Blog
TomášaTerka  23. 6. 2016

Olympijský běh 6km - Holubov

Olympijský běh 6km - Holubov

Bonusový závod Jihočeského poháru na 6km v Holubově, spojený s velkou akcí v ČR a to T-mobile Olympijských během. Včera se běželo po republice kolem 50ti závodů, všechny na počest Olympijského běhu, z nichž část startovného půjde na charitativní činnost České olympijské nadace podporující sociálně znevýhodněné mladé sportovce od 6 do 18 let.

 

A tááák jsme se taky vydali s tatíkem a ségrou na jeden tento závod a jak jinak než za spousty běžeckých kamarádů do Jižních Čech, konkrétně do malé obce Holubova. Tento závod je ale specifický ještě něčím jiným. Nevyhrávají nejrychlejší, nýbrž ti kdo nejlépe odhadnou svoje tempo. Každý závodník si při registraci nahlásí čas, na který chce běžet. Potom se snaží trefit a běžet co nejpřesněji čas, který si zvolil. Samozřejmě veškerá technologie s časem a jiné podvádění není dovolené, takže pěkně na pocitovku, nahý bez sporttestru :D. Chudák Fenixy v šuplíku :(

 

U pěkného rybníka a hospůdky v Holubově se sešlo neuvěřitelná banda běžců, ale i ne-běžců zkusit zaběhnout tuto trať a trefit se na svůj čas. Přesné výsledky jsem ještě nenašel, ale tuším, že nás mohlo být více než 150. My jsme vyrazili s tatíkem. Já - "Terka" jsem neběžela, protože jak jsem již psala, taktéž mě pár posledních dní provází lehké píchání v chodidle a tak jsem účast v závodu vynechala a ujmula se pomoci při organizování, pomoci občerstvování závodníků a vytváření dobré atmosféry závodu. Já "Tom" sice taktéž chodidlo nemám stále v top stavu, ale kratší výklus už chodidlu nevadí a tak jsem si zvolil na 6km trať čas přesně 30:00 a závod jsem si vyklusnul. Tatík si zvolil čas 33minut, a tak mi zase po dlouhé době v závodě šlapal na paty :D.

 

Po startu závodu jsme seběhly přes obec kopeček dolů a zbytek trati vedlo po krásné měkké stezce kolem řeky přírodou, 3km tam a pak zase zpět, v závěru jsme museli zdolat kopeček do cíle, který jsme na začátku seběhli. Tak jsem to vyběhl jen tak na pocit a celou cestu klábosil s běžcemi. Ke konci jsem se zakecal s Kubou, který mě trošku popotáhl do kopce a určitě na něj můžu hodit to, že můj výsledný čas byl o cca 35 sekund rychlejší než jsem plánoval :D. Ale i tak poměrně dobrý výsledek, ale první borec se seknul jenom pouze o 2 vteřiny, první žena o myslím 9 vteřin. Tatík se sekl asi o něco víc než minutu, ale ještě ani nevíme, jestli byl rychlejší nebo pomalejší. Méně přesný byl například kuriózní výkon, kdy se závodnice sekla o 17 minut, ale byl to její první závod, takže se to dá trochu prominout :D 

 

Skoro všichni závodníci dostali za svůj výkon od Terky koblihu a mohli si spokojeně dát trochu cukříku. Super atmosféra, pěkné letní počasí a zábava prostě nechyběla. Taktéž "šéfík" jihočeského poháru Míra slavil narozeniny a o zábavu měl postaráno. Několik běžkyň mu zatancovalo a dostal spousty dárků. I my, ze ségrou a některými dalšími běžci Jihočeského poháru jsme se složili a Mírovy jsme pořídili poukaz na 1,5hodinovou Thajskou masáž do ČB, to si určitě užije :)

 

A teď nás v sobotu už čeká nebo nečeká Půlmaraton v Jindřichově Hradci. Tak jsem zvědavý kolik nás z našeho rodinného tria poběží. Tatík určitě. "Terka" - Chodidlu dávám úplný oraz od běhu, tak snad do soboty přestane zlobit a budu moc pokořit krásnou a docela výživnou Hradeckou trať půlmaratonu. No a já dávám taky chodidlu oraz, teď jsem jen trochu poklusával, čtvrtek - pátek to vidím na jednu rázovku a taktéž úplné volno a ještě možná zajedeme se ségrou do kryo. Nyní už v chodidle cítím jen lehoučkou ztuhlost, žádná bolest při běhu, ale furt to tam cítím a taktéž tuším, že když bych přes to momentálně dal závodně půlmaraton tak se to dost možná vrátí. Takže až v sobotu se podle pocitu rozhodnu, jestli se vydám na trať jako běžec, nebo vezmu kolo a budu dokumentovat!

 

Ahoj, doufáme, že se v Sobotu s většinou uvidíme! :). V úvodu trochu „punková" fotka, kde jsem asi úplně v prd*li z toho, že dostávám koblih. Raději jsem ho však nesnědl a přenechal jiným hladovým, z toho bílého cukru bych dva dny asi nespal. 

TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---