Blog
Tomáš  20. 2. 2017

Deník - 3. týden - Únor (`17)

Deník - 3. týden - Únor (`17)

V pondělí jsem si ráno přivstal, abych stihl poslední volný klus před odletem do Kolumbie. Dal jsem si 15km volně nalačno. Pak už jsem si dobalil a jel do Prahy.

Celý zbytek pondělí a úterý jsem trčel v letadle nebo na letišti při přestupech. Cesta leteckou přepravou byla následující -> Praha -> Amsterdam -> Bogota (Kolumbie) -> Cartagena (Kolumbie). Časový posun v Kolumbii je -6 hodin, tzn. dorazili jsme sice ve středu ráno v 5:30 hodin ráno, ale v Kolumbii bylo ještě úterý půl dvanácté večer. Trochu jsem pospal a hned ráno vyběhl.

Ve středu ráno jsem tedy dost nevyspalí zvládl dva klusy. V Keni jsme si sice zvykl na teplejší počasí, ale přeci jen keňských 25 s horským vánkem bylo o dost příjemnějších než 35-37°ala prales v Kolumbii. Vlhkost je tu 90-100% a při běhu se tu nedýchá úplně nejlépe.

Ve čtvrtek jsme opět dal pouze dva klusy a ráno přidal nějaké rovinky. Není třeba kam chvátat, dodržím pořádně deaklimatizaci z Keňy a novou aklimatizaci na absolutně jiné počasí a také povrch na kterém běhám. V Keni jsme víceméně vše odběhal na prašných cestách, zde to bude víceméně vše po betonu kolem moře.

V pátek jsem si dal první kopce. Bohužel kopec se tu hledá těžko, v blízkosti jsem žádný pořádný nenašel. Nakonec jsem našel přiměřené stoupání u mostu kousek od bytu, kopec měl však pouze 150m. Tak jsem si dal 12x150m ve třech sériích. Odpoledne pouze pomalý klus 4km. 

V sobotu jsme měli více práce, tělo už bylo celkově unavené, je tu strašný hic a hodně tu nachodím ve městě. Ráno jsem si dal 6km klus a zbytek dne jsem už neběhal.

V neděli jsem měl na plánu kratší úseky a odpoledne klus. Nicméně už od soboty večera jsem začal cítit lehké křeče v žaludku. V neděli mě to od rána začalo prohánět. Ranní trénink jsem ještě zvládl, ale pak jsem usoudil, že už nebude dobrý nápad dále běhat. Takže klid a volno, snad se z toho vysekám, asi jsem si neměl dávat ty ledy z místní kohoutkové vody do pití Laughing 

Pondělí - ráno před snídaní 15km volný klus EM, protahovací cvičení, automasáž, kompenzační cvičení 10min, odjezd do PRAHY - cesta -> Kolumbie

Úterý - celý den cesta letadlem ---> Kolumbie, Cartagena,.. protahování

Středa - Kolumbie - ráno 9,5km aklimatizač. volný klus EM, odpo 6,5km EM, plavání v moři, masáž 1hod, protahovací a kompenzační cvičení

Čtvrtek - rano 9km + 8x100 EM, podvečerní jogging 6km EM, protahovací cvičení, automasáž

Pátek - ráno 16km - 12x150m kopce (3x4, P3min) EM, odpo 4km jogging EM, regeneračně plavání v moři, protahovací cvičení

Sobota - ráno 6km jogging EM, automasáž, protahovací cvičení, práce, tréninkově volnější den

Neděle - ráno 11km - 3x400-300-200-100m (P3-4min) EM - střevní potíže, lehce posr*ný, vysoký tep, zbytek dne volno, svíjení v křečích Laughing

  • Celkem za týden 83km běh + plavání v moři
  • Celkem cca 8,5 hodin aktivit
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---