Blog
Tomáš  15. 5. 2017

Deník - 2. týden - Květen (`17)

Deník - 2. týden - Květen (`17)

Tento týden jsme v pondělí na svátek vyběhli s Terkou společně. Dali jsme si trénink obecné vytrvalosti a uběhli pohodových 22km, pokecali a užili si docela pěkného počasí. Odpo jsme si dali ještě vzájemnou masáž. 

V úterý jsem měl naplánované pouze dva kratší rege klusy, ale plány se troch změnili. Dopo jsem si podle plánu dal 8km jogging. Odpoledne jsem se však dozvěděl, že ve středu ráno budu muset na dva dny pracovně do Prahy. Tak jsem středeční intervalový trénink přeložil ještě na úterý odpoledne a poslal jsem tam kratší intervaly. Samozřejmě po sobotních 10x1km a pondělním dlouhém běhu jsem nebyl připraven na úplně kvalitní trénink. Nicméně regeneraci mám teď hodně rychlou a kratší intervaly jsem odběhal celkem v pohodě. Dal jsem si 5x100, 5x200, 5x400, 2x200 a nakonec rychlou 300ku, stupňovaně a vcelku na pohodu.

Středu a čtvrtek jsem strávil v Praze pracovně. To sice moc pro mojí ideální regeneraci vhodné není, ale stihl jsem alespoň jeden rege klus a jinak neběhal a dal si klid. Ve čtvrtek jsem ještě cestou zpět stihl zajít do bazénu v JH, dát si páru a vířivky.

V pátek dopo jsem si dal poslední klus 8km s rovinkami. Odpoledne kolem 16 hodiny jsme vyrazili s Terkou vyzvednou pár lidí z týmu Vivo. Dohromady ve čtyřech v autě jsme jeli na Šumavu, kde jsme měli sraz se zbytkem týmu Vivo na Vltava Run. Více o Vltava Run, jak vše probíhalo brzy v reportu.

V krátkosti... V sobotu jsem měl dva úseky. Běžel jsem úplně první úsek, kterým jsem zahájil start našeho týmu ve 14:00 na Zadově. Trať měla oficiálně 14,1km - garmin mi změřil 13,8 km. Začátek byl dost z kopce, občas trail, ale více silnice. Na 7. km přišel brutální trailový kopec, který mi z krásného průměrného tempa před kopcem 3:38, udělal kolem 3:54 min / km. Pak jsem to ještě stáhl na cílových 3:48 min na km. Před půlnocí jsem vyběhl na druhý úsek dlouhý 10,9km. Bohužel mi zhasla čelovka, takže od druhého km jsem běžel víceméně poslepu. Nevěděl jsem skoro vůbec kam šlapu a nemohl jsem to moc rvát. Prvních 7-8. km bylo furt do kopce a pak seběh trailem, výsledné tempo 4:31 byla fakt hrůza, ale i ostatní co běželi se světlem neměli moc dobré časy Laughing. Úseky v noci jsou prostě pomalejší, pokud to neni po silnici, tak to není žádná sranda.

Sobotní noční úsek jsem doběhl po půlnoci, tzn. v neděli. Před každým úsekem jsem se rozehřál cca 2km, akorát před prvním trochu víc asi 3,5km. Po úseku jsem se tak 1 - 1,5km vyklusal. V neděli už jsem měl pouze třetí úsek dlouhý 9,2km. Prvně vlnitý po louce, pak dost z kopce, následoval dlouhý trailový kopec nahoru, a pak opět vlnité, ale po silnici. Na to, že nohy už měli natočeno dost, běželo se mi vcelku fajn. Prům. temp 3:56. Dohromady s výklusami a rozklusy jsem za tyto dva dny naběhl kolem 45km se slušným převýšením. Pondělí a úterý budu mít pracovní, zůstávám v Praze (kde byl finiš závodu). Tak nechám tělu volno, ať si odpočine Cool


Pondělí - dopo delší běh 22km vytrvalost s Terkou EM, odpo masáž s Terkou, kompenzační a protahovací cvičení, automasáž

Úterý - dopo 8km rege joggin EM, odpo 12km intervaly 5x100-5x200-5x400-2x200-300m EM, protahovací cvičení

Středa - v práci v Praze, odpo 6km lehký klus po Praze EM, protahovací a kompenzační cvičení

Čtvrtek - celý den v Praze v práci, k večeru bazén, pouze regenerace pára + vířivky...

Pátek - dopo poslední klus s rovinkami 8km EM, odpo odjezd na Zadov za partou na Vltava Run - večerní sauna a pokec...

Sobota - 1. den VLTAVA RUN - 1. úsek 14,1km EM + 2. úsek před půlnocí 10,9km EM (+ klusy před a po)...

Neděle - 2. den VLTAVA RUN - 3. úsek 9,2km EM a finiš do cíle! Cool Celkem za Vltava Run naběháno 45km i s rozehřátími a výklusy. 

  • Celkem za týden 101 km běh
  • Celkem cca 8 hodin aktivit
Tomáš9. 6. 2021

Nové poznatky o bylinách? (byliny #06)

Konečně jsem našel, něco co jsem hledal? Novinky ne jen z crossfitového tréninku

Tomáš16. 2. 2021

Motivace do 2021

Motivační video mého podání pro 2021

Tomáš18. 12. 2020

Rozhovor s Edou Kožušníkem

3 roky co jsem se s Edou neviděl, připravili jsme si pro Vás rozhovor :)

Tomáš1. 12. 2020

Crossfit, co to je a moje cesta

Jak jsem přišel ke Crossfitu a co to vlastně je :)

                                                                   --- PARTNEŘI ---


--- SPŘÁTELENÉ WEBY ---