Blog
Terka  20. 9. 2016

Deník - 2. týden - Září (TE)

Deník - 2. týden - Září (TE)

V pondělí, stále ještě na dovče v chorvatském městečku Krk, jsme se hned brzy ráno s bráchou rozběhli do dalšího společného tréninku. Budíček v 5:55, rozhýbání těla, rozklus a zahřátí, následně 3 km tempového běhu, poté výklus zpět k apartmánu. Pak jsme si dali dobrou a vydatnou snídani a vydali se do přístavu. Zbytek dne jsme se potápěli (dva ponory) a užívali si letního slunného počasí a volna.

V úterý jsme já i brácha usoudili, že po předešlých dvou dnech s ranními tréninky a čtyřmi ponory, nám bude stačit pohodlný ranní jogging dlouhý 8 km.

Ve středu po snídani bylo naplánované rychlé sbalení věcí a cesta domů. To pro mě a bráchu znamenalo poslední ranní přímořský trénink. Již natrénované brzké vstávání nás už nerozhodilo, rychle jsme se protáhli a volným tempem seběhli cca 3,5km k pobřeží na novou čtyřproudou rovinatou cyklostezku vedoucí k městečku Punat. Tam jsme si dali rychlou abecedu a pak výživný tempový trénink 4 x 1000m. Cestou zpět do apartmánu jsme se příjemně vyklusali. Celý poslední trénink byl nakonec pěkných 13,5 km.

Ve čtvrtek jsem už musela zpět do každodenní reality a do práce. Nic mi však nebránilo v tom, zajít si ještě v 6 hodin ráno zaplavat do bazénu. V téměř prázdném bazénu jsem natočila 60 bazénů a pádila do práce. Odpoledne bylo i u nás v Česku příjemné počasí, a jelikož jsem měla čas, šla jsem se ještě vyklusat 7 km s několika krátkými rovinkami na závěr.

V pátek bylo v plánu volno a regenerace na sobotní půlmaraton v Havlíčkově Brodě. Na tento závod jsem se dlouho těšila, a proto kvalitní příprava pro mě byla hodně důležitá. Jenomže zrovna mi přišly nové závodní boty značky Salming a já si je strašně chtěla vzít na sobotní závod. Je mi jasné, že nové závodní boty bez vyzkoušení na půlmaraton je pěkná blbost. Přestože to vím, stejně jsem v sobotu nazula nové boty. Smile

V pátek jsem ještě pro lepší pocit rychle obula nové botky a vyzkoušela je na 4 km pomalého běhu.

Nadešla sobota a my vyrazili na závod do Havlíčkova Brodu. Celý den byl úžasný, půlmaraton jsem si moc užila a ještě si odvezla domů medaili za 2. místo mezi ženami celkem. Cílovou pásku jsem přetnula v čase 1:25:43. Přestože jsem skončila až na 2. místě se svým výsledkem jsem celkem spokojená. Přiblížila jsem se svému osobáku na půlmaratonské trati a to tento závod nepatří mezi nejrychlejší (i když je rovinatý). Po závodě jsme si ještě s bráchou zašli na kvalitní masáž našich unavených nohou od masérů, kteří zdarma předváděli své masérské umění v zázemí půlmaratonu.

V neděli jsem si dala jen pozávodní výklus 9 km a společnou masáž s bráchou.

Pondělí – Chorvatsko Krk- zahřátí + 3 km tempo 3:55min/km + výklus, celkem 11,6km EM

Úterý – Chorvatsko Krk- regenerační výklus 8,2km - EM

Středa – Chorvatsko Krk- zahřátí + abeceda + 4 x 1000m intervaly + výklus, celkem 13,5km - EM

Čtvrtek – ranní bazén- plavání prsa 1500m, 5min vířivka, jogging 7,2km + 4x 50m tempo - EM

Pátek – regenerace před závodem, 4,2km zkouška nových závodních bot - EM

Sobota – zahřátí + abeceda + rovinky 3,4km, Závod půlmaraton Havlíčkův Brod 21,1km - EM, čas 1:25:43, 2. místo ženy, výklus 2km, masáž

Neděle – pozávodní regenerační výklus 9km, - EM, masáž

CELKEM – běh 80,41 km + plavání 1500 m 

Terka5. 8. 2018

Běh kolem Otavy 7km - 2018

Reportáž ze závodu Běh kolem Otavy 7km, konaného 28.7.2018

Terka1. 8. 2018

Deník - Červen (2018-T)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Terka18. 7. 2018

Půlmaraton Kunžatecký Kros (2018)

Report z půlmaratonu Kunžateckého krosu v pekelném horku, 5.7.2018

Terka14. 5. 2018

Proběhnutí po Asii

Pětiměsiční cestování po Asii je téměř u konce, chcete slyšet víc :P?

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---