Blog
Tomáš  9. 8. 2014

Motivační literatura #01

Motivační literatura #01

V tomto článku bych vám rád doporučil nějaké motivační knihy, které určitě stojí zato si přečíst. Díky těmto knihám jsem se dozvěděl spoustu informací a hlavně mě motivovali a ukázaly směr, jakým chci jít. Na fotce je moje polička kde jsou knihy vyskládány, některé chybí, protože jsem je zapůjčil, aby motivovali i ostatní :)

Jez a Běhej (Scott Jurek), Život bez hranic (Chrissie Wellington), Hledání ultra (Rich Roll) ---> Tyto knihy bych řadil mezi nejvíc motivující pro běžce, cyklisty a i možná plavce, tudíž i triatlonisty, jsou to knížky, které přečtete na jeden nádech. Super čtivé příběhy neuvěřitelných sportovců, ale hlavně osobností, příběhy o jejich životě a cestě k úspěchu. 3 z mých nejoblíbenějších knih.

Zrozeni k běhu (Christopher McDougall), Běhání s Keňany (Adhanarand Finn) ---> Další dvě úžasné knihy o neobyčejných příbězích běžců.

Běhej nebo zemři (Kilian Jornet) - Další vynikající kniha o neuvěřitelném běžci, ačkoliv je to hodně o tom co se děje v jeho hlavě při běhání a kniha je více odlišná od předešlých, takže nemusí všechny tolik bavit. Nicméně pro mě velice hodnotné dílo.

Tréninková bible pro triatlonisty a pro cyklisty (Joe Friel), Malá Červená kniha o běhání (Scott douglas), Chi Running (Danny Dreyer), Plavání Total Immersion (Terry Laughlin) ---> Tyto knihy považuji za nejlepší rádce ohledně tréninků a techniky. Jak běhat a neplýtvat zbytečně energií a předejít zraněním, jak plavat rychle a míň se nadřít, jak si sestavit tréninky na celý rok apod. od těch nejlepších na světě :)

Čtyřhodinové tělo (Timothy Ferriss) ---> Odlišná kniha od předchozích, spíše pro ty, co se snaží všelicos "obejít" nějakým rychlejším způsobem, ale ne vždy tím nejzdravějším :D Ale i přesto tu jsou některé zajímavé rady a informace a celkově je to vtipná a zajímavá kniha z trochu jiného soudku, nicméně ne vše bych si z této knihy bral k srdci :)

Tělo jako posilovna (Mark Lauren) ---> Dobrá kniha plná cviků s vlastním tělem, jak udržovat sílu a svaly jen se svojí vahou.

Jak si vybudovat fantastickou paměť (Ch.Stenger) ---> Kniha z oboru jiného než sport, ale pokud chcete trénovat a zlepšovat paměť na neuvěřitelnou, správná volba.

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---