Blog
TomášaTerka  11. 3. 2017

Pečky 10km (2017)

Pečky 10km (2017)

Tak jsme se konečně po delší době opět sešli na závod v kompletním rodinném triu a v sobotu 11. 3. 2017 jsme se vydali na náš tradičně navštěvovaný závod na vzdálenost 10km v Pečkách u Prahy. Tento rok to byl vlastně náš první závod v plné sestavě. Počasí vyšlo moc fajn a ve 12 hodin na startu jsme se mohli těšit z polojasné oblohy a teploty kolem 10°C s mírným větříkem. V Pečkách umí být o dost hůř, hlavně zde často fouká silný vítr. Startovní pole bylo jako každý rok našlapané a v čele závodu jsme mohli vidět i Keňana, který trať 10 km zdolal za něco málo přes 29 minut. V českém poli běžců byl závod také velmi dobře obsazený, běžela naše současně nejlepší vytrvalkyně Eva Nývltová, výborný vytrvalec Víťa Pavlišta a dalšííí skvělí běžci… Dnes dáme dohromady kratší report ze závodu a něco málo o tom, jak se běželo nám a jak na tom momentálně jsme. Smile

Report z Loňského ročníku Pečky 2016 - 
ZDE.

Frčímě do Peček, tachometr v červených, ale selfie musí být :DPo závodě v restauraci U Rejnoka s Rejnokem :)

 

Tom - Zhruba před měsícem jsem se vrátil z vysokohorského soustředění v Keni. Trénink jsem tam odtrénoval kvalitně, bez problémů a asi se teď všichni divý, proč jsem běžel tak mizerný čas Laughing… No co bych k tomu dodal, výmluv mám, že by je ani Chuck Norris nedokázal spočítat Laughing… 


Po návratu z Keni jsem odcestoval pracovně do Kolumbie, kde nebylo vůbec dobré prostředí a podmínky pro trénink, schytal jsem krutou střevní nemoc a neodtrénoval jsem jediný kvalitní trénink. (Brzy dodělám report, kde se dozvíte, proč pro mě Kolumbie, tedy spíš město Cartagena nebylo úplně ideální místo pro běžecké tréninky.) Unavený a dlouhodobě nevyspaný po návratu z teplot kolem 37°C a časovém posunu o 6 hodin v Kolumbii, jsem se po půl dni vydal do Alp, lyžovat v nadmořské výšce 3000 m. Ve středu jsme se vrátili. Za poslední měsíc jsem tak nezvládl odběhnout jediný kvalitní trénink, většinou když už jsem běhal, tak jenom klusal a moje tělo je hold líné prase, takže pokud do toho v tréninku nešlapu, tak to nešlape ani v závodě.

Jelikož znám svoje tělo, tak už jsem to tak nějak čekal a vydal se na start s tím, že si to prostě nějak zaběhnu. Navíc to byl letos můj první závod a chce se to prostě rozběhat. Ještě při rozběhu mi začal blbnout hrudní pás a padal, tak jsem ho nakonec nechal v autě. Závod mám proto naměřený tepovým měřičem na ruce, který asi bohužel měřil špatně, i když by nebylo vůbec špatný, kdyby údaje byly správné. Naměřil mi průměrný tep 140 tepů, což by odpovídalo tempu, při kterém běhám obecnou vytrvalost (tréninky 20-30 km)… 

Tak jsem vyběhl na pocit. Ze začátku se mi běželo dobře, nohy se točili a vůbec jsem se nezadýchával. První kilometr po 3:31, druhý po 3:38 (to by ještě šlo). Ale pak jsem začal cítit, že nohy zpomalují. V půlce jsem kouknul na hodinky a už jsem byl na tempu zhruba loňského času - kolem 3:38-3:39 (to by ještě nebylo tak špatný). Ale v druhé půlce závodu už jsem jen tuhnul, nohám už se nechtělo a hlavně tělu se vůbec nechtělo vyjít ze zóny komfortu, prostě se mu chtělo běžet jen pohodlně, vůbec jsem se nekousl. Nohy jak olovo, tempo mi spadlo až na 4:00 min/km na 9 kilometru. Na hodinky jsem radši nekoukal, už jsem jen čekal, kdo další mě ještě předběhne. Ségře se to málem povedlo a zaběhla fakt super čas, ale naštěstí doběhla ještě kousíček za mnou Embarassed.

