Blog
TomášaTerka  9. 4. 2017

RunTour ČB - 10km - 2017, vodiči

RunTour ČB - 10km - 2017, vodiči

V sobotu 8. 4. 2017, přesně týden po pražském Sportisimo půlmaratonu, jsme vyrazili na další závod, tentokrát do našeho oblíbeného města Českých Budějovic. Dopoledne jsme já a taťka vyrazili autem do Budějovic, kde nás Terka už čekala. Kolem 11 dopolední hodiny jsme se setkali a společně jsme si zašli vyzvednout startovní čísla na náměstí Přemysla Otakara k závodu - Runtour 10 km.

 

Pro Terku a pro mě to bylo tentokrát trochu jiné. Rozhodli jsme se, že poběžíme jako vodiči. Za týden nás čeká půlmaraton v Pardubicích, který je zároveň i mistrovství ČR v půlmaratonu. To znamená jediné - chceme podat kvalitní výkon a třeba opět trochu stlačit osobní rekordy na této distanci. Proto nám do našeho běžeckého plánu 10 km Runtour v ČB zapadal pouze jako tempový běh, abychom se moc neunavili před půlmaratonem a pošetřili síly na nadcházející víkend.

S Evčou Fryšarovou, která si vede blog - www.zabehu.czS Milošem ŠkorpilemS Luckou SekanovouFoto s tatíkem nesmí chybět :)Tak s tímhle jsme běželi na zádech :)

 

Oficiální vodiči na této trati byli pouze do 45 minut, a tak jsme se už předem rozhodli, že zkusíme vodit na čas kolem 40 minut. Nedávno nám přišly na zakázku objednané placky s naším logem “DvaBěžci”, proto nás napadlo ověsit si celé trička těmito plackami a běžet s nimi. Cinkali jsme, trička měly asi o kilo víc, ale běžet se s tím dalo docela v pohodě, i když kilo na zádech po chvíli pocítíte.Laughing

 

Vystartovali jsme v 13:00 a vydali se na trasu 10 km s cílem zaběhnout jí těsně pod 40 minut, rovnoměrným tempem. Trasa měla 5 km a běžely se dva okruhy. Celý první okruh se nám za zády držela slušná parta závodníků, ale druhý okruh už zástup trochu prořídl - někteří odpadli, někteří se vydali vpřed lepšímu času. Celý závod jsme si náramně užili, doufáme, že jsme povzbudili a motivovali pár běžců a sami jsme se moc pěkně proběhli. Povedlo se nám odběhnout všechny kilometry v tempu kolem 4 minut na kilometr, cílový čas jsme měli 39:48 - raději jsme dali malou rezervičku.Cool Je to pro nás oba vlastně poprvé, co jsme si vyzkoušeli dělat “vodiče” a běžet na určený čas (dobrá zkušenost).Smile Terka i jako "vodička", skončila jako žena na celkově 5. místě a 4. v kategorii. Kdyby běžela naostro, určitě by zabojovala o bednu, ale tak zase příště Cool Celkové výsledky.

 

Nejlepší na celém dni bylo setkávání s mnoha známými běžci, jak z řad našich kamarádů, tak s novými lidmi, popovídání a ulovení pár fotek. Potkali jsme se a seznámili s Evčou Fryšarovou, která má povedený blog o běhání -www.zabehu.cz. Na závodě byla společně s Edou Kožušníkem, který má hodně známý běžecký blog -www.prostebez.cz. Ulovili jsme si fotku s Milošem Škorpilem, který má běžeckou školu. No a taky jsme si museli udělat fotečku s Luckou, která vyhrála na 10 km trati s časem 35:17.

 

Po doběhnutí, vyhlášení a ukončení závodu jsme zašli klasicky na oběd do Indické restaurace, kdy se k nám tentokrát připojila Lucka, a tak jsme pořádně u obědu pokecali a zdrbali českou běžeckou komunitu. Laughing


Po pozdním obědě nás ještě od 17 hodin čekala schůzka, s dalšími našimi běžeckými přáteli, kde jsme se domlouvali a spřádali plány na závod Vltava Run 2017. Řešili jsme, kdo poběží jaké úseky, ubytování a další věci ohledně tohoto závodu, který poběžíme stejně jako loni s partou a týmem Vivobarefoot - už se moc těšíme! :)

 

Tak za týden v Pardubicích, držte nám palce! :)

Tom a Terka Tongue Out

TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---