Blog
TomášaTerka  11. 6. 2016

Rudolfovská 5ka

Rudolfovská 5ka

Tradiční závod Jihočeského poháru nedaleko Českých Budějovic v Rudolfově byla jasná sobotní volba pro naší běžeckou rodinku. Konečně zase v plné běžecké rodinné sestavě - tatík, já a ségra. Perfektní počasí jak dělaný pro běh - lehce potrhané oblačno, bezvětří, kolem 20°, sucho co víc si přát? Asi jen formu. :D

 

Na startu se sešla pořádná tlupa běžců, na 5 kilometrovou trať nás vyběhlo kolem 170. Ségra s lehkou kocovinkou po páteční oslavičce, já s pos*anou formou a trápícím se chodidlem a tatík lehce roz-buřtěným z dovolenkování, prostě rodinné trio ve formě :D. Start byl v blízkosti kostela v Rudolfově na louce, první stovky metrů se sbíhalo pod Rudolfov a zbytek trasy vedlo krásnou přírodou, lesem po přírodní stezce, dokonce jsme ke konci trati museli udělat krok i do potůčku. Prvního půl kiláku z kopce, pak další 2 kilometry stoupání nebo občasná rovinka a pak zase dolů a nakonec výživný kopeček nahoru, který jsme po startu sbíhaly dolů. Krátký, moc rychlý, moc příjemný, ale v závěru docela bolestivý. Já jsem na trať vyběhl v čele, první kilák jsem běžel v přední skupince pak i na druhém místě za loňským i letošním vítězem Jirkou Csirikem, ale od druhého-třetího kiláku to začalo tuhnout, špatná forma se potvrdila a na vítěze Jirku jsem postupně poztrácel víc jak minutu a doběhl jsem až na 9. místě celkově v čase 19:33. Ségra opět i s kocovinkou běžela super, doběhla jen něco málo přes minutku za mnou v čase 20:45 a vyhrála si s přehledem první místo v ženách. Tatík běžel taky pěkně s časem něco přes 26 minut. 

 

Ač je na nás závod strašně krátký, prostředí, trasa a lidi zde byli strašně krásní, takže za rok určitě pojedeme zase :D. Organizace a zázemí na takovýto menší závod vážně top, startovní čísla s čipy jako na půlmaratonu v ČB, v cíli melouny (bohužel jen k občerstvení), dobře značená trasa a vcelku rychlé vyhlášení a prostě dobrá organizace, to vždycky běžce potěší.

TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---