Blog
Tomáš  4. 12. 2016

Kapské město (JAR) - #02

Kapské město (JAR) - #02

8. den neděle - V neděli jsme nedělali nic speciálního Laughing Odběhal jsem si krátký dvoufázový trénink, opalovali jsme se, pracovali a užívali stále dál krásného prostředí a počasí Kapského města.

9. den pondělí - V pondělí jsem si před snídaní dal konečně trochu delší běh 20km na nábřeží. Po snídani jsme vyrazili na delší výlet asi hodinu autem za Kapské město. Dojeli jsme na usedlostRhebokskloof wine Estsate. V okolí se rozléhá velké množství vinic a u většiny vinic se můžete zastavit i na ochutnávku vína. Nicméně my jsme ještě před ochutnávání vín měli domluvenou projížďku na koních. Právě na Rhebookskloof je farma s koňmi, kde můžete vidět kolem 250 koní. Jako cca 15 členná parta jsme vyrazili na projížďku, každý na koni, kterého jsme obdrželi. Na jednom z koní jel dokonce slavný Tom Cruise. Pro mě to byla první jízda na koni, bylo to vcelku zajímavé a zase jsem zkusil něco nového Smile No a poté jsme den završili ochutnávkami vín na dvou různých vinicích. Na každé jsme otestovali kolem 5 různých typů vín. Ke konci jsem byl vcelku "cinknutý" a bylo mi veselo. Ještě jsme se v této oblasti zastavili ve výborné rodinné restauraci.10. den úterý - V úterý ráno jsem si dal krátký běh a pak jsme jeli makat. Na podvečer po druhém tréninku jsme si opět stihl zajít na super Thajskou masáž, tam bych mohl chodit pořád. Thajské masáže jsou zde docela levné. Když vezmeme v potaz, že je to takto velké město a na masáže chodím velmi blízko centra, cena je lepší než ve většině městech v ČR. Za hodinovou Thajskou v kombinaci s olejovou masáží (která se mi zamlouvá nejvíce) zde dáte kolem 300-350 ZAR - tzn. cca 550 - 640kč. Po masáži jsem vždy jak nový.

11. den středa - Tento den jsem začal 20km nalačno na nábřeží, lehčí tempo prů. kolem 4:45 km/min. Zbytek dne jsme chvíli pracovali, opalovali se, buřtili a užívali jako vždy. Na podvečer jsem si opět zašel na Thajskou masáž. Nic zajímavějšího jsme tento den nedělali. 

12. den čtvrtek - Ani tento den jsme nedělali nic zajímavého a speciálního, ráno jsem si dal 8km klus a zbytek dne jsme pracovali. Po masáži jsem byl docela "vykydlý" a ráno se mi neběželo moc fajně Laughing

13. den pátek - Pátek byl konečně trochu více záživnější. Po ranním tempovém tréninku jsme se vydali na delší výlet. Prvně jsme zašli do akvária v Kapském městě, kde jsme viděli pěkné ryby a mořské živočichy. Většinu z nich jsem však nedávno viděl v rudém moři Laughing. Pokračovali jsme asi 45 minut jízdy autem až na pobřeží, kde se nacházeli ve volné přírodě tučňáci. Bylo jich tam mraky, krásní a svobodní. S tučňáky jsme pobili asi 2 hodiny, trochu jsme si zaplavali v moři a vydali se zpět do Kapského města. Tam jsme zašli ještě do obchodního centra Canal. Udělali jsme větší nákup oblečení, dali si večeři a v 21:00 jsme dorazili na náš guest house. Hned jsem se ještě vydal dát si krátký, ale znovu svižnější běh. Na nábřeží jsem si dal 2km v tempu 3:35 a pěkně jsem na večer protáhl nohy i plíce.

14. den sobota - V sobotu pouze chill, opalování, práce, ráno a večer jsem si odklusal po 6km a pohodička. Stále krásné počasí, asi jenom první dva dny co jsme přiletěli, byli nějaké mraky, od té doby každý den vymetená obloha a krásné počasí. 

Tomáš14. 9. 2018

Měsíc v USA, kam mě nohy zavedli?

Reportáž z mého cestování v USA, kde všude jsem se proběhl?

Tomáš17. 8. 2018

Deník - Červenec (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červenec 2018

Tomáš31. 7. 2018

Deník - Červen (2018)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Tomáš5. 6. 2018

Deník - přelom Květen / Červen (`18)

Muj tréninkový deník za období 28.5.-3.6.2018

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---