Blog
TomášaTerka  18. 7. 2017

Legálně, ale tajemně ?! -> O bylinách #02

Legálně, ale tajemně ?! -> O bylinách #02

Nedávno jsem sepsal článek "Síla BYLIN ve sportu a běhu". Článek sklidil poměrně úspěch, mnoho lidí mi psalo, že o takových bylinách ještě neslyšeli. Některé jsem testoval poměrně nově, a pořádného testování jsem okusil po dobu 3 týdnů v Maďarsku, od kud jsem se nedávno vrátil domů.

Tento článek bude o pocitech a výsledcích, které jsem při testování bylin pocítil. V Maďarsku jsem necelé 3 týdny makal v kuchyni, vařil jsem každý den cca pro 15 lidí úplně sám - připravoval jsem snídaně ve formě švédských stolů, obědy a večeře, kdy bylo na výběr vždy z více pokrmů, zdravých i klasických. Mezi tím jsem si musel kuchyni uklízet a uklízet i "bordel" po těch co to jídlo konzumovali Laughing No prostě docela makačka. To znamenalo, že jsem každý den vstával mezi 5-6 ranní, šel připravovat snídani, koupit čerstvé pečivo. Potom jsem 1-2x denně jezdil nakupovat větší nákup, kdy jsem si musel všechny ingredience na vaření nakoupit. No a tak dále, prostě celý den na nohách. Doma normálně kromě běhu většinou sedím jen u počítače, za kterým pracuju, nebo někam jezdím autem. Docela změna.

K tomu jsem však chtěl u Balatonu trénovat, ale čekal jsem, že to s tréninkem půjde hodně z kopce a vůbec nebudu zvládat všechno fyzicky a časově. Dovezl jsem si sebou však poměrně hodně bylin, které jsem si před odjezdem objednal na eshopu - Vegetalismus. Je to jeden z mála eshopů, kde jsem našel všechny byliny, které jsem chtěl otestovat. Navíc jsem našel dobré recenze na kvalitu výrobků a bylin, které jsou na shopu v prodeji. Tak jsem udělal slušnou objednávku v ceně něco přes tisícovku.

Nakoupil jsem převážně - kratom, suma, maralí, ženšen, rehmanie, rhodiola, extrakt kotvičníku a z domu si vzal ještě nějaké zbytky svých bylin - guaranu, tamaryšek a potom nějaké aminokyseliny. Rozhodl jsem se, že zkusím v Maďarsku trénovat na krutém mixu těchto bylin. Před tréninkem jsem vyvařoval a smíchal již zmíněné - kratom, suma, maralí, ženšen, rehmanie a rhodiola. Občas jsem do toho přidal ještě trochu guarany a nějaké amina. Kotvičník dávám ráno na lačno a večer před spaním, na podporu tvorby vlastního testosteronu - a tím lepší regeneraci.

Jak dopadl trénink v Maďarsku? Překvapivě jsem pokračoval v mém klasickém tréninku, celý den stál a makal na nohách a ještě vždy rychle ob den zalítl do bazénu zaregenerovat. Po týdnu jsem sice cítil trochu unavené nohy, ale zvykli si. Tréninky hned od začátku šli překvapivě dobře. Tlačil jsem tam furt dál dvoufáze a intenzivní tréninky nejmíň 3x týdně. A ještě ke všemu teplota u Balatonu většinou přes den neklesla pod 30°, často bylo kolem 35°. Níže se můžeme podívat na můj tréninkáč od 20.6. - 4.7., kdy jsem trénoval v Maďarsku. Objemy v týdnech jsem měl 125 - 90 - 135km, to je snad skoro nejvíc v životě. A to jsem určitě nepolevil na kvalitě, spíš se mi podařilo odběhnout i nejrychlejší intervalový tréninky v životě. Šel jsem parádní 2 km úseky, kdy jsem jeden běžel v tempu 3:28, brutální kopce, dlouhé volné běhy v tempu kolem 4:30 min/km bez sebemenší námahy.


V životě už jsem zkusil spoustu věcí, který mají zlepšit výkon, ať přírodních či méně přírodních, to raději nechcete ani vědět Laughing Nicméně tenhle mix bylin, to byl jinej level. Celý dny jsem šlapal, žádná únava, v tréninkách jsem mohl jít mnohem víc na doraz. Bolest při trénincích mě vlastně těšila, vůbec to tak nebolelo, prostě jsem byl takovej docela dost sfetovanej těma bylinama, ale dobrým způsobem Laughing...

No hodně zajímavý. Nicméně po příjezdu jsem asi na 4-5 dní vyčichl a byl brutálně unavenej, asi z toho všeho, změna, 3 týdny v mnohonásobném zápřahu než normálně apod. Po pár dnech jsem to však rozběhal.

Myslím, že si teď odpočinu a z tréninku z Maďarska budu ještě těžit. Tyhle bylinky u mě asi už navždy zůstanou kamarády pomocníky, jsou legální, většina z nich dokonce zdravá, ale jen si musíte dát bacha, aby jste si moc nenavykli Laughing Ale tak to je ze vším. Většinu lze užívat dlouhodobě, některé však dlouhodobě užívat dobré není. 

V blízké době plánuji testovat další byliny z Vegetalismu a to "Che de burge", "Kola lesklá" a ještě vybírám z dalších, chci zkusit i nějaké utlumovací před spaním, které zlepší spánek a uvolnění - tzn. regeneraci v noci. Je jich na výběr vážně mnoho a mnoho. Často jsou to byliny, které po tisíce let užívají různí domorodci a lesní lidé, šamani aták Laughing

Jelikož se mi kvalita bylin z Vegetalismu osvědčila, ceny jsou tam dobré a výběr pro mně zcela excelentní, hned jsem nám s Terkou zkusil domluvit spolupráci. Zadařilo se a s Vegetalismus.cz jsme navázali novou spolupráci. Uvidíme co v budoucnu vymyslíme. 

Já bych rozhodně rád udělal v budoucnu nějaké soutěže, kdy výhry budou různé mixy bylin na ozkoušení, dle mého doporučení Laughing Jsem zvědav, co to bude dělat s ostatními, na taťkovi a Terce už to testuji. Každýmu - každá bylina sednout nemusí, ale o tom jsem už psal v předešlém článku.

V bližší době se tedy můžete těšit na další článek, až otestuju něco nového! ZDAR, ať vás síla bylin provází Cool


TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---