Blog
Tomáš  9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)


Kdo dřív četl nás blog nebo mě sledoval, určitě si pamatujete, že o bylinách už jsem napsal mnoho článků. Jak jsem se snažil v Africe a různých končinách světa objevit neúčinější byliny pro sportovce. Celkově o suplementaci a zastoupení bylin v mém tréninkovém plánu.

Článek 1
Článek 2
Článek 3
Článek 4
Článek 5

Vůbec vás všechny ať běžce tak nebežce zdravím, ty co ještě stále občas zabrouzdají na náš polomrtvý blog. Díky Laughing Doufám, že se všem vede dobře a konečně jsme se snad dostali z nejhoršího období pandemie. Svoboda a závody nás zase čekají!

Terka stále běhá, běhá, ale občas si s námi chodí i zacvičit a zrovna před pár dny zmákla celý workout "The Murph" - jen si to zkuste - 1 míle běh, 100 přítahů, 200 kliků, 300 shybů, 1 míle běh. Je více verzí, ta plná opravdová se chodí v zátěžových vestách 10kg (pro chlapy) nebo 5kg pro ženy. Libovej workout.

Já stále dělám na plno Crossfit s přítelkyni a teď už i naší malou Alicí, která nás zatím jen pozoruje. Ale nebude trvat dlouho a možná taky chytí činku Laughing

O čem ale v tomto článku chci psát? Bude to neplacená reklama, protože mě po dlouhé době konečně něco zase nadchlo. Kvalita suplementů a čehokoliv co je k dostání na trhu jde podle mě rok od roku dolů. Firmy jedou na kvantitu, slevy, zisky - a to znamená jediné, výrobky jsou více a více "k hovnu". To jak jsou různé suplementy zpracovány, skladovány, jak kvalitně vypěstovány atd. No raději dál nebudu zacházet. O to víc jsem nadšený z toho na co jsem narazil.

U Crossfitu podobně jako u běhu, dost často jde o vytrvalost a práci svalů, které potřebují kyslík. Kyslík je motor. Bez toho to prostě nejde. V Crossfitu najdeme sice workouty nebo disciplíny, které jsou i pouze o síle a technice, ale mnoho workoutů a disciplín bez kyslíku prostě nejde. Jako pro každý jiný sport, pro běh i pro crossfit je velice důležitá regenerace. Kvalita regenerace, to jak vyživujeme tělo, hormonální rovnováha, spánek, kvalita spánku a potom jak kvalitně a chytře trénujeme.

Bylinka, kterou nechápu jakým způsobem jsem nikdy předtím nezkusil se jmenuje "Forskohlli" (Forskolin). Nechápu jak je možné, že jsem ji nezkusil. Ale tim líp, možná bych ji kdysi zkusil od nějakého výrobce, který to dělá tak jako většina, a stejně by byl efekt tak 10%. 

Do rukou se mi dostal před 3 týdny produkt Forskohlli od Venegoci. Když už jsem bral objednávku, z tohoto eshopu jsem si vzal i BCAA a příště doobjednám kolagen. Produkt má údajně ve zkrace pomáhat na: 

  • nabírání svalstva a zároveň pálení tuku
  • zlepšení funkce plic
  • zvýšení sexuální touhy
  • zvýšení hladiny testosteronu u mužů a u žen estrogenu
  • zlepšení celkové kondice
  • zlepšení tvorby hormonů štítné žlázy
  • tlumením projevů lupenky
  • a mnoho dalšího…To zní hezky ne? Jasně, u skoro každého produktu najdeme spoustu řečí jak to pomáhá na kde co. Ale většinou to z 90% nefunguje - ne vždy je to chyba produktu či účinné látky, kterou obsahuje. Dle mě většinou je jak jsem již zmínil - chyba v tom, že účinná látka již není účiná, vstřebatelost minimální, obsah nízký, kvalita nízka...