Kilometr a kousek před cílem mě doběhl Péťa Klimeš, který mě aspoň trochu probudil z mého spícího, pohodlného stavu, na poslední kilometr jsem přidal a ještě trochu roztočil nohy do tempa cca 3:43 min/km. Výsledný čas o minutu a půl horší než loni - zhruba 37min 50s. Když se ohlídnu na to, co jsem si zažil za poslední měsíc, asi bych měl být vůbec rád, že jsem se zdravý a živý postavil na start a celý závod odběhl Laughing. Teď bych měl nechat svoje tělo aklimatizovat zpět na zdejší podmínky, odpočinout si a najet na klasické tréninky. Věřím, že závodní tempo bude jen lepší a lepší a ještě se ukáže, co jsem natrénoval v Keni. Tongue Out

 

Terka – Na závod po Peček jsem se moc netěšila, ostatně jako každý rok. Závod o délce 10 km je pro mě dost krátký, navíc na závod přijede hrozně dobrých běžkyň na republikové úrovni a už na startu vím, že nemám šanci zabojovat o bednu. Přesto jsem si i letos zkusila na této trati vytvořit alespoň nový vlastní „osobák“ na 10 km.

Na závod jsem nebyla moc dobře připravená, ale to mě neomlouvá, a navíc mě ještě den před závodem začalo bolet v krku. Ještě vteřinu před startem jsem vlastně nevěděla, jak se mi poběží a jaké tempo mám zvolit. Během závodu nikdy nekoukám na hodinky, tentokrát jsem se několikrát podívala na průměrné tempo, ale poslední 3 km jsem netušila, na jaký čas běžím.

Vystartovala jsem v tempu kolem 3:40 min/km, což mi připadalo dost rychlé, ale běželo se mi celkem příjemně, a tak jsem se držela se zběsilým davem závodníků. Vítr moc nefoukal a dařilo se mi udržovat vyrovnané tempo až do otočky na 5 km. Když jsem viděla proti sobě běžet bráchu, trochu mě to povzbudilo a rozhodla jsem se zkusit se mu co nejvíc přiblížit. V první půlce závodu jsem předběhla dvě závodnice a na otočce jsem tušila, že celkově jsem přibližně na 8 pozici mezi ženami. Přibližně na 8 kilometru mě doběhla sokyně Terka a držela se mě zuby nehty. Smile Několikrát jsem se pokusila jí trochu setřást a předstírat, že mám víc sil než ona. Bohužel mě prokoukla a nakonec mi ještě pořádně natrhla prdel. Laughing Na posledních dvou kilometrech už se mi nepodařilo udržet tempo a zpomalila jsem na 3:52 min/km.

Terka zabojovala a dala si krásný finish. Ještě na poslední rovince před cílem jsem před sebou zahlédla bráchu, což mě trochu překvapilo. Do cíle jsem doběhla v čase 38min 04s. Udělala jsem si nový osobák na 10 km (poslední byl 39min 16s). Sice jsem si nechala naložit a v kategorii jsem skončila až na 6. místě, ale s výsledkem jsem docela spokojená. Doufám, že mám ještě nějaké rezervy na to se zlepšovat (tedy hlavně na delších závodech).

Fuj, stejně tyhle krátké závody nemám ráda!!! Laughing

Po závodě jsme zašli v Pečkách do resturace U Rejnoka a dalsi si s rejnokem selfie! Jídlo chutnalo dobře Smile Výsledky ze závodu ZDE.

TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---