Blog
Tomáš  26. 11. 2016

Kapské město (JAR) - #01

Kapské město (JAR) - #01

S větší partou kamarádů jsem se rozhodl 21.11.2017 odletět do Kapského města (Jižní Afrika) na dva a půl týdne. Částečně pracovně, částečně na dovolenou. 

V Jižní Africe (JAR) se platí Jihoafrickými randy (ZAR), jeden ZAR je momentálně přibližně 1,8kč. Největší bankovku mají pouze 200 randů, tzn. necelých 400 kč. Kapské město je druhé největší město v JAR a je to hlavní město západní provincie. Díky svým scenériím  (Stolová hora nebo mys Dobré naděje) je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst světa. 

 Teď už něco málo z mé cesty a prvních dnů pobytu v Kapském městě.


  1. den neděle - Po dopoledním tréninku a oběde jsem se kolem 14:00 hodiny vydal se zabalenými kufry do Prahy za kamarády, se kterými jsem letěl do Kapského města. Trochu jsme pokecali, nastřádali nějaké plány, zvážily kufry a doladili věci před odletem.

  2. den pondělí - V pondělí jsme si docela přispali, zašli na oběd a kolem 15:00 hodiny se vydali na letiště. 18:45 jsme odlétali společností Turkish aeroline -> směr Istambul. Na letišti jsem potkal ještě celou výpravu elitních běžců, kteří měli úplnou náhodou stejný let jako my. Pavel Maslák, Holuša a další atleti letěli zrovna na soustředění přes Istambul, také pravděpodobně někam do Jižní Afriky. Kolem 23 hodiny jsme dorazili do Istambulu, 2-3 hodiny si počkali a přesunuli se na další let - konečně směr Kapské město.

  3. den úterý - Cesta to poměrně daleká. 1:15 v noci jsme přestoupili v Istambulu na další let, který trval kolem 11 hodin. Přesezené zadky, ne zrovna ideálně strávená noc, ale konečně ve 13:00 Jihoafrického času (pouze +1 hodina oproti ČR) jsme byli na letišti v Kapském městě. Půjčili jsme auta a jeli se ubytovat. Následovala grilovačka na jednom z apartmánu, který jsme měli pronajatý, pokec, zaplavání v bazénu a vířivka. Večer jsme udělali větší nákup jídla a prolezli jsme jeden obchodní dům. Na běh jsem se dostal až kolem 10 hodiny, kdy už to ve tmě nebylo zrovna moc bezpečné, ale rychle jsem si odklusal alespoň 7km podél pobřeží.

  4. den středa - Dopoledne jsme trochu pracovali. Odpoledne jsem s kamarádem pomalu vyběhl kousek pod vrchol Lion Head. Bohužel byla mlha a výhled jsme neměli téměř žádný. Ale alespoň jsme zmapovali trasu a až bude lepší počasí tak si to dáme znovu. Celkem výběh dal dokupy 10km, polovina byla nahoru a nastoupali jsme kolem 460m. K večeru jsem si dal ještě workout na místním hřišti a zaběhl si kratší a lehčí fartlek na rovině kolem pobřeží.

  5. den čtvrtek - Počasí se už pomalu zlepšovalo a odcházeli mračna. Dopoledne jsem pomalým joggingem prozkoumal část Kapského města, doběhl jsem z ubytování na Camps Beach a zpět, cca 15km. Odpoledne jsme se vydali zajezdit si “sand-boarding”. Asi 40 minut autem od Kapského města se nachází velké písečné duny, kde si můžete půjčit snowboardy na písek a prostě sjíždět kopce jako na sněhu ale na písku Laughing. Párkrát jsem se slušně rozsekal, ale jinak sranda. Pak jsem si rozlámaný došel nedaleko od ubytování na Thajskou masáž, která byla fakt top, asi zatím nejlepší, kterou jsem měl. Určitě tam za pobyt ještě párkrát zavítám. Večer jsme ještě poseděli v Thajské restauraci, kde jsem si dal výbornou kokosovou polévku se zeleninou a houbami.

  6. den pátek - tento den jsme trochu procestovali v okolí Kapského města a vyrazili jsme do nedalekého krásného malého městečka, cestou jsme zastavili na vyhlídnu na jednu z nejhezčích cest na světě. V malém městečku jsme prošli trhy, pár obchůdky se suvenýry, dali si žvanec a pokračovali. Celý den už bylo krásně, jasno a teplo. Na podvečer jsme s kamarádem ještě vyběhli při západu slunce na Lion Head až od našeho guest housu. Tentokrát až na vrchol. Celkově jsme nastoupali kolem 650m na 5km. Závěrečné části bylo už horolezectví -> zajímavé a výživné. Zpět jsme běželi při setmění a dobíhali při úplné tmě. Naštěstí jsem měl mobil, kterým jsem nám svítil na cestu a cestou pořídil spoustu krásných fotek s výhledy.

  7. den sobota - V sobotu jsme si trochu přispali, potom jsem si zašel na hodinovou Thajskou masáž. Odpoledne jsme pracovali a večer procházeli město a pak trochu popili na housu.

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---