Blog
Tomáš  7. 12. 2015

Mikulášské běhy - Kamenický a Včelná

Mikulášské běhy - Kamenický a Včelná

Tak po týdenní dovolence v Africe na Kapferdách poslední týden v Listopadu nám začal prosinec klasickýma Mikulášákama. To pro nás samozřejmě znamená vždycky povinnou účast na našem jediném závodě ve městě kde bydlíme a to jest Mikulášský běh Kamenice nad Lipou.   


 

Zrovna i na tento víkend jsme měli rodinou vánoční "slezinu", tak jsme se museli na chvíli vytratit. Po "prochcaném" týdnu se nám počasí pěkně obrátilo a vrátilo nám to, oba dva dny bylo luxusní počasí, který by jsme si dřív v prosinci ani nepředstavovali, nicméně poslední roky už je to klasika. 5-10 stupínků a sluníčko v zádech, v tom se dobře běhá.   


 

V Kamenici byla trošku upravená trať kvůli nově postavenému fotbalovému hřišti ala "umělce", ale trať byla víceméně stejně dlouhá a změna to byla vážně malá. Tudíž dvě kolečka, každé dlouhé asi 3,75km, na konci mírnější delší stoupák kolem základky. Na závod jsem byl vcelku odpočatý, ale motor nějak drhnul. První kolo jsem se držel s běžcem co nakonec vyhrál kategorii A muži, ale druhý už jsem nějak vytuhnul a poté co se mi kousek odtrhl jsem už neměl nějak motivaci šlapat na plyn dál, takže mi nakonec utekl o celou minutku.  


 

Viděl bych to, že jsem byl z  dovolený trochu línej a jak jsem teď běhal víc objemy a míň krátkých intervalů, trochu jsem potratit rychlost. Jinak závod pěknýusmolil jsem 2. místo v kategorii muži A, celkově třetí a další rok se budu těšit opět :) ... Ségra taky druhá v kategorii, cg, a tatík 4. v kategorii a vyhrál asi 10kg brambor, no co víc si přát na zimu sakra :D... Nicméně jako vždy, Kamenice odměňuje a vyhlašuje ve všech kategoriích všechny běžce co se účastní, takže každý něco vyhraje, takže přijeďte si příště zaběhnout i vy pěkný závod a vyhrát vaši cenu :)  

 

Po závodě jsem jel na to rodinný setkání, vážně jsem nechtěl pít, ale nakonec jsem tam loupnul asi litřík červeného a nějakou medovinku, trochu se "přežral" a spát šel kolem 1 noční. Ráno po 6 hodinách spánku, lehké ozvěně v hlavě jsem nasedl a jel zpět do Kame, nabral ségru a jeli jsme na druhý mikulášák 


 

Bylo to vlastně poprvé co jsem běžel dva závody za sebou, ale nakonec se mi snad běželo v neděli o trochu líp, asi už jsem byl trochu rozehřátý, i když nakonec taky nic extra, furt jsem cítil jak mi prostě shází ta rychlost už a vytrvalosti mám že bych mohl běhat maratony každý den... Proto taky překopaný plán, a úplně vyřadím momentálně zimní objemovou část, jdu zpět na dráhu :)... Ve Včelné Mikulášák taky supr, počasí ještě lepší, trať dost rovná a krátká kolem 5,4km a konkurence slušná. V kategorii jsem doběhl na 4. místě, ségra 2... Ale snad poprvé jsem "vyfasoval" startovní číslo 1, to mě fakt potěšilo, pěkně se tim běží :D I když pak trochu "nasranost" když člověk neskončí první, no cooopříštěěě...   

 

Takže pěkný víkend s pár kilákami v nohách, kdy jsem si uvědomil pár věcí a snad to zase někam posunu. Jelikož jsem se ještě nedokopal a nejel znovu na měření laktátu, tak jsem až vlastními pocity musel přijít na to, že jsem to hodně přehnal s vytrvalostí, takže zima, ne-zima, jdu zpět trénovat rychlost, objemy mě momentálně na podobných závodech vůbec nikam neposunout a maratony se zatím nechystám běhat :) ... Sice by se na ty čísla 500 nebo 600km měsíčně koukalo pěkně, běhat můžu závody skoro každý den bez únavy, ale na co, když bych byl furt stejně pomalý :D ... Další věc na kterou jsem přišel po delší době, že já vůl měl na garminech co mám asi 3 měsíce nastavený úsporný chytání dat, takže mi to dost často měřilo "chujoviny", teď jsem tam nastavil 1sek/ takže to signál chytá každou sekundu, tak to snad bude lepší :)

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---