Olympijský běh Holubov (2017)

Ve středu 21. 6. 2017 jsem po práci nasedla do auta a vyrazila do Českých Budějovic, kde jsem vyzvedla Kubiho a společně jsme zamířili do Holubova (cca 20km od Českých Budějovic) na Olympijský běh o vzdálenosti 6 km.

Nejenom naše závodní sestava byla tentokrát úplně jiná, také tento závod byl odlišný od všech ostatních.
Olympijský běh se na celém světě koná 21. června na počest vzniku Mezinárodního olympijského výboru. Část startovného jde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace. REPORT z loňského ročníku.

Brácha i táta byli v cizině (v Maďarsku a Chorvatsku), a tak se závodu nemohli zúčastnit. Proto jsem si jako závodního parťáka domluvila svého přítele Kubu.

Tento závod je úplně jiný v tom, že se běží bez sporttestru, hodinek nebo jakéhokoliv přístroje měřícího čas. Při registraci a vyzvedávání startovního čísla jsme si nahlásili odhadovaný čas. Zvolili jsme s Kubim hodně pomalý čas 38min38s a jsme doufali, že ho zvládneme odhadnout. Neznali jsme profil trati, pouze jsme věděli, že je převýšení kolem 100 m.

Start závodu byl přesně v 18.00 hodin. Předtím jsme se všichni chvíli schovávali před krátkou, ale vydatnou přeháňkou. Déšť se rychle přehnal a my už stáli připravení společně s dalšími závodníky, převážně z Jihočeského běžeckého poháru, na startu olympijského běhu u koupaliště v Holubově.

Zajímavý zážitek běžet závod v zadní části pole a sledovat nejrychlejší běžce, kteří závodí naplno. My jsme si běželi svoje tempo „noha, co nohu mine“ a ještě se neustále kárali, že musíme zpomalit (zvlášť z kopce). 

Trasa vedla většinou po zpevněné a lesní cestě, kde byla po 3 km otočka a stejnou cestou zpět. Do cíle jsme doběhli zpocení i přes naše hlemýždí tempo, protože po dešti opět vykouklo sluníčko, okolní teplota kolem 30 stupňů a vlhko jako v prádelně.

Náš odhadovaný čas jsme bohužel moc netrefili, do cíle jsme doběhli o 1min20s dříve. Nevadí!!! I tak jsme si běh užili. Po doběhnutí jsme si dali pivo, meloun, popovídali s ostatními běžci. Počkali jsme na vyhlášení nejpřesnějších běžců – mužská kategorie neuvěřitelný tip 1. muž – rozdíl 0min0s od tipu, 1. žena – rozdíl 0min09s od tipu.

Po vyhlášení přišla na řadu zábava a tancovačka, hrála kapela Limit. My jsme vyrazili zpět směr České Budějovice, kde jsme si zašli do restaurace na dobrou večeři.

Tak příští rok to snad odhadneme přesněji!!!

Teď už mě čeká v sobotu půlmaraton v Jindřichově Hradci!!! Tam už to bude zase na plný plyn. 

Zdar Terka

Terka5. 8. 2018

Běh kolem Otavy 7km - 2018

Reportáž ze závodu Běh kolem Otavy 7km, konaného 28.7.2018

Terka1. 8. 2018

Deník - Červen (2018-T)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Terka18. 7. 2018

Půlmaraton Kunžatecký Kros (2018)

Report z půlmaratonu Kunžateckého krosu v pekelném horku, 5.7.2018

Terka14. 5. 2018

Proběhnutí po Asii

Pětiměsiční cestování po Asii je téměř u konce, chcete slyšet víc :P?

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---