Blog
Tomáš  7. 5. 2016

Maraton, a já ?

Maraton, a já ?

Vzhledem k tomu, že zítra čeká mnoho českých borců a borkyň maraton v Praze, rozhodl jsem se napsat krátký článek o tom, jak se vlastně já stavím k této trati, kdy jí hodlám závodně vyzkoušet a proč vlastně zítra neběžím :)

 

Všem co zítra poběží, budu držet palce, nejdůležitější je to odběhnout ve zdraví, na to nezapomínejte. Budu fandit z křesla u počítače, doufám, že Jirka a Evča pokoří limit do Ria, a i ostatní pokoří aspoň své osobáčky nebo vůbec maratonskou trať, páč to už je nějaký ten kilák. Zítra od 8:50 můžete online sledovat ZDE nebo v televizi na ČT sport :)

 

V závodě jsem se zatím nikdy nepostavil na trať maratonu a v bližší době to ani neplánuji. Natrénováno sice vcelku mám i na tuto vzdálenost, myslím že bych určitě trať zaběhl v pěkném čase, tréninkově už jsem tuhle vzdálenost párkrát pokořil, ale zatím se chci většině závodů delších půlmaratonu vyhýbat. Je to sice pěkná výzva, láká mě to, ale vím, že by mě závody na tuto trať v průběhu roku akorát brzdily při snaze progresu. Ač to si myslím i o ostatních závodech, když mám v měsíci 4 závody a i když jsou kratší, trénink už pak není takový a v dlouhodobém horizontu to spíše ubírá při snaze popolézt ve výkonnosti. Proto už jsem také některé z posledních závodů běžel z plného tréninku jen tréninkově.

 

Zatím "pořádně" běhám docela krátce, je to něco kolem 2 let co jsem začal nějaký cílený pravidelný běžecký trénink a rád bych v následujících rokách ještě zkusil co nejvíc zvýšit rychlost, dokud to půjde, k čemuž je samozřejmě potřeba běhat více intervalů, rychlosti a nevydávat se na příliš dlouhých a náročných bězích. Na maratony doufám, bude času dost a taky vyhlížím, že si jich ještě nespočet užiju. Nicméně uvidím, jeden první maratónek bych si možná příští rok zkusil, ale bojím se, že bych tomu propadl :D. Zatím to nechám osudu.

 

Tak všem zítra držím palečky, ať to valí a sype.

 

Hoj ! :)

Tomáš14. 9. 2018

Měsíc v USA, kam mě nohy zavedli?

Reportáž z mého cestování v USA, kde všude jsem se proběhl?

Tomáš17. 8. 2018

Deník - Červenec (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červenec 2018

Tomáš31. 7. 2018

Deník - Červen (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Tomáš5. 6. 2018

Deník - přelom Květen / Červen (`18)

Muj tréninkový deník za období 28.5.-3.6.2018

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---