Blog
Tomáš  17. 10. 2016

Deník - 2. týden - Říjen

Deník - 2. týden - Říjen

Celý tento týden jsme strávili na dovolené v Egyptě, poblíž města Marsa Alam v hotelu Blue Reef Red Sea Resort. Primární aktivita této dovolené bylo potápění, každý den většinou 2 ponory, které trvaly kolem hodiny (každý ponor cca 50-60min). Po hloubkových technických ponorech by se nemělo moc běhat, takže jsme tento týden zařadili do našeho běžeckého plánu -> jako týden regenerační -> pomyslné ukončení sezóny a oraz. Úplně jsme však boty nezahodili, párkrát jsme se ráno před ponory došli regeneračně vyklusat po silnici, která vedla skrz poušť.V neděli jsem si taktéž v hotelu nechal dát masáž celého těla, která trvala 60 minut. Ceny za masáže jsou zde v Egyptě přívětivější než v Česku, pokud umíte trochu vyjednávat (zde normální úplně u všeho, cenovky téměř neexistují) SmileNa celý pobyt jsem si usmlouval tři 60 minutové masáže za slušnou cenu kolem 40 euro. Masér byl vážně šikovný, a kromě Thajských masáží, jsem v životě moc lepších masáží než zde neabsolvoval.

V pondělí nás čekali první dva technické ponory, každý 50-60 minut. Před ponory jsme s Terkou stihli ještě krátký výklus 7km. Při ponorech jsme viděli moc krásných, ale i jedovatých ryb, malého žraloka, želvu a tak dále. Z celého týdne jsem natočil mnoho videí i z podmořského života, v následujících týdnech sestříhám určitě nějaké video. Za celý týden jsem neviděl jediný mráček, teploty přes den byli přes 30° (ve stínu) a v noci určitě neklesly pod 20°. V hotelu bylo i malé fitko, na to však nebylo moc čas. V pondělí jsem si stihnul dát kompenzační cvičení a využil druhou masáž celého těla. Ke konci masáže mi masér udělal ještě masáž horkými lávovými kameny.

Úterý -> opět dva ponory. Na ponory jsme jeli vždy ráno po snídani. Cesta na ponory trvala většinou malým privátním busem 20-40 minut (doprava od společnosti 3will, která nám zajišťovala veškerý servis při potápění). Večer jsem stihnul ještě lehce fitko 20minut. Každý ponor trval kolem hodiny a mezi ponory jsme měli pausu 30-60 minut. Pak se jelo zase zpátky, takže jsme většinou byli zpět na hotelu kolem 13:00 na oběd. Zbytek dne jsme odpočívali a vymýšleli jiné aktivity.

Ve středu následovali klasicky zase 2 technické ponory. Před ponory jsme s Terkou ještě dali 9km klus. Odpoledne jsme se vydali celá rodinná výprava (Tom, Terka, Taťka, brácha a Terky přítel Kuba) na projížďku na čtyřkolkách do pouště. Celá projížďka trvala kolem 3 hodin, zastavovali jsme na pár zajímavých místech v poušti a v malé lokaci u Beduínů, kteří nám udělali čaj.

Ve čtvrtek jsme měli ponory vymyšlené trochu jinak. Připlatili jsme si a vydali jsme se na potápěčský téměř celodenní výlet větší lodí. Jeli jsme do chráněné oblasti - "mořského parku", kde se vyskytují často delfíni - Dolphin House. První ponor byl technický kolem 60min - klasika. Druhý klasický ponor jsme neabsolvovali. Čekalo nás jenom šnorchlování, ale právě s delfíni. Asi 15 minut jsme šnorchlovali mezi desítky delfínů, paráda, nádhera.

V pátek jsme naopak trochu s ponory přitvrdili. Dopoledne jsme dali klasické dva technické ponory po 60ti minutách. Pátek byl poslední den, kdy jsme se mohli potápět, den před odletem ( sobota) se musí tělo "vysytit" a není dobré již dělat technický hloubkový ponor. Tak jsme v pátek nahnali co se dalo. V pátek večer jsme se teda rozhodli si dát ještě navíc noční ponor. Na noční ponor jsem nakonec šel jen já s Kubou. Taťka a brácha byli utahaní a druhý den ráno měli naplánovaný celodenní výlet, tak odpočívali. Terka noční ponory nemá moc ráda a tak si udělala vlastní plán. Já s Kubou a naší instruktorkou Šárkou jsme si dali tedy krásný noční ponor taktéž v délce téměř hodinu. Viděli jsme v moři mnoho živočichů, kteří přes den spí.

V sobotu Taťka a brácha jeli na celodenní výlet do chrámu v Edfu, dále podél Nilu a druhou lokaci, kde byli jsem již zapoměl (zmíníme v celém příspěvku z dovolené, zeptám se bráchy Laughing). Takže já, Terka a Kuba jsme si udělali vlastní program. S Terkou jsme si dali ráno poslední výběh v Egyptu. Dopoledne jsme si pak domluvili ve třech ještě jednou čtyřkolky. Tentokrát jsme si domluvili pouze privátní výjezd -> pořádnou "krosbu" bez zastávek. Hodinu jsme se proháněli po poušti na plný plyn a pořádně se vyřádili na čtyřkolkách. Odpoledne jsem si zašel na poslední domluvenou masáž a ještě jsme asi hodinku zašnorchlovali kousek od hotelu. Večer jsme se zbalili a v 23:00 v sobotu jsme vyrazili busíkem na letiště.

Ve 2:00 jsme měli odlétat z letiště v Marsa Alam. Klasicky se to u této aerolinky trochu opozdilo a odlétali jsme po 3 hodině ranní. Do ČR jsme dorazili kolem 8 hodiny ranní, nasedli do auta a jeli domů. Letadlo letělo necelých 5 hodin, něco málo jsem naspal, ale noc to vážně růžová nebyla. Odpoledne jsem si vybalil, dohnal trochu práce na pc, dal si 13km výklus, dal jsem si pořádné protahovací cvičení a šel brzo spát. A od pondělí, zase pořádný trénink! Sakra ---> To jsem udělal skoro celý report z Egypta. Né, celý článek z Egypta bude kure*sky dlouhý a podrobnější, takže koho to zajímá, můžete se na něj a na video těšit! Smile

Pondělí - ráno 7km výklus Egypt EM, 2 ponory po 50-60minutách, masáž od maséra - lávové kameny 60min, fitko 30min, protahovačka

Úterý - dopo 2 ponory 50-60min (reef a vrak), bazén 400m, fitko 20 min (kompenzanční cvičení), protahovací cvičení

Středa -  9km klus EM, 2 ponory 60min (jeskyně a reef), 3 hodiny jízda na čtyřkolkách, protahovací cvičení

Čtvrtek - ráno 8km klus EM, 1 ponor 60min + šnorchlování s delfíny, protahovací cvičení

Pátek - dopo 2 ponory po 60 min, k večeru 1 noční ponor 60min, protahovací cvičení

Sobota - ráno 8km jogging EM, šnorchlování, čtyřkolky poušt - EM (zapnul jsem si pro zajímavost garminy - jako jízdu na kole), masáž - full body, balení zavazadel, protahovací cvičení

Neděle - ranní odlet do ČR, odpo 13km volný běh EM, protahovací cvičení, automasáže

  • Celkem za týden 45km běh + hodně plavání
  • Celkem za týden více než 15 hodin aktivit (počítám do toho 10 hodin ponorů Laughing)
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---