Blog
Tomáš  13. 3. 2016

Pečky 10 km

Pečky 10 km

Tak tuto Sobotu jsme se vypravili jako dalších cca 1000 běžců na desítku v Pečkách. Sestava klasický, já, ségra, tatík. Počasí v Kamenici odkud jsme odjížděli, bylo po ránu dosti pochmurné, poletoval sníh a byl 1 stupeň nad nulou. Naštěstí po příjezdu do Peček bylo kolem 6 stupňů, vcelku bezvětří, bez srážek a dokonce se snažilo i sluníčko vykouknout. Závod suprově zorganizovaný, všechno perfektní, přece jen to mají hodně zmáknutý za ty dlouhé roky a taky to musí mít zmáknutý, když jim tam jezdí veškerá česká elita a na závod si přijedou zaběhnout i kluci z "nedaleké" Keni. 

 

Pravděpodobně jeden z nejlépe a nejsilněji obsazovaných závodů v České republice. Z Českých borců se zde ukázala skoro celá česká špička - Pavlišta, Kreisinger, Dymák, Pechek, Kourek, a spoustu dalších borců co běhají výborné časy. Taky pár keňanů přijelo a samozřejmě dva mladí Keňani obsadili 1. a 2. místo s časem pod 30 minut. První Čech doběhl Vítek Pavlišta se suprovým časem 30:01, tuším.

 

Kromě našeho rodinného-tria přijelo taky dalších pár běžců z Kamenice a dohromady nás tam z tohoto malého městečka běželo dokonce 7. Atmosféra supr, organizace jak jsem podotkl taky, no tak samozřejmě něco muselo být naprd a to můj výkon :D. Jak jsem si liboval v Praze na Winter runu, že jsem konečně nepřepálil start, začal 3:40 a pak mohl zrychlovat a že to tak udělám už vždycky, tak hned v Pečkách jsem to zase trochu přepálil, a nějak mi došlo v druhý půlce palivo. Čas sice osobák o půl minuty, výsledek 36:20, ale pro mě není zcela uspokojivým, spíš sem pěkně "nasranej" :D... Ségra 39:58 a už je téměř ve formě jako před zraněním, které utrpěla o prázdnínách, tatík asi 6 sekund pomalejší čas než osobák, 51:11, škoda no... Umístěni lepší nezmiňovati v tomto našlapaném závodě, od bedny jsme to měli já i ségra neskonale daleko.

 

Jak už jsem napsal i v tréninkovém deníku., jedna velmi důležitá "kravinka", který jsem si všiml při závodě. Když jsem se před necelými dvěma roky zažral do knížek od Scotta Jureka atd., a začal více trénovat a či vlastně začal běhat, strašně jsem se furt snažil přeučit a mít dokonalou techniku běhu, hlavně "přes špičku", všude študoval tu techniku a nějakou si vytvořil, teď už dávno vím, že to nebyla úplně nejšťastnější věc, ale všechno špatný pro něco dobrý. Myslím, že techniku mám vcelku dobrou, která mi dovolí běhat slušný objemy a je efektivní až na detail, který z té techniky pravděpodobně udělal docela neefektivní styl. Někde před půlkou závodu jsem běžel těsně za jedním závodníkem a oba jsme šli stále tempo pod hranicí udržitelného maxima, rozestup jsme drželi furt stejný. Tak jsem jen tak na chvilku změnil jeden prvek v běhu a to takový detail u došlapu, který jsem kdysi "předělal", když jsem se furt snažil běhat "přes špičky". No a najednou jsem ze stejným úsílí byl za pár metrů před závodníkem a už jsem mu jen pomalu mizel...

Tak si to teď v týdnu musím párkrát ověřit na dráze, vypilovat, musí si zvyknout trošičku jiný svaly u kotníků, páč je tam trochu jiný došlap, a třeba z toho budou lepší časy a další pokrok, nu zajímavý :D :)...V neděli jsem si dal hned "novým" stylem regenerační výklus, ale mám pocit, že zrovna Garmin trochu „lagnul“ a načetl možná o 100-200m víc, takže tempo trochu klame, ale hodilo to 4:46, což je na regenerační výklus po závodě tempo, který bych se "starým stylem" neměl.

Hehé tak uvidíme, a 3 týdny poladíme a pak vzhůru do Linze! :)

 

Ať to běhá ! :)... Jedna foto, za mnou Keňan, prostě si to užívám, že jsem před Keňanem, i když je mu pravděpodobně tak 70 let :D... Druhá foto Kamenická parta běžců s Petrem Pechkem, který zaběhl Pečky za 32:00 :)

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---