Blog
Tomáš  21. 8. 2017

Deník - 3. týden - Srpen (`17)

Deník - 3. týden - Srpen (`17)

Minulý týden jsme zakončili sobotním trailovým závodem v Boršově a v neděli jsem 10 km klusal. V Boršově byli slušné kopečky a hravý trail, super trénink na Lipno. Celkově jsem se na závodě moc neunavil, některé svaly ze seběhů jsem však trochu namožené cítil. Hned v pondělí jsem si dal docela intenzivní, hravý trénink. Výběhy kopce 5x200m stupňovaně, potom seběhy v trailu 4x200m a nakonec 3x400m docela rychlé rovinky. Trénink jsem ještě zakončil 5x výběhem schodů. Odpoledne jsem si dal volný klus a večer jsme zajeli s Terkou do kryo. Trénink tento i minulý týden jsem směřoval k sobotnímu závodu - Kilpi trail půlmaratonu.

V úterý jsem jel pracovně něco zařizovat. Ráno jsem si dal pouze regeneračně 25 min elliptical a jinak jsem nechal odpočívat svaly a šlachy, běh jsem vůbec nedával. Večer jsem si dal regenerační koupel. (Pro představu co tím myslím, když píšu "rege koupel" - napustím si teplou vanu cca 38-39°, do té dám himalájskou sůl, kokosový nebo olivový olej, nimba kůru, jablečný ocet a ještě různě co mám po ruce Laughing - Taková detoxikační, uvolňující koupel, vydržím cca 15-20 minut, vodu dohřívám, abych se začal i potit - funguje to trochu jako sauna)

Ve středu jsem nakonec zajel na poslední intenzivnější trénink na dráhu do Nové Včelnice. A tam jsem shodou náhodou potkal Ryana Vaila - nyní profesionálního amerického maratonce, osobák na desítku má 27:44, půlmaraton 1:02:04, maraton 2:10:57. Běhal tam zrovna kilometrové úseky, v tempu cca 2:55 - 3:00 min/km (vypadal, že jde na pohodu Laughing). Občas tu přes prázdniny bývá s manželkou Evčou, která bydlí pár kilometrů od nás ve vesnici - tedy její rodiče tam bydlí, oni jinak bydlí s Ryanem v USA. Já si na dráze dal pyramidové úseky stupňovaně. 3x200m - 2x400m - 800m - 2x400 - 3x200m, šlo se mi to docela pěkně. Masáž s Terkou odpoledne a odpolední jogging započala zbytek odpočinku v týdnu.

Ve čtvrtek i pátek už jsem se tedy soustředil co nejvíc na odpočinek, regeneraci, hodně kvalitní stravy a čerpal jsem sílu na sobotu. Nicméně oba dva dny jsem lehce vyklusl a v pátek přidal rovinky. Občas když si dám před závody až moc velký oraz, dám úplně den volno, bývám pak "ztuhlý" a nerozběhaný. Tak jsem tentokrát raději zvolil oba volnější dny výklus.

A v sobotu nadešel náš den, závod na který jsme se moc těšili - terénní půlmaraton na Lipně, kde loni Terka vyhrála. Více už brzy v REPORTU. Běželo se mi super, tentokrát úplně všechno klaplo, všechno sedělo a myslím, že líp se mi už moc běžet nemohlo. Tréninky za dva poslední týdny dobře sedli, dobře jsem si je rozvrhl. Regenerace vyšla, trefil jsem superkompenzaci. Dobře a dostatečně jsem doplnil energetické zásoby a hlavně - nepřepálil jsem první kilometry Laughing A pak už to běželo samo. Ani jsem to moc nerval na doraz, za mnou byla mezera a přede mnou nekonečná mezera, tak jsem si v druhé půlce jen udržoval 3. místo. V Lipně nad Vltavou jsme zůstali do dalšího dne a udělali si menší rodinou "dovolenku". V sobotu jsme ještě zašli do bazénu - do saun a pak na výbornou večeři. 

V neděli po přespání v penzionu v Lipně jsme dojeli do Třeboně, kde jsme ještě zašli do lázní a  pak na oběd. Super víkend. Zbytek neděle jsem už pomalu balil na pracovní odjezd - v úterý jedu do Řecka na 3 týdny. Dal jsem si ještě volně elliptical 20 minut, automasáž a kompenzační cvičení.

Pondělí - dopo 15km - kopce seběhy i výběhy, schody + rovinky EM, odpo 6km jogging EM, protahovací a kompenzační cvičení, celo kryo, automasáž

Úterý - ráno 25 min regeneračně elliptical EM, zbytek dne práce, večer rege koupel, protahovací cvičení

Středa - dopo dráha 12km - 3x200-2x400-800-2x400-3x200 EM, odpo jogging 6km EM, masáž s Terkou, protahovací a kompenzační cvičení

Čtvrtek - dopo 6km jogging EM, odpo bazén 250m + vířivky, masáž s Terkou, rege koupel, protahovací cvičení

Pátek - dopo 6km + rovinky EM, odpo volno, protahovací cvičení, lehké kompenzační cvičení

Sobota - Lipenský trail půlmaraton 21km EM (+5k rozklus a výklus), večer sauna, protahovací cvičení

Neděle - dopo lázně Třebon - 500m plavání EM + vířivky + pára, odpo elliptical 20 min, kompenzační cvičení, automasáž, protahovací cvičení

  • Celkem za týden 77 km běh + 45 min elliptical + 750m plavání 
  • Celkem cca 8 hodin aktivit
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---