Blog
Tomáš  10. 6. 2017

Rudolfovská 5ka (2017)

Rudolfovská 5ka (2017)

Dnes jen stručný a krátký report z Rudolfovské 5ky, bez Terky to není komplet. Terka šetří achilovku, kterou má lehce přetíženou, a tak se rozhodla dnes na závod nejet. Samozřejmě to považuji za dobré rozhodnutí, zranění se nemá pokoušet. Na závod jsme tak vyrazili s tatíkem a připojil se ještě kamarád Filip z Kamenice. Závody, kde není Terka jsou nějaké divné, prostě si je tak neužiji, vzájemně se umíme vždycky dobře nakopnout a podpořit. Loni jsme tento závod běželi v plném rodinném triu, report z loňska.

Závod jsem se už předem rozhodl jít pouze jako tempový trénink, do plánu mi ideálně zapadal jak délkou, tak terénem. 5,1km na členitém povrchu, nějaké kopce. Závod jsem tak šel dost unavený z plného tréninku, ve čtvrtek jsem dával poměrně kvalitní kopce 12x250m, a celkově jsem dost unavený z posledních 2 pracovních týdnů. 



Na startu bylo o něco méně lidí než loni, jelikož závod nebyl letos zařazen mezi Jihočeský pohár. Tuším, že letos se mohlo zúčastnil hlavního závodu kolem 100 běžců, i tak slušné číslo. (Loni asi 150-160) Na startu se objevil i rychlý kamarád Roman, který si věřil, že by mohl dát traťový rekord. Ten dodnes držel Jan Kreisinger v čase lehce přes 17 minut. 

Po odstartování mi Roman a ještě jeden rychlý mladík pomalu začali mizet. Já, Alois a ještě jeden běžec jsme ve třech drželi společné tempo. Prvně následoval prudší seběh po betonu, ale od začátku druhého km jsme šli po lesní cestě do mírného stoupání. Mírné stoupání pokračovalo až cca do poloviny trati, tzn. kopec byl přes 1,5km dlouhý, nebyl však moc prudký.

Po prvním svižném km za 3:22 jsme stále ve třech drželi i do kopce slušné tempo, 2.km za 3:50. Třetí km, kde bylo ještě část kopce a pak vlnitá trasa jsme běželi za 4:04. Pak přišel delší seběh - co jsme vyběhli, jsme museli i seběhnout no Laughing 

Od seběhu jsem pocítil, že jdu z plnýho tréninku a úplně jsem vypustil. Vůbec jsem neměl sílu ani chuť už to rvát a kluci se mi začali lehce, ale jistě vzdalovat. Z kopce jsem běžel skoro stejně rychle jako dokopce Laughing Poslední kopec do cíle už jsem jen nějak vyběhl a celkové tempo tak padlo na 3:46 min/km - horší než před týdnem na půlmaratonu Cool Ale jako trénink krásný, trať super a víc jsem ani takto unavený nečekal. Doběhl jsem na 5. místě celkově v čase o nějakých 20 vteřin lepším než loni. Roman pokořil o myslím cca 20 vteřin traťový rekord, parádní výkon, gratuluji Surprised

Moc pěkné sobotní odreagování, proběhnutí, super počásko a pak oběd v Indické - tentokrát v nové, nedávno otevřené v Třeboni - vaří dobře! Cool

Za týden jedu na 3 týdny pracovně na Balaton, takže přes měsíc mě teď čeká pausa od závodů. Už bylo třeba, musím nechat tělo trochu víc odpočinout Laughing Terka si zazávodí na Jindřichohradeckém půlmaratonu a zavítá asi i do Holubova na olympijský běh.






Tomáš14. 9. 2018

Měsíc v USA, kam mě nohy zavedli?

Reportáž z mého cestování v USA, kde všude jsem se proběhl?

Tomáš17. 8. 2018

Deník - Červenec (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červenec 2018

Tomáš31. 7. 2018

Deník - Červen (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Tomáš5. 6. 2018

Deník - přelom Květen / Červen (`18)

Muj tréninkový deník za období 28.5.-3.6.2018

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---