Blog
Tomáš  20. 11. 2016

Deník - 3. týden - Listopad

Deník - 3. týden - Listopad

Po nedělním závodě mi pondělní pracovní den vyšel vcelku vhod. No samozřejmě si umím představit lépe strávený regenerační den, než sezením v autě při cestě do Bratislavy a zpět, ale lepší než, aby mi to vyšlo na tréninkový den. V pondělí jsem tak měl úplně volno. Cestou z Bratislavy jsem se nachomítl kousek za bouračku na D1 a na místě jsem zkejsnul 4 hodiny. Ale já jsem na vše připraven. Pití a zdravého jídla sebou jsem měl dost, nootebook, na kterém jsem udělal nějakou práci. Při čekání jsem si dal i automasáž celých noh, jelikož jsem sebou měl i konopnou mast Laughing 

Pouze jeden den volna a hned v úterý jsem šel běhat intervaly. Nevěděl jsem jestli tělo bude odpočaté nebo ne, ale nakonec se běželo docela pěkně. Bylo velmi znát, že jsem závod nešel naplno a závod tělu dal zabrat pouze jako těžší trénink. V úterý bylo vcelku namrznuto a chladný vzduch. Chtěl jsem jít na dráhu, ale tam to bylo kluziště. Nakonec jsem si odběhl 3x2km úseky s meziklusem cca 500m - klasicky na lesní cestě směrem na pilu. Není to úplná rovina, v půlce se po kilometru musím otočit a také to bylo částěčně nazmrzlé. Odběhat se to však dalo. Dvoukilometrové úseky jsem zaběhl stupňovaně v čase 3:49-3:43-3:41. Odpo volný výklus s kamarády a masáž s Terkou.

Středu jsem dal volnější. Dopoledne lehký výklus. Na podvečer bazén - 1km a vířivky. Sauna byla odstavená, bohužel se porouchala Cry. Tento den mi začal blbnout hrudní pás, začal blbě měřit tepy a ukazovalo to spíše kadenci, než tepy.

Ve čtvrtek bylo poměrně mokro, tak jsem si trénink v kopcích dal na silnici. Pro tento trénink jsem si vybral méně prudký delší kopec na silnici a naměřil si na něm vzdálenosti 100 - 150 a 200m. Odběhal jsem 5 sérií - tzn. celkem 15x kopců. Odpo jsem šel výklus, šlo se podezřele dobře, takže jsem si dopoledne asi naložil v kopcích málo. Pás opět blbnul, večer už mi nešel ani spárovat, budu muset pořídit nový.

Jelikož jsem se v pátek cítil dobře, vynechal jsem tentokrát výjímečnější volnější den a hned jsem si dal dlouhý volnější běh. Nepřeháněl jsem to a nehonil zbytečně moc kilometrů, spokojil jsem se s 26km. Šlo se mi pěkně, tepák z opticu mi fungoval do 11km pak také začal blbout, jelikož jsem měl moc studenou ruku. Na večer jsem si zašel s Terkou 3x do finské sauny a pořádně se 3x otužil v ledovém bazénku.

V sobotu jsem pocítil dva předešlé dny a volnější den byl jasná volba. Dopoledne jsem si lehce zaposiloval a zašlapal na ellipticalu, odpoledne dal jen lehoučký klus 5km. S Terkou jsme si dali ještě masáž. Přes den jsem sledoval MČR v krosu a pomalu si balil kufry do Afriky. Přišel mi také nový hrudní pás a konečně mi to zase krásně měří tepy.

V neděli dopoledne jsem chtěl jít kilometrové úseky na dráze, nicméně za poslední týden se únava trochu nakumulovala a tělu se vůbec nechtělo. Nízké tepy, bez síly v nohách, tak jsem si dal jen 3x1km volně po 3:50 a pár stovek. Trochu se vyklusal, doběhl domů, dobalil si kufry a vyrazil směr Praha. V pondělí z Prahy odlétám do Afriky.

Pondělí - volno, celý den pracovně v Bratislavě, 4 hodiny seklej v koloně na D1 Laughing, automasáž, protahování

Úterý - dopo 14km - po zahřátí 2x3km intervaly (3:49-3:43-3:41) - EM, odpo výklus 9km EM, protahovací a kompenzační cvičení, masáž s Terkou

Středa -  dopo klus 7km EM, odpo bazén 1km volně kraul + vířivky (sauna rozbitá Frown), automasáž, protahovací cvičení

Čtvrtek - dopo kopce silnice 13,5km - 5x 100-150-200m - EM, odpo volný klus 8 km EM, masáž s Terkou, protahovací a kompenzační cvičení

Pátek - dopo dlouhý běh lehce 26km (4:50) - EM, odpo 3x finská sauna + ledový bazének, protahovací cvičení

Sobota - dopo 20min elliptical, odpo 5km rege výklus EM, masáž s Terkou, kompenzační a protahovací cvičení

Neděle - 12km dráha - 3x1km + 10x100 - EM, "dobalení", cesta do Prahy a příprava na odlet

 

  • Celkem za týden 95km běh + 20min eliptikal + 1km plavání
  • Celkem cca 10 hodin aktivit
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---