Blog
Tomáš  31. 10. 2016

Deník - 4. týden - Říjen

Deník - 4. týden - Říjen

Po volnější neděli jsem si v pondělí dal kopce. Tentokrát trochu jiným způsobem, než je běhám většinou. Našel jsem si jeden delší kopec v terénu a vybíhal ho pouze středním tempem (cca horní hranice obecné vytrvalosti TF 150-160). Seběhy dolů jsem pak pustil a šel jsem je vcelku svižně. Tím jsem více potrénoval svalstvo, které zabírá při seběhu - aneb to co budeme potřebovat na závod -> KleKluLi. Pak jsem si dal ještě pár krátkých strmých kopců - rychleji nahoru, volněji dolů. Odpo jsem se 5km vyklusal.

Jelikož jsem v pondělí nešel trénink moc tvrdě, byl jsem v úterý v pohodě. V plánu jsme měli poslední kratší intervaly s Terkou. Taktéž už jsme intervaly nešli zdaleka naplno, spíše na půl plynu. Již v pátek nás čekal půlmaraton, takže jsme pouze otestovali pár úseků na dráze a zařadili jsme delší meziklusy. 

Středa i čtvrtek se odehrávali ve znamení regenerace a přípravy na půlmaraton. Masáže, bazén, sauna, vířivky a ve čtvrtek dolaďovací klus. Prostě ověřená klasika.

V pátek jsme to prověřili a půlmaraton ve Velešíně (report) jsme uběhli. Terka první v ženách, já druhý celkově. Příprava a režim, který jsem zařadil v posledních dnech, mi jak se zdá sedl. Na důležitější závod bych však pravděpodobně odpočíval a ladil ještě více, rozhodně už bych 3 dny před závodem nedával tolik úseků. 

Sobota a neděle se pak odehrávala opět ve znamení regenerace, tentokrát po-závodní.  Masáže, vířivky, bazén, pára, protahování, eliptický trenažér lehce a jeden výklus 6km.

Pondělí - dopo kopce - volně nahoru, svižněji dolu, celkem 13km EM, odpo 5km výklus EM, protahovací cvičení, automasáž

Úterý - dopo volno, odpo trénink s Terkou - dráha - kratší úseky volněji - 6x100m, 2x200m, 2x400m, 1000m, 400m, 200m, 3x100m - EM, kompenzační  a protahovací cvičení

Středa -  volno, dopo lehké kompenzační cvičení, odpo bazén 600m + vířivky + sauna, protahovací cvičení, automasáže

Čtvrtek - dopo 6km klus + rovinky -> doladění EM, masáž s Terkou, protahovací cvičení

Pátek - půlmaraton Velešín - 21km EM + 4km rozehřátí a 1km výklus, protahovací cvičení, masáž od Marka Hanty a večer automasáž 

Sobota - dopo 20min eliptikal, odpo 6km regenerační jogging EM, kompenzační a protahovací cvičení, masáž s Terkou, večer poker a pár piv Innocent

Neděle - dopo 30min eliptikal, odpo bazén 1km volně kraul, vířivky, pára, protahovací cvičení, automasáže

 

  • Celkem za týden 70km běh + 50min eliptikal + 1,6km plavání
  • Celkem cca 8 hodin aktivit
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---