Blog
TomášaTerka  13. 7. 2017

Krajský přebor 5 a 10km dráha - Písek (2017)

Krajský přebor 5 a 10km dráha - Písek (2017)

Konečně jsme se po nějaké době opět v rodinném triu vydali na další běžecký závod. Trochu netradičně závod v půlce týdne – STŘEDA, ZÁVOD JE TŘEBA!!! A tak jsme 12.7.2017 vyrazili kolem 16 hodiny směr Písek na místní stadion s běžeckou dráhou.

Závod je zařazen jako krajský přebor mužů a žen. Pro ženy o délce 5 km, pro muže 10 km. Počasí bylo hodně aprílové. Cestou na závod občas fučel hrozný vítr, občas slejvák a tak to pokračovalo i po příjezdu. Ženy startovali v 18:45, prvních 10-12 minut běžely v suchu, ale pak jim začalo pršet. Vítr naštěstí nebyl už moc silný. Muži zase obíhali kaluže a dráhu měli dost mokrou, start mužů byl určen na 19:30. Nedaleko Písku bydlí i naše sestřička se synovci a manželem, kteří nám přišli fandit. To bylo super. A jak se nám s Terkou běželo?

 

TOM –  Týden před tímto závodem jsem se vrátil po třech týdnech z pracovního pobytu u Balatonu. Tam se mi překvapivě v tréninku dařilo dobře, naběhal jsem tam slušné objemy v kvalitě a tréninkově jsem na tom byl snad nejlíp za celý život. V tréninkách jsem běhal super časy, pořádně se vždycky vyřídil, ale regenerace frčela a běhat jsem mohl furt. Po návratu jsem ale úplně vyčichnul, 4-5 dní jsem byl jak bez duše, unavenej a nohám se vůbec nechtělo běhat. V pondělí jsem se naštěstí probral a už jsem se začal cítit líp. Takže na závod jsem šel klasicky s tím, že prostě uvidím jak to půjde. 

V 19:30 jsem se tak postavil na startovní čáru v Písku na dráze a šel jsem na to. Na startovní čáře se ukázal i skvělý český běžec Honza Kreisinger a skvělý běžec kamarád Jirka Csirik. Takže první dvě místa byla víceméně jasná Laughing Očekával jsem však ještě nějaké další rychlíky, kteří mi vyfouknou bednu.

Po startu jsem to rozběhl volně, nechtěl jsem to utavit. První kola jsem šel 1:25-1:26. Trať byla po slejváku docela mokrá, byly tam kaluže, ale vítr moc už nefoukal. Nicméně každé kolo jsem lehce obíhal pár kaluží, občas nějakého závodníka o kolo a nejideálnější podmínky to asi nebyli. Jen přemýšlím na co se klasicky vymluvit Laughing

Až do cca 4. km jsem držel tempo kolem 1:26 a nějaké drobné na kolo, pak už občas 1:27. Tempo se mi dařilo držet bez problémů a větší námahy furt dál, potom občas 1:28, ale střídali to i rychlejší kola po 1:26-1:27. Celou dobu jsem běžel sám na 3. místě. Jirka byl druhý a Honza první, to už bylo jasný. Já nevěděl jestli je někdo za mnou kousek nebo dál, ale ani jsem to neřešil, prostě jsem běžel, kroužil dokola jak křeček v kolečkuLaughing. Poslední kolo jsem přidal a pořádně na to šlápnul, protože jak jsem zjistil, rezervy byly velký. Poslední kolo jsem odběhl za 1:21 a cílovou čáru protnul 36:13. Čekal jsem lepší čas, ale když jsem si pak uvědomil jak laxně jsem běžel, tak jsem si lepší ani nezasloužil. Sice osobák o 7 vteřin, ale z tréninků jsem se cítil na čas lepší.

