Blog
Tomáš  31. 12. 2015

KleKluLi 27,5km /+900m

KleKluLi 27,5km /+900m
Tak jako poslední závod v roce jsem si zvolil konečně trochu víc pořádný běžecký závod. Po víkendové Štěpánské desítce kdy mě trochu brala achilovka jsem si nebyl jist jestli Klekluli půjdu, rozhodně jsem jí nechtěl jít s bolavou achilovkou, abych se odpálil na 2 týdny a víc a nemohl od nového roku trénovat. A fakt, že Kleklule už je o něco těžší závod, v propozicích dokonce uveden jako nejtěžší krosový závod Jižních Čech, by nebylo nejlepší jít s bolavou achilovkou.    

 

Závod se běžel z Č.Krulova přes kopce Kleť a Kluk do Litvínovic. Naštěstí achilovku jsem za 3 dni dal na 99% dopucu, sice bych byl radši kdyby to mohlo být ještě o den déle, asi by byla stoprocentní, ale risknul jsem to a věřil jsem jí. Zatejpoval jsem jí pořádně i když vím, že když tejpnu spodní část achilovky dostane pak zabrat trochu víc lýtko a horní část achilovky. Závod jsem chtěl jít taky hlavně kvůli bonusovým 10 bodíkům za účast do Jihočeského poháru, kde mi to udrží 2. místo v kat. muži A, jinak bych spadl na třetí. Tak jsem se teda rozhodl jet a šel tam s tím, že si to dám lehčeji, tréninkově a hlavně se "nezmrvit". Na podobný závod bohužel poslední dobou nebyli moc uzpůsobený tréninky, poslední měsíc jsem nevyběhl moc kopců, a ani objemy nebyli moc velký, spíš jsem se poslední dva týdny mrcasil v regeneračních výklusech, ale zase na druhou stranu za rok jsem naběhl 4500km, co víc bych chtěl :D  

  

Start byl v Českém Krumlově nad Vlakovým nádražím přesně v 11:11. Sešlo se fakt ranec lidí, oproti loňsku kdy bylo myslím kolem 130 lidí stálo tentokrát na startu více než 200 běžců odhodláni zdolat Kleť a Kluka. I přesto, že teplota v posledních dnech klesla, počasí bylo na tohle období furt v poho, dole mohly být tak 2 stupně, nahoře pak možná bylo pod nulou, ale ani jsem to nějak nepostřehl a zima mi fakt nebyla :D... Závod se pořádá od roku 2000, tudíž letos to byl 16 ročník. Vítězné časy minulých ročníků byli různé. Od počátečních ročníků kdy byl i vítězný čas například 3 hod a 6 minut, po loňské roky kdy Honza Flašar udělal traťový rekord a vyhrál v čase 2 hodiny a 6 minut cca. Tento rok se, ale na startu objevil i mistr České republiky tuším momentálně v půlmaratonu a možná i na jiných tratích, no prostě jeden z nejlepších Českých běžců Vítek Pavlišta.  


 

Výstřelem jsem odstartovali a pustili se do první, asi nejvýživnější části závodu. Prvních necelých 7km bylo z Krumlova až na vrchol Kletě. Začínající 3-4 km byli po asfaltové menší silničce s mírním až středním stoupáním, ale nic hroznýho, když to člověk nepřepálil. Tak jsem odstartoval na pohodu a ze začátku si držel tep pod 160, což je lážo plážo. Tuším, že i tak jsem se pohyboval kolem 10-15 pozice. Po 3-4 km se už zaběhlo víc do lesa a začala výživná turistická stezka s šutrákami a kořenami. Stoupání bylo občas už strmější, ale chvílema se to zase trochu srovnalo, takže se to dalo. Nicméně pak přišel poslední kilák nebo kilák a půl kdy už to byla fakt třešnička. Strmý stoupák, šutry, kořeny, prostě kdo to na Kleti zná, tak ví, občas už ani nejlepší neběželi a pár úseků prostě přešli do chůze všichni. Jelikož jsem start začal v pohodě tak se mi běželo fakt pěkně, noha nebolela a do kopců jsem začal dost lidí předbíhat a na vrcholku Kleti jsem mohl být na 7-8. místě cca, ale ani netuším.   


