Blog
Tomáš  5. 9. 2016

Deník - Srpen / Září, přelom

Deník - Srpen / Září, přelom

Po nedělním zaplavání a volnu jsem se cítil v pondělí docela dobře a dal jsem si naplánovaný dlouhý běh. Chtěl jsem jít podle pocitu 20-30km. Cítil jsem se dobře a nakonec jsem uběhl celých 30km se slušným převýšením a posledních 5km jsem si dal ještě trochu rychleji. Výsledné pr. tempo bylo 4:52, nastoupáno cca 360m, posledních 5km tempo cca 4:15.

Úterý jsem cítil lehkou únavu, tak jsem se jen vyklusal a dal si regeneraci v bazénu.

Ve středu jsem šel s Terkou a Patrikem společný trénink na dráze - 7km v plánovaném tempu 4:00. Trénink se povedl, bylo to fajn a tempo jsme splnili. Běželo se mi docela dobře, ale při tempu 4:00 jsem míval ještě mnohem větší rezervy než teď. Forma se sice vrací, ale forma, kterou jsem měl před 4 měsíci je stále v nedohlednu. Ještě před tímto odpoledním tréninkem jsem si dal ve středu ráno lehký jogging v minimalistických botkách.

Čtvrtek opět volný den, zařadil jsem jen 2x lehkou aktivitu na eliptikalu a nějaké cvičení, nechal jsem úplný odpočinek chodidlům.

V pátek jsem si dal fartlek ve střední intenzitě. Prvních pár km jsem se rozehřál a pak vždy občas zrychlil, prostě jak se mi chtělo Laughing. Na konci fartleku jsem zařadil ještě 5x rychlý výběh do kopce, který v Kamenici běhám. Odpo už klasicky druhá fáze, lehké vyklusání.

Sobota zase volnější. Ráno jsem jel na rychlý ponor do Horní Cerekve. S kamarádem a naším instruktorem jsme zkoušeli krizové výstupy a poté jsme jen chvíli volně plavali po dně lomu. Viděli jsme krásnou, velkou štiku, která se nás vůbec nebála a jen čumělaLaughing. Za týden se jedeme potápět do Chorvatska, tak jsem si to musel trošku připomenout. Odpo jsem si dal hodně pomalý jogging 6km.

V neděli už opět docela při síle. S Terkou a s Patrikem jsme měli domluvené intervaly 10x400 s meziklusem 200m. Na dráze bylo obsazeno, jelikož dráha v Kamenici je kolem fotbalového hřiště, kde hráli Kameničtí zápas. Tak jsme intervaly odběhali na vcelku rovinaté zpevněné cestě nedaleko hřiště. Cítil jsem se docela dobře, časy se mimo dráhu těžko poměřují, ale úseky jsme běhali v rychlosti od 3:00-3:30. Terka byla tentokrát dost unavená, jelikož si nedala řádný oraz, a tak za námi trochu zaostávala. Odpo jsem si dal opět jen lehký klus 6km.

V pondělí jedu nakonec jen na 3 dny pracovně do Maďarska. Uvidíme jestli se proběhnu kolem Balatonu, věci na běhání si určitě zabalím.

Pondělí - dopo dlouhý běh 30km EM, odpo volno, protahovací a kompenzační cvičení, automasáž

Úterý - dopo 8km jogging EM, odpo 700m kraul v bazénu + vířivky a pára, protahovací cvičení, automasáž

Středa -  dopo 5km jogging v minimalistických botkách EM, odpo 14,5km - rozehřátí, rovinky, 7km v tempu 4:00 na dráze, výklus - EM, protahovací a kompenzační cvičení, automasáže

Čtvrtek - dopo 25min eliptikal, odpo 15min eliptikal, kompenzační a protahovací cvičení, automasáže

Pátek - dopo Fartlek 16km + 5x kopec EM, odpo 8km regenerační výklus EM, protahovací cvičení, automasáže

Sobota - dopo technické potápění v Horní Cerekvi, odpo jogging 6km EM, protahovací a lehké kompenzační cvičení

Neděle - dopo 12km - intervaly 10x400m s MK200m EM, odpo jogging 6km - EM, protahovací a kompenzační cvičení, masáž s Terkou

  • Celkem za týden 106km běh + 40min eliptikal + 700m plavání
  • Celkem za týden cca 11 hodin aktivit
                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---