Blog
Tomáš  16. 11. 2016

Deník - 2. týden - Listopad

Deník - 2. týden - Listopad

Pondělí jsem začal volněji, dal jsem si klus a trochu zacvičil kompenzaci. 

V úterý jsem si udělal trochu změnu při dlouhém běhu. Dlouhý běh jsem si rozdělil na dvě části. Dopoledne jsem si dal ve velmi poklidném tempu na tepech prům. 139 prvních 18km. Odpo jsem odběhl v trochu vyšší intenzitě zbylých 12km. Příjemná změna, hlavně je to méně náročné pro tělo. Poslední týdny jsem hodně zvýšil tréninky, tak je potřeba dbát na to, abych tělo moc nepřetížil.

Středa byla zase volnější. Klus, kompenzační cvičení a volně kilometr kraulem v bazénu. Pak jsem si dal pořádně saunu a vířivky. 

Ve čtvrtek jsem měl v plánu kopce. Prvně jsem chtěl jít podobný trénink jako minule, dlouhý kopec nedaleko domu v terénu cca 600m dlouhý. Při přiběhnutí k němu jsem však zjistil, že část, která vede po louce a byla tam pěkná cesta - je prostě “zvoraná” Laughing. Po louce se tak absolutně nedalo běžet. Třikrát jsem si dal tento kopec upravenou cestou, celkem měl nakonec 700m, trasa se mi však nelíbila. Další 3 opakování jsem odběhl pouze v druhé půlce - na louce, ale ani to nebylo ono. Nakonec jsem se přemístil na silnici a dal si pořádné svižnější vybíhané kopce - 6x150m. Trénink jsem musel hodně upravit, ale nakonec jsem z něho měl fajn pocit, zase nějaká změna.

Pátek a sobotu jsem si nechal na hlubší regeneraci, kterou už mé tělo vyžadovalo. Na tyto dva dny mi vyšlo i další víkendové "soustředění" na Vysoké škole, takže většinu času jsem strávil na přednáškách. V pátek jsem si ještě stihl zajít v Hradci zaplavat, dát vířivky a páru. V sobotu jsme si dali s Terkou masáž a oba dva dny jsem samozřejmě nezanedbával své protahování, jógu a trochu tai-chi. V neděli jsem pak byl krásně odpočatý a forma se ukázala.

V neděli jsme běželi s tatíkem krosovou 12 ve Velešíně - REPORT. Terka léčila šlachy a závod raději vynechala. Závod jsem nakonec nemusel odběhnout úplně naplno, podařilo se mi vyhrát s náskokem 45 sekund. Loni jsem měl čas o 8 vteřin lepší, závod jsem však šel naplno, podmínky byli lepší a trať rychlejší. S výsledkem jsem tak vcelku spokojen.Pondělí - Volný rege běh 9km + 5x200 - EM, kompenzační a protahovací cvičení, automasáž

Úterý - Dlouhý běh 18km část 1 dopoledne - EM, odpo 12km dlouhý běh část 2 - EM, protahovací cvičení, automasáž 

Středa -  regenerační výklus 6,5km - EM, bazén volně kraul 1km + vířivky + sauna, protahovací a kompenzační cvičení

Čtvrtek - kopce 14km (3+3 louka les + 6x150 silnice) - EM, odpo 2km jogging EM, protahovací cvičení

Pátek - volno, celý den ve škole + bazén 600m volně + vířivky + pára, protahovací cvičení

Sobota - ve škole, doladění klus 7,5km + rovinky - EM, protahovací cvičení, masáž s Terkou

Neděle - závod - Krosová 12ka Velešín - 12km + 6km rozehřátí a výklus - EM, 1.místo celkově, večer protahování a automasáž

 

  • Celkem za týden 87,5km běh + 1600m plavání
  • Celkem cca 9 hodin aktivit
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---