Poslední dobou mám problém, že se v závodech nějak neúmyslně šetřím a vůbec nejdu na krev. V tréninkách se vydám mnohem víc, tam vím, že to můžu kdykoliv zabalit a jdu pěkně do bolesti. A pak přijde závod a furt si říkám, na pohodu, nepřepálit to, jdu si tempo…tempo.. a pak je konec Yell Po doběhnutí pak ani nevím, že jsem běžel. Takže výsledek závodu je tempový trénink s rychlejším finišem. To jde vidět i na klusech druhý den. V tréninkách se občas vyřídím tak, že pak klušu v tempu 5:30 - 6:00 min na km a jsem rád, že dávám nohu před nohu. Dnes jsem po závodě šel dopoledne příjemný volný klus 11km po 4:43 min/km Innocent Achjo, budu muset trochu změnit závodní taktiku, jestli si chci někdy dát pořádnej čas. Začátkem srpna plánujeme, že zajedeme do Prahy na Loap vaší ligy dát si rychlou desítku, tak snad konečně tam se pořádně kousnu a zabojuju o lepší osobák!

 

TERKA – Na tento krátký závod jsem se moc netěšila, protože 5 km je pro mě vážné hodně krátká vzdálenost. Na dráze jsem běžela zatím jenom jednou (hodinovku v Jindřichově Hradci), a tak jsem si to aspoň mohla vyzkoušet po dlouhé době znovu. V den závodu jsem se necítila moc odpočinutá, ale říkala jsem si, že je to jen 5 km (12,5 kolečka) a to se dá uběhnout i po rukou. Laughing Po příjezdu jsem se zaregistrovala, převlékla a začala vyklusávat na dráze cca 45 minut před startem. Odběhala jsem pár kol (asi 3 km), pak jsem si dala několik prvků z běžecké abecedy a rychlejších rovinek.

Na start jsem se šla připravit cca v 18:41. Bylo nás jenom pár žen na startu, popravdě s tak malým počtem startujících žen jsem nepočítala. Po startu jsem se zařadila na třetí místo. Hned po několika desítkách metrů jsem se dostala na druhou pozici, ale první běžkyně se mi neuvěřitelně rychle vzdalovala. Běželo se mi celkem dobře. Rozhodla jsem se udržovat nastavené tempo (cca 3:46-3:48min/km). Cítila jsem, že zvolené tempo dokážu snad udržet po celou vzdálenost 12,5 kola. Závodnice č. 1 měla už náskok téměř půl kola, takže boj o 1. pozici nepřipadal v úvahu. Zároveň i já jsem měla slušný rozestup od 3. běžkyně, takže stačilo udržet rytmus až do cíle. Po několika kolech začal foukat silný vítr a spustil se déšť. Naštěstí jen na chvíli. Déšť mi vůbec nevadil, naopak byl příjemným zchlazením, ale vítr byl dost silný a každá z nás s ním musela bojovat sama. Když déšť a vítr ustaly, jediné malé překážky na trati byly vzniklé kaluže. Poslední kolo jsem se snažila ještě trošku přidat, ale spíš jsem se jen snažila nezpomalovat.

Do cíle jsem doběhla v čase 19:01 jako 2. žena v celkovém pořadí. S časem nejsem úplně spokojená. Tyhle krátké tratě prostě nejsou zrovna můj šálek kávy. Innocent

Příjemné zpestření středečního odpoledne s dobrou partou lidí. Po závodě jsem fandila mužům na jejich trati o délce 10 km. To mě fakt bavilo, natáčela jsem a fotila. Všichni bojovali a rvali se z plných sil. Z pozice diváka krásná podívaná. Cool

Jsem ráda, že jsme na závod jeli a třeba zas příště.

TomášaTerka30. 11. 2020

Co se událo v roce 2020?

Kam nás nohy zavedli a jak se nám změnil život v roce 2020

TomášaTerka21. 7. 2019

Sezi Run 2019

Po delší době opět zpět! Report z 12 km SeziRunu 13.7.2019!

TomášaTerka25. 1. 2019

T1 maraton štafety (2019)

Zase po nějaké době report, první letošní závod, kterého jsme se zúčastnili - jako štafetový tým

TomášaTerka4. 11. 2018

Půlmaraton Velešín (2018)

Report z nedělního svátečního půlmaratonu ve Velešíně

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---