Začal jsem brát tento produkt po konzultaci s majitelem této firmy, která dělá pár zajímavých sirupů, jeden z nich Forskohlli. Bylo mi řečeno, že pro větší efekt je potřeba si chvíli počkat, brát denní dávku pravidlně a budu se divit. No, tak jsem to zkusil, samo. Já přece zkusit musím všechno. Nečekal jsem zázraky, nikdy je nečekám. Většinou aspoň doufám v nějaký slušný efekt, který se většinou nedostává.

BOOM. Snad poprvé se mi stalo, abych byl vážně překvapen a šokován výsledky, účinkem. Produkt kromě slušné dávky 500mg Forskolinu obsahuje guaranu, kofein, macu, taurin, tribulus, L-arginin a pár dalších složek. Většina z toho moje oblíbené prvky. Prvních pár dávek jsem necítil nic extrémního. Dávku 60ml jsem dal 15-30 minut před tréninkem jako panáka. Příjemná chuť, příjemně nabuzen bez efektu "crash" po tréninku. První týden jsem zaznamena, že se mi možná oo něco líp dýchá, mám větší chuť do tréninku a soustředěnost. Už i to bys slušný efekt, který sice dělá více nakopávačů, ale tenhle efekt se mi líbil víc než u ostatních. Nicméně od druhého týdne to začalo. Jeden trénink lepší než druhý, regenerace vylítla, dýchalo se lépe a lépe, neskutečná chuť do tréninku, soustředěnost. Dokonce se mi zdálo, že i technika u vzpírání je mnohem lepší. To může být způsobený extrémní sousředěností a lepšího citu pro moment. Zrovna jsem měl přípravu na Murpha, workout který jsem jel v ČB s klukama v Bcrossu. Shyby, kliky, dřepy, kolo v 10kg vestě. Nicméně na videjko můžete kouknout ZDE. Ten trénink jsem vypadal jak sjetej, ale v dobrým slova smyslu. Lítalo to, žádná zadýchanost, tělo dělalo přesně co jsem chtěl bez většího úsilí, prostě krása. Byl to druhý týden na Forskohlli, furt jsem si říkal "možná jen náhoda, pár dobrých tréninků, dobrej spánek, placebo". Po více než 3 týdnech na této bylině píšu tento článek. Už vylučuju to, že by to byla souhra náhod. Tento suplement, bylina, mi prostě sakra sedí. Výrobce jí dělá sakra účinou, kvalitní a miluju to. Přísahám, nikdy jsem nebral nic účinějšího na celkový výkon. REGENERACE - VÝKON - OKYSLIČENÍ - SOUSTŘEDĚNOST atd... TOP, týden do týdnu větší účinek.

Tato bylina byla dokonce některé roky zakázaná, možná pro její suprový účinek. Nějaké studie a vcelku zajímavý článek si můžete přečíst ZDE. Dejte si POZOR - přípravek a bylina nemusí být vhodná pro každého. Přece jen má mnoho účinků v tělě a pokud má někdo problémy s játry, ledviny či nějak léčí krevní tlak - určitě se prvně poraďte. Můžete napsat přímo výrobci - odpovídá na dotazy na tomto Instagramu.

Před začátkem užívání jsem si udělal po nějaké době opět komplexní krevní testy a IN-BODY test. za 2-3 týdny zkusím přetestovat a mrkneme se jaký vliv to má na tyto čísla! Nicméně pro mě za mě, nejlepší věc co jsem kdy užíval. Myslím, že každý sportovec z toho může mít brutální efekt. Kor běžci či crossfiťáci.

Pokud přípravek zkusíte, určitě mi napište jak jste spokojení a vaše pocity! Díky

Hodně zdraví a úspěchů
Tom

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

Tomáš14. 9. 2018

Měsíc v USA, kam mě nohy zavedli?

Reportáž z mého cestování v USA, kde všude jsem se proběhl?

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---