Blog
Tomáš  25. 5. 2016

Fenix 3 - Jak jsem si udělal radost

Fenix 3 - Jak jsem si udělal radost

Vždycky jsem si říkal, že jsem ten, co nedá moc na přístroje, běhám dost podle pocitu a obešel bych se bez moderních vymožeností. :D Ale i tak jsem jeden z těch, kteří si na tyhle hračky potrpí, když jsou k dispozici. Když už na něco mám šetřit a za něco utratit peníze, tak jsem to vyměnil za dřívější cigarety, alkohol a kraviny a utratím to za boty, hodinky a běh, no co! :). A i když bych určitě běhal i kdyby nebyla možnost zaznamenávání, porovnávání atak dále, ale s chytrými hodinkami, mě to prostě baví víc, víc mě to motivuje a rád si to pěkně sleduju a všechno zaznamenávám.

 

 První sporttester jsem koupil, vypadá to na 20. února 2015 podle první aktivity na endomondu, který jsem hned na začátku rozjel a synchronizoval s garminem. Tenkrát jsem pořídil z aukra asi za 4 litříky na tu dobu stále slušné Garmin Forerunner 220 s hrudním pásem. Byly jak nový a za polovinu ceny, na to, že sem začínal teprve s pořádným tréninkem mě úplně stačili, myslím, že i dnes by mi bohatě stačily a plní mají veškeré potřebné funkce a jsou i vzhledově celkem pěkné. S koupí jsem byl hodně spokojený a garminy FR 220 jsou určitě využil jak si to zasloužily. No od tý doby jsem běhal víc a víc, a bralo mě to ještě víc, a o letních měsících 2015, kdy sem byl v USA, sem prostě musel pořídit na Ebayi zase o něco lepší. Celkově se značkou Garmin a řadou FR jsem byl velice spokojen a tak jsem upgradoval jen lehce a levně. V USA jsem koupil v přepočtu za nějakých 6-7 tisíc na Ebayi Garmin Forerunner 620 také s HR, který nový v té době stál kolem 11-12 tisíc. Podobný novější model, nové funkce, dotykový displej. Opět jsem pořídil použité, ale byli jak nové. A opět jsem byl s koupí velice spokojen, staré jsem prodal za 4 tisíce stejně, jako jsem je koupil a tím pádem jsem upgradoval jen za 2 litříky. 

 

No říkal jsem si, ty už my musí stačit navždy, to má všechny funkce. Jooo jenže poslední dobou ten boom, spoustu lidí fénixe, connect IQ, úplně nový funkce, aplikace… No už jsem poslední měsíce začal střádat peníze a furt nad tím dumal. Pak vyšla ještě další verze Fenix 3 i s měřidlem tepu na zápěstí, safírový sklíčko, to už mi nedalo spát. Pomalu, ale jistě jsem začal zjišťovat, kde koupit tyhle nadupaný Fénixe za slušnější cenu, jelikož 17,5 - 18 tisíc bych za to zase asi nedal. Po nějakém tom koumání jsem si vysmlouval nějakou slevu a kamarád mi je ještě koupil na firmu a tak jsem nemusel platit DPH a dostal se na slušnou cenu. No a tak jsou tu, včera mi je přivezl kurýr a já už "mastím" na hodinkách. Už teď vím, že to opět byla supr koupě, ale tentokrát si vážně myslím, že by mi mohli vydržet déle než půl roku něž je budu měnit: D

 

Brzo sepíši nějaký článek o funkcích, které mě nadchly a celkovém pocitu z Fenix 3 Sapphire Optic Performer! :)

Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---