Blog
Terka  7. 7. 2016

Kunžatecký kros 8,4km

Kunžatecký kros 8,4km

Dva dny volna nás nenechali v klidu lenošit doma, a tak jsme se s taťkou rozhodli vyrazit ve středu 6. 7. 2016 na Kunžatecký kros kolem rybníku Komorník. Autokemp Komorník se nachází jen kousek od našeho městečka Kamenice nad Lipou (cca 20km), a tak jsme se vydali na téměř domácí závod. Závod je součástí seriálu La Sportiva run Česká Kanada. Na výběr byly tratě kros 8km, 21km nebo 42km. Závody tohoto seriálu jsou specifické tím, že jeho součástí jsou také disciplíny canicross (běh se psem), bikejoring, scooterjoring.

 

Jelikož jsem konečně vyléčila nemocnou šlachu na pravém chodidle, na závod jsem se moc těšila. Ale protože teprve dva dny před závodem jsem byla po 3 týdnech bez tréninku a jediného běhu vyzkoušet, jestli už nic nebolí, vybrala jsem si jenom 8km dlouhou trať. Z loňska jsem si pamatovala krásnou trať Kunžateckého půlmaratonu, ale nechtěla jsem pokoušet štěstí. Tátovi 8km dlouhá trať úplně vyhovovala. Brácha se k nám bohužel nepřidal, protože taky ještě doléčuje dlouhodobější zranění chodidla a závod ještě nechtěl pokoušet.

    

V den závodu jsem pořádně zatejpovala chodidlo a jela na závod s tím, že poběžím tak,

aby mě hlavně nebolela noha. Společný start závodu byl v 12:10, hned po startu canicrossu. Počasí bylo ideální, polojasno, kolem 22 stupňů. Během závodu jsem se držela skupinky 4 závodníků v čele závodu na 8km. Po cestě jsme předbíhali závodníky se psy, jak na delších tratích, tak na trati 8km. Závod byl veden kolem rybníku Komorník, převážně po lesních a polních cestách. Bohužel závod nebyl úplně nejlíp značený a na 6kilometru jsme nesprávně odbočili. Naštěstí se cesta po 1km opět napojila na původní trať, ale prodloužili jsme si závod o 1km.

 

Do cíle jsem doběhla jako 1. žena v čase 39:15. Hodinky mi ukazovaly vzdálenost 9,36km, což mě překvapilo, protože jsem věděla, že závod měl mít jenom 8,4km. Nevadííííí!!! Táta doběhl v čase 48min. Oba jsme si závod moc užili i příjemnou atmosféru společně se všemi ostatními závodníky a psy. Po doběhnutí jsme se převlékli, koupili si v místním penzionu studené drinky (pivo) a fandili dobíhajícím závodníkům na delších tratích. Potkala jsem se s několika známými, kteří taky přijeli zdolat krásnou trať Kunžateckého závodu. Už teď se těším na příští rok, kdy už doufám zase poběžím půlmaraton.

Terka5. 8. 2018

Běh kolem Otavy 7km - 2018

Reportáž ze závodu Běh kolem Otavy 7km, konaného 28.7.2018

Terka1. 8. 2018

Deník - Červen (2018-T)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Terka18. 7. 2018

Půlmaraton Kunžatecký Kros (2018)

Report z půlmaratonu Kunžateckého krosu v pekelném horku, 5.7.2018

Terka14. 5. 2018

Proběhnutí po Asii

Pětiměsiční cestování po Asii je téměř u konce, chcete slyšet víc :P?

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---