Blog
TomášaTerka  28. 9. 2017

Loap PBT Vaší Ligy - 5km Praha (2017, září)

Loap PBT Vaší Ligy - 5km Praha (2017, září)

Že se nám pořád chce? A CHCE! Laughing

V sobotu 23.9. jsme naplno odběhli půlmaraton v Havlíčkově Brodě a tuto středu 27.9. den před svátkem Svatého Václava jsme se vydali odpoledne do Prahy. Jak jinak než v sestavě - já, Terka, tatík. V Praze u Vltavy se každý měsíc koná běžecký závod ze seriálu “Loap PBT Vaší Ligy” a můžete si zvolit trať o délce 5 nebo 10 km. V srpnu jsme si zde poprvé zaběhli 10 km trať (report) a oba jsme s Terkou vyhráli. Kvůli únavě nohou (asi špatnej materiál Yell) jsme se tentokrát rozhodli zkusit jenom 5 kilometrovou trať. 

Cestu na závod jsme ještě spojili s příjemnou schůzkou. Před závodem jsme se setkali právě se zakladatelem Vaší Ligy - Tomášem Reinbergrem a jeho kolegou Vaškem. Navzájem jsme se trochu poznali a jelikož sdílíme mnoho společných názorů, všichni jsme sportovci a nadšenci, tak jsme se domluvili na menší spolupráci. Tomáš se nám zdá jako velmi zajímavá osobnost, dělá koučink, je sportovec, podnikatel, meditátor, čtenář, cestovatel. Nedávno také založil e-shop se sportovním vybavením - sportovní oblečení všeho typu, obuv a vybavení na různé sporty - běh, squash, tenis, pingpong, badminton, florbal, volejbal, házená atd. Provoz e-shopu www.sporthero.cz však Tomáš nezaložil jen kvůli zisku, snaží se tím pomoci i ostatním. Z každého nákupu, který je na e-shopu uskutečňen jdou 3% na charitu pro ty, kteří sportovat nemohou. I veškeré balení, tisk a další provozní záležitosti se snaží dělat co nejekologičtěji, aby šetřili přírodu a životní prostředí. K e-shopu také vytvořili vlastní magazín, kde jsou pro sportovce velmi užitečné rady a zajímavé články. Abych to moc neprotahoval, celý projekt a tým lidí se nám moc líbí a chceme s nimi spolupracovat. Vy se pro začátek můžete těšit na menší ceny a poukazy v našich soutěžích nebo na losování po závodech Smile! A pokud plánujete nakupovat nějaké sportovní oblečení, vybavení nebo obuv a bude se Vám výběr na e-shopu líbit, uděláte tak koupí radost nejen sobě, ale i těm, kteří sportovat nemohou.Innocent

No a teď zase zpátky k reportu ze závodu, ten dneska bude kratší, jelikož i trať byla krátká, rychlá a bolelo to Laughing. Po schůzce jsme se rozehřáli, dali si abecedu, zafandili všem startujícím na 10 km a pak jsme odstartovali my. Závodníci na 10 km odstartovali před námi v 18:00, my jsme na poloviční trať vyběhli o 5 minut později. Trať je rovná, rychlá, ideální na lámání osobáků. Dnes přálo i počasí, bylo příjemně chladno, ale zima nebyla. Bohužel k super časům nám chybělo trochu více odpočinku mezi závody. Jak jsme se s krátkou tratí s Terkou a taťkou poprali?

TOM - Já “velký taktik Laughing”, kdy jsem se konečně po těch letech naučil nepřepálit začátky závodů a rozvrhnout si dobře tempo, jsem tentokrát neměl moc jasno, jak odstartovat první kilometr. Vůbec jsem nevěděl, jak si s jakýmkoliv rychlejším tempem poradí moje unavené nohy, to byl první zádrhel. No a pak rychlou rovnou 5 kilometrovou trať jsem neběžel ani nepamatuju, je to úplně něco jiného než půlmaratony, ale i než desítka. Pro tentokrát jsem obul tréninkové boty, trochu jsem po půlmaratonu "cítil" chodidlo. Naštěstí vypadá vše OK, po tomto závodě jsem chodidlo necítil! Innocent

Po startu všichni vypálili jak zběsilí, a já se ztratil někde na 8. místě. Snažil jsem se brzdit, ale zase se nepropadnout úplně dozadu, což se moc nedalo. První dvě místa byli jasné - jeden mladý atlet co si přijel dát osobák a nakonec doběhl v čase 15:41, a Michal Okrouhlík, který tuto trať běhá pravidelně a má moc slušné časy, včera doběhl tuším za 16:45. Za nimi se s odstupem vytvořila 5 členná skupinka běžců, a pak já osamocen.

