Blog
Tomáš  10. 12. 2016

Kapské město (JAR) - #03

Kapské město (JAR) - #03

15. den neděle - V neděli jsem si trochu přivstal a přímo z našeho guest-housu jsem zkusil vyběhnout a najít stezku na Table Mountain (Stolovou Horu). Na googlemaps jsem si našel stezku, která vedla hned nad náš dům dokopce, přes signal Hill, kolem Lion Head až ke stolové hoře (trasa viz obrázek). Už jen cesta pod stolovou horu byla extrémně náročným terénem s velkým stoupáním v délce přes 5km. Když jsem doběhl na místo odkud jezdí lanovka nahoru, cesta pro ty co to chtějí zdolat pešky, už bylo občas polo-horolezectví. Občas se dalo trochu cupitat, občas se dalo sotva jít a někdy bylo třeba vážně šplhat. V čase, který jsem měl, jsem zdolal asi 2/3 hory a pak jsem se musel otočit. Krásný výhled, pořádná dřina, ale super pocit, tak bych to popsal. Celkově můj výběh měl 15km s nastoupanými cca 800m. Zbytek dne jsme makali, opalovali se a prostě klasika - muzeum aut.16. den pondělí - V pondělí byl nejteplejší den za celou dobu co jsme tu. Je vidět, že léto se tu teprve rozjíždí. Sluníčko fakt peklo a vzduch byl horký. Úplně jsem si představoval jak narvu v ČR hlavu do sněhu, ale myslím, že po pár dnech co budu v ČR, dám cokoliv zato, abych mohl zpět do Afriky Laughing A naštěstí už 4. ledna opět nasednu na letadlo tímto směrem. Přes den jsme nedělali nic zajímavého, práce, nákup nějakých dárků, zašli jsme si s kamarádem na Thajskou masáž a jinak chill. Nakupování je tu vcelku super. V Kapském městě a poblíž je spoustu marketů s ručně vyráběními výrobky, které koupíte za super ceny, pokud umíte trochu vyjednávat. Bio potraviny, různé doplňky, superpotraviny apod., tu taky seženete vcelku snadno a občas i za lepší ceny než v ČR. Nedaleko ubytování jsem objevil obchůdek se zdravou výživou, kde byla nabídka vážně parádní. Tolik zajímavý zdravých potravin a výrobků, které jsem v Česku vůbec neviděl. Různé chutě RAW kombuch, domácí chleby bez použití mouky, raw bio med i s plástem no a prostě dalších mraky zajímavých produktů. Oblečení jiného stylu se zde ve větších obchodních centrech dalo taky nakupovat, za slušné ceny, podobné jako v ČR.

17. den úterý - Úterní ráno jsem začal intervalovým tréninkem 5x1km s meziklusem, celkově 12,5km. Poté jsme se ještě jednou vydali necelou hodinu autem od Kapského města na písečné duny. Znovu jsme si zajezdili na boardech v písku. Tentokrát jsme však vzali vlastního Jeepa a trochu jsme krosili v písku i s autem. Navíc jsme ještě vzali malý nafukovací člun, na kterým jsme zkusili taky párkrát sjet písečné duny. Tento den však nevyšlo tolik počasí, foukalo jako prase a nesvítilo sluníčko. Dopoledne a hned poté co jsme skončili bylo však krásné počasí se sluníčkem - prostě "Murpyho zákon", 2 hodiny, které jsme měli přístup na duny bylo špatné počasí, zbytek dne pěkně. Potom co jsme se vyřádili v písku, jsme si zajeli na jídlo, nakupovat, a pak už jen "zevlit" na guest house.

18. den středa - Ve středu ráno jsem si dal pouze regenerační klus 10km na nábřeží. Potom jsme dělali měli ještě práci. Odpoledne jsem stihl poslední Thajskou hodinovou masáž, před kterou jsem si dal ještě trochu workoutu. A večer? Nějak jsme to museli zakončit, ale tohle jsem krapet přehnal Laughing Takže jako za starých časů, panáky lítaly a příchod na house po ranním svítání. Ale jednou za dlouhý čas mě to nezabije, i když další 2 dny jsem se cítil docela na umření. Pořádně jsme to oslavili v klubu a vypili snad všechnu tequilu v Kapském městě.

19. den čtvrtek - Ranní balení ještě pod parou, přesun a vrácení všech aut, odbavení a šup do letadla. Deset hodin cesty do Istambulu, chvilku čekačka a pak ještě dvě a půl hodiny do Prahy. Všechno proběhlo v pohodě, všichni jsme se bez problémů dostali domů, no trochu překvapivé Laughing Kufr jsem přecpal suvenýry, na letišti mi navážili 33kg, ale nijak jim to nevadilo, ani pokutu jsem nedostal. 

20. den pátek - V 9:00 přílet do Prahy, pak cesta domů. Krásných to 20 dní. Chvilku pobudu v ČR a šup zpátky na letadlo, tentokrát do Keni. 

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---