Blog
Terka  20. 6. 2017

Deník - 3. týden - Červen (`17-TE)

Deník - 3. týden - Červen (`17-TE)

V pondělí jsem poprvé byla vyzkoušet achilovku po týdenním oddychu bez běhání. Raději jsem si naplánovala trasu pouze o délce 7 km, kdy jsem si na závěr vyzkoušela jeden mírný interval (250m), jestli šlachu neucítím ani při větší zátěži. Vše se zdálo ok a nic nebolelo. Po doběhnutí jsem se ještě 20 minut projela na cyklistickém trenažéru na lehkou zátěž.

 

V úterý ráno jsem si dala kratší trénink před prací. Opět jsem vyběhla na 7km dlouhý okruh + 2 intervaly 250 m. Odpoledne jsem po práci odjela do ČB, kde jsem si půjčila kolečkové brusle od kámošky a vyrazila na cyklistickou stezku podél Vltavy do Hluboké nad Vltavou a zpět (cca 20 km).

 

Ve středu ráno jsem měla zkoušku ve škole, kde jsem strávila dopoledne. Když jsem dorazila na byt v ČB půjčila jsem si opět brusle a zopakovala si vyjížďku předešlého dne (parádní počasí).

Když jsem dorazila domů, měla jsem naplánovaný již pravidelný trénink jako trenérka s „běžkyněmi začátnicemi“. Nejdříve jsem se sama rozklusala cca 4 km a obhlédla jsem nám trasu tréninku. Poté jsme si daly společně 3 km + výběh kopce cca 500 m v tempu (dle možností každého). Vyklusaly jsme se cca 1km, protáhly jsme se a já se vyklusala ještě asi 1 km domů (celkem 6,8 km).  

 

Ve čtvrtek jsem se vzbudila s novým problémem – opět nateklý palec na noze kvůli opakovaně zarůstajícímu nehtu na pravé noze. Palec jako bambule sotva šlo chodit natož běhat. Ráno jsem měla naplánovaný bazén před prací, ten jsem nerušila a dle plánu si zaplavala 20 bazénů, dala si vířivku a parní kabinu. Odpoledne jsem ale už věděla, že trénink nedám. Aspoň jsem si zašlapala 30 minut na eliptickém trenažéru. Odpoledne jsme si dali s Tomem masáž. Rozhodla jsem se, že v pátek hned po práci jdu na chirurgii do Kamenice a budu zánět v palci řešit ještě před víkendem.

 

V pátek jsem dle plánu navštívila chirurgii, kde mi pan doktor odstranil nehet od lůžka a vyčistil okolí nehtového lůžka. Zbytek dne jsem strávila s nohou nahoře u televize. Nic moc!!! L Odpoledne jsme si dali s Tomem masáž.

 

V sobotu jsem si troufla i se zavázaným placem zašlapat 90 min na eliptickém trenažéru. Pak jsem si zacvičila několik kompenzačních cvičení nenáročných zatížení palce na noze. Odpoledne jsme si dali s Tomem masáž.

 

V neděli jsem si opět zašlapala na eliptickém trenažéru, ale jenom 20 minut a chvíli si zacvičila.

 

Pondělí – běh 7 km + 1 x 250m interval (testování achilovky), 20 min cyklistický trenažér – volné tempo, protažení, balanční podložka EM


Úterý – běh 7 km + 2 x 250 m interval, protažení, kolečkové brusle – 20 km v průměrném tempu 21km/h EM

 

Středa – kolečkové brusle – 20 km v průměrném tempu 20km/h, výběh s běžkyněmi začátnicemi“ – vlastní rozklus 4 km + 5 km s holkami + 2 km výklus domů (celkem 7 km) EM

Čtvrtek – raní bazén – plavání 24 x 25m (600 m), vířivka, 2 x parní kabina, eliptický trenažér 30 min, kompenzační cvičení 10 min a balanční podložka EM

Pátek – nateklý palec – lékař chirurgie, zákrok, odpočinek

 

Sobota – palec – léčba, eliptický trenažér 90 min, kompenzační cvičení 10 min EM

 

Neděle – palec – léčba, eliptický trenažér 20 min, kompenzační cvičení 10 min EM

 

Celkem- běh 25 km plavání 600 m + kolečkové brusle 40 km + cyklistický trenažer 20 min + eliptický trenažer 140 min + posilování a kompenzační cviky- cca 30 min + balanční podložka, masáže s Tomem

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---