Blog
Terka  14. 11. 2016

Deník - 2. týden - Listopad (TE)

Deník - 2. týden - Listopad (TE)

Moje léčba přetížených šlach pokračovala i v tomto týdnu. V pondělí jsem šlachy téměř necítila, a tak jsem byla vyzkoušet testovací krátký výklus. Během běhu se šlachy rozehřály a celkem nic nebolelo. Když jsem se ale probudila v úterý ráno, zjistila jsem pravý opak. Pondělní krátký běh mé léčbě vůbec nepomohl, spíš vše ještě zhoršil. 

To znamenalo jediné, vysadit běh úplně. Nechala jsem si doporučit od přítele (fyzioterapeuta) několik vhodných cviků na tento typ běžeckého zranění a pustila se do regenerace. Od úterý až do čtvrtka jsem měla až několikrát během dne pocit úplně kamenných lýtek. To neberu v potaz bolest v pravém chodidle a putující bolest po celé levé noze od prstů, přes nárty, patu až po lýtko. Každý den jsem nasadila poctivě cviky na přetížené šlachy, zapojila jemné automasáže lýtek trávovou mastí domácí výroby a sprchy střídavě teplou a ledovou vodou. Od pátku se pomalu vše začalo zlepšovat. 

Už jsem tušila, že se nedělního krosového závodu ve Velešíně (6 km a 12 km) nebudu moct zúčastnit, pokud chci celou svou léčbu brát zodpovědně a začít opět s tréninkem na KleKluLi. V sobotu jsem bráchovi se smutkem oznámila, že se k němu a tátovi v neděli nepřidám. 

V následujícím týdnu plánuju pokračovat s léčbou a přidat cviky na balanční plošině, které mi mohou dlouhodobě napomoci od problémů se šlachami. A budu doufat, že se zase brzo rozběhnu do ulic a do lesů..než napadne tolik sněhu, že to nepůjde. 
Smile

Pondělí – ranní bazén - plavání prsa 60 bazénů (1500m), vířivka, parní kabina, odpoledne- zkušební běh 5 km (testování přetížených šlach)- EM 

Úterý – úplné volno, odpočinek Frown, posilování zad, zadku, protahování, prkno (celkem 30min)

Středa – rotoped 60 min, posilování a protahování 15 min, bazén - plavání prsa 40 bazénů (1000m), vířivka, sauna


Čtvrtek – eliptický trenažér 45 min, protažení, posilování 10 min, běh 2 km - EM


Pátek – volno, léčba šlach, sauna + chůze v ledové vodě, protažení, cviky na přetížené šlachy

Sobota – volno, léčba šlach, 20 min posilování, cviky na přetížené šlachy, masáž s Tomem

Neděle – 75 min rotoped, protažení, posilování 15 min, cviky na přetížené šlachyCelkem- běh 7 km + plavání 2500 m + eliptický trenažér 45 min + rotoped 135 min + posilování 130 min

Terka5. 8. 2018

Běh kolem Otavy 7km - 2018

Reportáž ze závodu Běh kolem Otavy 7km, konaného 28.7.2018

Terka1. 8. 2018

Deník - Červen (2018-T)

Muj stručný tréninkový deník za Červen 2018

Terka18. 7. 2018

Půlmaraton Kunžatecký Kros (2018)

Report z půlmaratonu Kunžateckého krosu v pekelném horku, 5.7.2018

Terka14. 5. 2018

Proběhnutí po Asii

Pětiměsiční cestování po Asii je téměř u konce, chcete slyšet víc :P?

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---