Blog
TomášaTerka  29. 9. 2016

Svatováclavský běh Vodňany 9km

Svatováclavský běh Vodňany 9km

Jen dva volné dny od nedělního závodu ve Svatém Janu a naše rodinné trio, tentokrát i s  Patrikem, vyrazilo na další závod Jihočeského běžeckého poháru do Vodňan. Ve Vodňanech se konal 5. ročník Svatováclavského běhu. Letos byl tento závod poprvé zařazen do Jihočeského běžeckého poháru, a tak se pořadatelé mohli těšit na hojnou účast.

V 14:00 startoval vedlejší závod na 3km – 1 okruh. V 15:00 startoval hlavní závod, tedy my. V hlavním závodě se běžely 3 okruhy, dohromady 9km. Počasí vyšlo opět suprově, "babí léto" se stále drží. Těšili jsme se ze sluníčka a teplot přes 20°. Trasa byla vedena přírodou za Vodňany, chatařskou oblastí, kolem rybníku, prostě nádhera. Přibližně tři čtvrtiny trasy tvořil asfaltový povrch, zbylou třetinu pokrývaly dobře upravené cesty. Převýšení bylo minimální, závod byl tudíž poměrně rychlý, akorát v každém kole na konci jsme museli udělat otočku kolem kuželu (no vlastně jen 2x).

Na závod jsme vzali i mamku a přijela fandit i starší sestřička s dětmi. Do Vodňan jsme přijeli kolem 13:30 a poměrně rychle jsme našli místo startu. Zapsali jsme se na závod, popovídali s  přáteli a rozklusali se. Něco málo po 15 hodině byl odstartován závod a my vyběhli na 3 okruhy.


TOM- Nedělní závod jsem sice nešel úplně naplno, ale menší síla v nohách a lenost těla už se semnou táhne od minulého týdne, kdy jsme běželi s Terkou (dost naplno) půlmaraton v Havlíčkově Brodě. Po rozběhnutí a na startu jsem se cítil sice fajn, ale pak přišlo tuhnutí.

Na startu čelní skupinka vystartovala poměrně svižně, i když jsem se jí nesnažil držet a nechtěl to přepálit, první kilák jsem běžel za 3:34. Pak jsem samozřejmě zvolnil na tempo kolem 3:45, které jsem držel po zbytek prvního kola. V druhém kole mé tempo trochu rezignovalo a nohám se prostě běžet moc nechtělo. Už jsem jen furt lehce zpomaloval a předběhlo mě dalších pár závodníků.

Až poslední kilometr ve třetím kole jsem se ještě trochu hecnul a zrychlil do cíle, aby mě nepředběhli další. Poslední kilák jsem měl za 3:42 a celkový čas čítal hodnotu 34:29, což se mi moc nelíbilo. Nicméně jsem byl rád, že mě nic nebolí, můžu pořád dál běhat a doufat, že se forma pomalu zase vrátí úplně nazpět a k dosažení lepších výkonů si budu muset víc odpočinout.

Včera jsem se ještě narychlo rozhodl, že si v sobotu zajedu do Liberce tréninkově zaběhnout Sparťan Beast - 20+km 30+ překážek. A poté nás 8. 10. čeká závod 10km v Chlumu. Na tento závod trochu s Terkou doladíme formu a zkusíme dát lepší časy!

TERKA- Na závod do Vodňan jsem se těšila, hlavně protože jsme se opět mohli vidět s většinou běžců Jihočeského poháru. Přijelo opravdu hodně kamarádů, a tak mezi přípravami na závod jsme se ještě snažili stihnout se všemi pozdravit.

Při čekání na start jsme se s kamarády hecovali a povzbuzovali. Po vyběhnutí jsem si nechala vzdálit nejrychlejší skupinku závodníků a zařadila se v těsném závěsu. Brzo jsem zjistila, že moje nasazené tempo na 1. kolo na mě je celkem rychlé (1. kilometr v tempu 3:42min). Cítila jsem, že bych měla trochu zpomalit, jinak to nedopadne dobře. Zvolnila jsem a chytila se dvou závodníků přede mnou.

Do půlky druhého kola jsem běžela v tempu mezi 3:52- 3:57min/km, ale tělu se nechtělo rychlost udržet a musela jsem ubrat. Zbytek závodu se mi podařilo udržet v tempu kolem 4:00min/km a do cíle jsem dorazila v konečném čase 35:13. S výsledkem nejsem moc spokojená, ale budu doufat, že mám na lepší čas a můj výkon byl slabší jen kvůli nahromaděné únavě po předešlých závodech. Skončila jsem na 1. místě mezi ženami a odvezla si domů pořádného kapra a basu piv. Ceny mě moc potěšily! Závod byl bezvadný a nedovedu si představit líp strávenou sváteční středu.

Teď bude následovat víc odpočinku a pak sobotní závod v Chlumu, kde se ukáže, za kolik umíme uběhnout rychlou 10 km trať. Snad budeme ve formě a podáme kvalitní výkony.
TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---