Po prvním půl kilometru jsem ztrácel na skupinku tak 20-30 metrů, museli vypálit tempem cca 3:15. Šlo však vidět, že tempo neudrží. Na prvním kilometru jsem je pomalu stahoval a za nějakých dalších pár stovek metrů jsem se jich i chytl. Můj první kilometr 3:25, fuj, takhle rychle já startovat prostě nemůžu, ale nohy ještě nevytuhli a dýchalo se mi super. Tak jsem se zařadil do skupinky a všichni jsme do půlky běželi pohromadě v tempu kolem 3:30.

Po otočce jsem se cítil dobře, zařadil se do čela skupinky a nějakou dobu jsem běžel na 3. místě, ale v patách jsem měl další 3 nebo 4 závodníky, kteří se mě v pohodě drželi. No a na 4. km už to začalo tuhnout. Pocitově jsem přidával, tempo to však asi moc pod 3:30 nebylo. Po 4 km jsem se ohlédl na hodinky a měl jsem celkové prům. tempo 3:30 min/km. 

Dalšího půl kilometru se mi dařilo ještě tempo lehce stupňovat, ale nohy tuhly a tuhly a pak to byla rána do zdi. Nohy totálně utavené a čím blíž k cíli, tím pomalejší tempo. 3 běžci ze skupinky mě předběhli a já byl rád, že jsem se do cíle doplazil tempem tak 4:20, závěr fakt bolel (jak je vidět na fotce Laughing). Poslední kilák v průměru za 3:45 a celkově mi to srazilo průměr na 3:33, čas 17:44.

Od 3.-4. kilometru už jsem pocítil únavu nohou z půlmaratonu a síla na rychlý finiš tam prostě nebyla. Ale super tempovej trénink, myslím, že kdybychom běhali jen samý 5 kilometrový závody, tak nám to v rychlosti hodně pomůže. Ale to mi neumíme a proto za týden a půl razíme na další půlmaraton Laughing! No ale i tak, jsem si dal vlastně osobák na 5km, jelikož pětku nemám nikde kloudně zaběhnutou. Takže YES, další osobák, i když v tomto tempu bych rád brzo zdolal celý půlmaraton! Cool 

TERKA - Po půlmaratonu v Havlíčkově Brodě se mi opět začaly trochu ozívat mé oslabené šlachy na pravé noze, přestože se je snažím pravidelně posilovat. Původně jsem chtěla tento závod vynechat a šetřit šlachy, ale když jsme nakonec zvolili trať o délce 5 km, tak jsem zhodnotila, že závod já i šlachy zvládneme. Smile 

Takto krátké závody skoro neběháme. Vzdálenost 5 km jsem běžela jako závod pouze 1 x na dráze. Takže můj osobák na 5 km (19:01) bylo celkem snadné vylepšit. Přesto dnes na startu jsem se na osobák zrovna necítila.

Vystartovala jsem a nechala před sebou vedoucí skupinku závodníků (včetně bráchy). V závěsu za sebou jsem měla jednu z mladých závodnic, ale po 1. km v tempu 3:39 min/km, jsem celkem sebejistě zaujala 1. pozici mezi ženami. Do otočky na 2,5 km se mi dobře dýchalo a nohy celkem také udržovaly tempo. Na zpáteční cestě jsem už musela zabrat a donutit tuhnoucí nohy, aby udržovaly tempo. Stále se stupňoval pocit, že zrychluji, avšak moje hodinky ukazovaly pravý opak.

Poslední kilometr jsem se ještě hecla a byla fakt ráda, že jsme zvolili trať jen o délce 5 km. Do cíle jsem doběhla v čase 18:52. Osobák to sice byl, ale žádný úžasný výkon teda ne. Užila jsem si výlet do Prahy a popovídání s lidmi. TĚŠÍM se na příští závod VAŠE LIGA, kde zabojuju o lepší čas.Smile

Taťka si urval taky osobák a doběhl v čase 24:09, po sobotním půlmaratonu supeeer práce, osobák! Cool CELKOVÉ VÝSLEDKY na 5km.

Po závodě jsme si dali parádní koupačku v ledové Vltavě, kde jsme si udělali i pár fotek. A pak klasicky večeři v indické restauraci. Kiss

TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---