 

No, ale pak začala pro mě ta horší část. Pořádný "vostrýseběh z Klekule, to co jsme vybíhali 7km, tak jsme teď seběhli na cca 3-4km. Už jsem to tušil, že pro nohy jsou horší seběhy než  výběhy a fakt to byl ranec. Seběhy jsem šel hodně opatrně, nohama jsem se snažil běžet jak po bavlnce, opatrně, nicméně dole už jsem stejně cítil stehna, ale kdybych to poslal klasicky nadoraz, tak by to bylo asi o dost horší. Při seběhách jsem určitě ztratil nejvíc času, vždycky mě předběhlo pár běžců, ale no stress, chtěl jsem to jít přece tréninkově. A pak jsem je stejně zase všechny doběhl když začal druhý výstup na druhý Kopec a všichni odpadali.    

 

Po seběhu z Kletě následovalo proběhnutí nějakou vesnicí, takový vlnitý terén, občerstvovačka a pak výběh na druhý už menší kopec Kluk, nicméně poslední kilák byl taky moc výživný a podobal se konci výstupu na Kleť. Já byl, ale docela rád za každý kopec nahoru, seběhy jsem vážně neviděl rád, a když se šlo nahoru, byl jsem rychlejší než ostatní. Po výběhu na Kluk už následoval  tak hrozný seběh, ale přeci jen. Po seběhu z Kluku jsme mohli být v nohách asi 18km a pak už následovalo do cíle "jen" něco přes 9km vlnitou trasou, občas trochu z kopce, občas trochu do kopce, ale mě už to připadalo všechno jak rovina :D... Nicméně ty poslední kiláky už neubíhali moc rychle, ale trasa jinak krásná... Při výběhu na Kluk jsem setřásl asi nějaké další běžce a po seběhu už mě předběhl jen jeden, kterého jsem si furt držel na dohled a šel s ním stejné tempo. Furt sem běžel, ale s pěknou rezervou a netlačil to vůbec nadoraz.  


 

Asi 2-3km před cílem na mě nějaký cyklista volal, že jsem 7. No vzpomněl jsem si, že do 6. místa se vyhlašuje, tak jsem teda přidal, doběhl 6. běžce a ještě mu nadělil na posledním kiláku a půl asi půl minuty, energie bylo furt dost a běžet byla radost :D... Když jsem pak doběhl a stopl si stopky měl jsem tam čas 2:11 a nějaké drobné, hehe a to jsem fakt nečekal. Myslel jsem si, že běžím něco pod 2:20 a i s tím sem byl v hlavě docela spokojen když jsem si mohl říct, že to nebylo vůbec nadoraz. Když jsem si porovnal časy výběhů posledních 1-2 km na Kluk i Kleť tak v těchto úsecích jsem měl dokonce značně rychlejší čas na Honza Flašar třeba minulý rok, ale hodně jsem poztrácel na sebězích kde jsem to flákal a byl opatrný... I tak vcelku pěkný, 6. místo celkově. Akorát chudák Vítek Pavlišta, který naběhl místo 27,5km asi něco přes 30km, trošku bloudil, ale i tak nakonec byl na 2. místě s časem lehce přes 2 hodiny. Jirka Csirik vyhrál a udělal nový traťový rekord, 3. byl loňský i předloňský vítěz Honza Flašar a další výsledky viz foto. 


Závod jsem si strašně užil, bavilo to, a tím, že jsem šel začátek hodně lehce a poté i seběhy, tak nepřišla žádná krize, sice dnes (31.) stehna bolí z těch seběhů stejně, ale jinak parádex. Asi to vidím, že se každý rok budu vracet a příště pokud budou stejně dobrý podmínky tak to směřuju na čas pod 2 hodiny ! :D ... Určitě to chce měsíc předtím hodně potrénovat seběhy, aby si navykly víc stehenní svaly a jinak být prostě rychleji, mít naběháno a nepřepálit výstup na Kleť :)  

 
 GARMIN závod, ENDOMONDO závod  

 
 

Všem přeju šťastný Nový rok, ať to běhá, ať se daří a hlavně ať se zdraví nezmaří ! :)... Níže na foto část výsledků.

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---