Blog
Tomáš  25. 1. 2015

Nová literatura - stravování, běžci, co plánuji číst?

Nová literatura - stravování, běžci, co plánuji číst?

V prvním článku jsem doporučoval dobré knihy, které jsem přečetl jak o stravování, posilování tak o běhu. Od té doby jsem přelouskal další 2 pro mě kvalitní knižní díla, které bych vám doporučil.

    1. Kniha je od spisovatele Brendan Brazier a jmenuje se Vegan V kondiciTuto knížku musím doporučit všem veganům, kteří si nejsou jisti zda-li se stravují správně a dávají svému tělo vše potřebné. Ale doporučoval bych přečíst tuto knihu i všem sportovcům, masojedům, všem co se chtějí dozvědět něco víc o zdravém a jiném stravování. Také lidem co trpí nějakými nemocemi, alergiemi apod., by tato kniha mohla velmi pomoct.

Za mě je to asi jedna z nejlépe napsaných knih o stravování pro kohokoliv v poslední době. Obsahuje také spoustu suprových receptů i s obrázky. Není to sice žádný super čtivý příběh, který byste přečetli na jeden nádech, ale doporučuji si knihu přečíst celou a vzít si z ní aspoň něco. 

Hodnocení 9/10

    2. Kniha je spíše pro běžce, avšak myslím si, že by upoutala a bavila i vás co děláte jiné sporty nebo dokonce nesportujete. Třeba by vás i motivovala a možná byste začali běhat. Kniha je od českého nejlepšího a nejznámějšího Ultra maratonce Daniela Orálka a má název Můj dlouhý běh.

Daniela pravidelně potkáváme i na menších závodech na Moravě a tím pádem pro mě měla kniha ještě větší váhu. V knize Daniel píše o tom, jak prožíval mládí, jak se dostal k běhání, jak běhal v mládí a jak to bylo v České republice s během a sportem v době kdy já jsem ještě nebyl ani na houbách. Je to prostě super čtivý životopis tohoto báječného a neuvěřitelně vytrvalého běžce, má můj obdiv a respekt. Doporučuju :)

Hodnocení 9/10

 

    Dále plánuji objednat a přelouskat další knihy o běhání od českého běžce s názvem Škorpilova škola běhua věřím, že mě tato kniha zaujme a zase mi přidá aspoň nějakou maličkost k mým znalostem. 

    Knihu úplně z jiného soudku se jménem Do temnotytaké plánuji objednat. Jedná se o knihu od českého vojáka, který líčí své osudy od vstupu do armády přes výcvik až po půlroční nasazení na základně v Afghánistánu a návrat domů. Kniha mi byla doporučena a věřím, že se do ní začtu a budu potěšen.

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---