Blog
Terka  5. 9. 2016

Deník - Srpen / Září, přelom (TE)

Deník - Srpen / Září, přelom (TE)

V pondělí a v úterý jsem měla chuť trochu se odreagovat od běhání, a tak jsem si namísto tréninků naložila posilování nohou, zad, zadku, prostě pořádnou „spalovačku“ na stehna a lýtka. Po pondělním 25 min posilování jsem skoro ani nepoznala, že jsem cvičila.

Když jsem si stejnou sestavu zopakovala i v úterý, nemohla jsem si odpoledne ani sednoutLaughing.V úterý po práci jsem si navíc zašla zaplavat do bazénu, namasírovat do vířivky a uvolnit do parní kabiny.

Ve středu jsme měli s bráchou a naším kamarádem Patrikem naplánovaný společný trénink na dráze. Nejprve zahřátí, abeceda, rovinky a pak 7km v tempu 4:00min/km. Zvládla jsem tempo udržet, ale ke konci už to byla dřina. Svítilo sluníčko, trochu jsem se přehřívala a posledních několik kol jsem začala pěkně funět. Patrik nám samozřejmě utekl cca o 500m. Na závěr jsme se společně vyklusali domů a měli dobrý pocit z povedeného tréninku.

Ve čtvrtek jsem si dala běh 16km volným tempem, které jsem si zaslouženě užívala po předešlém dni. Při podobných bězích mám nejraději úplně vypnout a užívat si pěkné počasí, přírodu a klid.

V pátek ráno jsem chtěla vyzkoušet plavání v bazénu před prací, neboť od začátku září mají opět otevírací dobu od 6hod., a tak jsem si trochu přivstala a úžasně si zaplavala. V celém bazénu se mnou plavali jenom tři další plavci a po odplavaných 1500m jsem se celý den v práci cítila super. Asi si to brzo zopakuju a možná zavedu ranní plavání do svého režimu pravidelně. Po práci jsem se pořád cítila v pohodě, a proto jsem ještě přidala 10km v příjemném tempu 5:17min/km. Večer jsme měli firemní akci s rodinami.

V sobotu jsem byla domluvená s mým budoucím „tchánem“ Jirkou, že se spolu zkusíme kousek proběhnout. Jirka vůbec neběhá a má problémy s nadváhou. Ráda bych ho nadchla pro běhání, které by mu mohlo s nadváhou a dalšími problémy s ní spojené pomoci. Nejprve jsem si dala sama vlastní trénink 19km, kdy jsem běžela převážně terénem po polních cestách, zapojila jsem několik kopců a běh ukončila u Jirkova domu. Společně jsme uběhli celkem 2km v průměrném tempu 6:42min/km s krátkou přestávkou po 1km, což považuji za krásný výkon a s přehledem zvládnutý první běh. Potěšená z Jirkova prvního běhu jsem se vracela výklusem domů (cca 2km). Doběhla jsem, protáhla se a zjistila, že jsem u jejich domu zapomněla klíče. Takže otočka, zpět přes celé město, vyzvednout klíče a opět domů. Sobotní trénink celkem 26km.

To by bylo v pohodě, ale na neděli jsem byla domluvená s bráchou a Patrikem opět na společný trénink. V plánu byly 10 x 400m dlouhé úseky na dráze. Po mém sobotním „vyvedeném“ tréninku, jsem byla v neděli celkem unavená dohromady s předešlými tréninky. Trénink s klukama jsem nakonec zvládla, držela jsem se trochu v pozadí, ale nevzdala jsem to a odběhala celých 10 x 400 m úseků. Časy na 400m nepatřily zrovna mezi moje nejlepší, ale i tak jsem si trénink užila. Asi to bude chtít teď trochu regenerace, nabrat opět síly a pak už zase běhat a běhat!

PO - posilování 25min, volno od běhání

ÚT - posilování 25min, volno od běhání, bazén- plavání prsa 1500m, vířivka, parní komora

ST – zahřátí 6km + abeceda + rovinky, 7km na dráze v tempu 4:00min/km, výklus 4km - EM

ČT - volný běh 16km, menší kopce - EM

– ranní bazén- plavání prsa 1500m, vířivka, regenerační běh 10,4km - EM

SO – běh terénem + kopce 19km, stoupání 200m, 2km běh s Jirkou (moje personal challenge „Rozběháme tchána“, 2km výklus + 3 km běh pro zapomenuté klíče EM a EM

NE – Trénink s Tomem a Patrikem, 6km zahřátí + abeceda + rovinky, 10 x 400m intervaly + 200m meziklus (celkem 6km), 3km výklus - EM

CELKEM - běh 85km + plavání 3000 m + posilování 50 min 

Terka5. 8. 2018

Běh kolem Otavy 7km - 2018

Reportáž ze závodu Běh kolem Otavy 7km, konaného 28.7.2018

Terka1. 8. 2018

Deník - Červen (2018-T)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Terka18. 7. 2018

Půlmaraton Kunžatecký Kros (2018)

Report z půlmaratonu Kunžateckého krosu v pekelném horku, 5.7.2018

Terka14. 5. 2018

Proběhnutí po Asii

Pětiměsiční cestování po Asii je téměř u konce, chcete slyšet víc :P?

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---